проблем с бъбреците или ...

  • 1 378
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Искам да споделя какво ме притеснява и ако има мама, имала проблеми с бъбреците по време на бременност, ще очаквам отговор.
В събота и неделя имах доста сериозни болки в областта на кръста Confused и по-точно отдясно. В понеделник отидох до гинеколога ми, той ми изследва урината с лентичка и каза, че няма нищо притеснително. Изписа ми спазмалгон и но-шпа за 6 дни. Пусна ми и изследване на урината. Вчера му се обадих и каза, че резултатите са добри: 1-2 еритроцита, 2-3 левкоцита, опалисценция - 3-4. Най-вероятно било тръгнало някакво камъче или песъчинка. Е, да, ама мен не спира да ме боли вече 6-ти ден. Вярно, болката е значително по-слаба, но пак ме боли, все едно нещо ме върти вътре. Ако не е бъбрек, може ли тогава да е някакъв нерв, не знам вече.

# 1
  • Мнения: 724
Здрасти това все едно аз съм го писала само че мен ме боли от лявата страна.Аз също ходих на лекър пусках изследнавия и свичко е наред и е в нормите и доки ми обесни че явно от това че ми разширява таза ме наболява.
Леко бременеене  bouquet

# 2
  • Мнения: 990
Бях бременна във 2 месец, когато получих нетърпими болки в кръста,точно както си го описала .И на мен ми предписаха спазмалгон и но-шпа.Ефекта беше почти нулев, даже мога да кажа че просто свикнах с тази болка , отколкото да са ми подействали лекарствата  ooooh!.Някъде към 6-7 ден спря да ме боли .Успех  и лека бременност   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 273
от 5 месец докато родя имах тая ужасна болка от дясната страна. По едно време си мислих и за апендицит, защото тя слезеот бъбрека надолу. Какво ли не пих ама нищо не ми помогна. Родих и все едно с магическа пръчка се оправих. Дано при теб не е така Praynig

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Мен бъбреците ме болят през цялата бременност. Не постоянно, но от време нав реме се обаждат - болката е викоко горе в кръста и после слиза надолу от двете страни на корема и към пикочния мехур. Правиха ми изследване и на мен не ми откриха нищо обезпокоително, докторът каза, че вероятно защото бъбреците се натоварват двойно през бременността, затова боли. Препоръчаха ми да пия много течности и един билков "Чай за бъбреци по Ламбрев". Докторът каза че няма проблем да пия но-шпа, но аз по принцип не искам да пия никакви лекарства през бременността и търпя болките. Пробвай този чай, на мен ми действа добре. Успех!

# 5
  • Мнения: 6
Аз получих бъбречна криза  миналта събота и определно не знаех от какво е тази силна болка, защото никога не съм имала проблеми с бъбреците. В понеделник посетих уролог и се оказа, че имам полузапушен от песачинка (конкремент) десен бъбрек. Докторът ми назначи билкови таблетки и ми каза задължително да се следи бъбрека всеки месец с ехограф и урина. Така ще се проследи развитието на проблема и ще се предотврати евентуална инфекция.
Съвета ми е да посетиш уролог. Той най-добре знае как се процедира в такава ситуация.
Моята гинеколожка ми каза да пия 3х2 Но-шпа (заради болката от бъбрека), а лекарят изрично ми го забрани, явно има защо!
Сега мога да кажа, че вече не усещам болка, а даже си мисля че съм изхвърлила песачинката. Но това може да потвърди само уролога.
Успех и бързо справяне с проблема!

Общи условия

Активация на акаунт