Няколко въпроса за захранването

  • 2 192
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте,Д-р Слънчева.Имам няколко въпроса относно захранването на моето бебче.Утре ставаме на 6 месеца,а съм захранила от 1 месец,дотогава бяхме на изключително кърмене.Започнах захранването с ябълково пюре,а после въведох и много други плодчета.След известно време дадох и зеленчуково,като гледам отново да въвеждам на 3 дни по някой нов зеленчук.Още не съм заместила нито едно хранене.
Въпросите ми са:Кога мога да слагам вече жълтък и по колко?Кога трябва да се увеличи?
Кога и как да заместя хранене?Искам да е по-скоро вече,тъй като чувствам,че кърмата не й стига.Мога ли с плодово пюре(със сметана или някакво мляко в него)да заместя следобедно хранене?Откога каша,кисел?Ние сме доста слабички и мисля скоро да й дам каша,каква да бъде?А местно пюре-откога,какво да бъде?
И последно-откога на кухня?
П.С.Извинявам се за многото въпроси,отговорете ми когато е възможно.Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Дискутирахме захранването в предишни теми. Бебето Ви е голямо и можете да включите каши в рамките на 3-4 дни след това жълтък по 1/2 през ден също в продължение от 1 седмица и след 1 седмица ще го захраните с пюрета с месо. По този начин в рамкити на 1 месец то трябва да яде
сутрин мляко 10 ч плод или плодово пюре, сок. 12-13 ч- през ден зеленчуково пюре с жълта.ък следвано от пюре с месо на следващия ден
16-17 ч- каша и вечер мляко.

# 2
  • Мнения: 55
Благодаря Ви за бързия отговор!
Кашите не трябва ли да се дават рядко,или е задължително всеки ден?Чух,че те само надуват,а нямят достатъчно витамини.А жълтъка в началото трябва ли да е 1/4?

# 3
  • Мнения: 6 320
Повдигам темата заради допълнителни въпроси.

# 4
  • Мнения: 5 760
Захранването става постепено, но в рамките на 3-4 дни.
Когато го захранита с плодови пюрето, запчвате със зеленчукови.
Когато е свикнало с едно ит тези пюрета вече можете по-смело да му давате от други видове.
Добре е на 5 месец да сте заместили обедното хранене със зеленчукови пюрета, следобед да давате каша и при навършени 5 месеца да го захраните със пюрета с месо. Месните пюрета да са със заешко, пуешко, пилешко или телешко месо.
Добре е да се дават плодовомлечни каши, които не са така калорични.
Жълтък започвате да давате към края на 4 месце в началото по 1/4 през ден и след това по 1/2 пак през ден към зеленчуковото пюре, които ще редувате с месното.
На кухня можете да го запишете след 8 месе. Зависи кухнята, която Ви е близо от каква възраст записва.

Общи условия

Активация на акаунт