Как се справяте със сладкото?

  • 1 268
  • 26
  •   1
Отговори
  • Burgas
  • Мнения: 92
Здравейте, мили маминки!
От няколко дни имам един проблем. Синът ми постоянно иска бонбони! Rolling Eyes  Ако не му дам почва да плаче, да се тръшка и да те умолява. Съпругът ми казва да му дам, но след 3 минути пак: "Бонка" ooooh! Не знам какво да правя newsm78 . Знае къде са сладките неща, почва да отваря шкафовете, аз ги премествам, а той почва подред да търси къде са, и като не ги открие smile3514.  Като изяде няколко след това си убива апетита.
Кажете как вие процедирате в такава ситуация? Случвало ли ви се е и на вас?

# 1
  • Мнения: 705
както с всяко друго нещо, с което не трябва да се прекалява Naughty - поставяне на твърди правила, които не се пристъпват и при които тръшканици и рев не променят решението.

сладко се яде за десерт след като е изядено нужното (според мен и баща й) количество ядене. ако има много време (повече от 1 и 1/2ч) до следващото хранене също може, ако си поиска сама.

общо взето най-важен е според мен е балансът - хем да не се прекалява, хем съвсем да не се ограничава, защото става като забраненият плод.

УСПЕХ И Търпение  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 734
Ами освен изцяло да махнеш сладките неща от шкафа за друго не се сещам. А може би да замениш шоколадовите бонбони с желирани. Аз на моето дете му давам желирани бонбони и то като награда за нещо. Много се радва, но мисля че това е почти единственото сладко, което яде. Той по принцип си пада по соленкото

# 3
  • София
  • Мнения: 270
И моята щерка е така от малка.
Първо започна да врънка за бонбони. Аз като видя, че няма да се откаже казвам добре, но само една. Тя вече се пазари и отговяря- две, две  Mr. Green  После започна да иска шоколад... добре, но само едно парче... две, две.... Сега последния хит е сладолед  ooooh!
Гледам да не й отказвам много, защото знам, че забранените неща са най-сладки. Естествено не непосредствено преди ядене. Преценявам кога и по колко да дам. Понякога се уговаряме, че след сладкото непременно ще си измие зъбите.
А от бонбоните се поотказа като започнах да й давам едни желирани, ментови... забравих как се казваха.
Аз вече не мисля, че ще се справя с проблема. Всеки който дойде носи шоколад  Close

# 4
  • Мнения: 1 734
...........
Аз вече не мисля, че ще се справя с проблема. Всеки който дойде носи шоколад  Close

Аз в такива случаи го пребирам моментално с думите - сега е време за обяд/вечеря и след като се нахрани ще му го дам.

# 5
  • Burgas
  • Мнения: 92
Аз му взимам именно желирани бонбони, защото другите според мен повече вредят на зъбите, или ги гълта без да дъвча. Проблема е , че почна да иска постоянно, независимо дали е преди или след вечеря. Като отидем в магазина, казва на лелята :"Бобо меси! Там там бонка!" Rolling Eyes Не мога да не му купя, защото сигурно ще си помислят :"Гледай я тая майка, едни бонбони няма да купи на детето!"
 newsm78 Последните пъти, който идва на гости му носи или бонбони или шоколад( добре, че поне на шоколада не набляга).
Като му показвам, че в шкафа няма , той smile3514 , и иска да излизаме да купуваме, аз му казвам , че са затворили магазина, и той пак  smile3514. Не знам, бабата на съпруга ми каза, че на момчетата ако нещо им се яде трябва да му се даде иначе можело нещо да им стане, все си мислех, че това важи ако гледат някой, че яде. Малко съм притеснена от това, вярно ли е?

# 6
  • Мнения: 1 893
И моята щерка е така от малка.
Първо започна да врънка за бонбони. Аз като видя, че няма да се откаже казвам добре, но само една. Тя вече се пазари и отговяря- две, две  Mr. Green  После започна да иска шоколад... добре, но само едно парче... две, две.... Сега последния хит е сладолед  ooooh!
Гледам да не й отказвам много, защото знам, че забранените неща са най-сладки. Естествено не непосредствено преди ядене. Преценявам кога и по колко да дам. Понякога се уговаряме, че след сладкото непременно ще си измие зъбите.
А от бонбоните се поотказа като започнах да й давам едни желирани, ментови... забравих как се казваха.
Аз вече не мисля, че ще се справя с проблема. Всеки който дойде носи шоколад  Close

Все едно аз съм го писала.
тик-так и орбит бяха спасението, но колкото повече расте, става по-трудно.

# 7
  • Мнения: 46 508
Лесно- не държа сладки неща вкъщи  Grinning

Навън й купувам "Бонибон", от които най-много 7-8 да изяде, другите отиват по земята Laughing

mam_adi, не се притеснявай, това са бабини деветини, нищо няма да му стане  Wink

# 8
  • Мнения: 2 220
Аз му давам стафиди.  Mr. Green И гледам да му отклонявам вниманието, като се правя, че не разбирам какво ми говори  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 903
както с всяко друго нещо, с което не трябва да се прекалява Naughty - поставяне на твърди правила, които не се пристъпват и при които тръшканици и рев не променят решението.

сладко се яде за десерт след като е изядено нужното (според мен и баща й) количество ядене. ако има много време (повече от 1 и 1/2ч) до следващото хранене също може, ако си поиска сама.

общо взето най-важен е според мен е балансът - хем да не се прекалява, хем съвсем да не се ограничава, защото става като забраненият плод.

УСПЕХ И Търпение  bouquet  bouquet




 Peace

аз желирани бонбони НЕ давам, защото смятам, че те са дори по-вредни от останалите - тъй като не могат добре да се сдъвкат от детето и натоварват стомахчето му.

# 10
  • София
  • Мнения: 903
А това, че тъй като е момче, ако не му дадеш каквото иска нещо ще му стане са бабини деветини. Изобщо не се притеснявай. Моята най-добра приятелка има момче и не му угажда за всичко - нищо му няма, вече е голям и здрав "мъж".

# 11
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз и казвам,че ще я заболят зъбите и няма да има красива и бяла усмивка ,не помагаше много,много,но като се повтаряше постоянно сега като,че ли има ефект!

# 12
  • Мнения: 2 910
Напоследък й давам да яде сладки работи, но винаги с уговорка и в нормални количества. Например сутринта сме влезли в магазина да пазаруваме и аз й купувам едно бонбонче. Уговорката ни е, че ще го изяде за десерт след супичката и само, ако ме е слушала. И, докато дойде времето за обяд, 3-4 часа, тя постоянно повтаря "мама ми е купила бонбонче" Grinning, толкова много се радва, при което супичката се изяжда много бързо Mr. Green, защото знае, че след това ще й позволя да си изяде бонбончето. Не ми пречи това, че някой ще й подари шоколадче, близалка или някакво друго сладко изделие, защото за да изяде каквото й да било от тези неща, трябва да получи моето съгласие и " дозата", която й се полага. В това отношение засега ме слуша и по този начин успявам да контролирам шоколадовите й изкушения.

# 13
  • Burgas
  • Мнения: 92
А това, че тъй като е момче, ако не му дадеш каквото иска нещо ще му стане са бабини деветини. Изобщо не се притеснявай. Моята най-добра приятелка има момче и не му угажда за всичко - нищо му няма, вече е голям и здрав "мъж".


Благодаря на всички за отговорите! Поне се успокоих, че това са бабини девитини! Така ще мога по-лесно да се справя с проблема ми. Пак ще се опитам да обясня, че бонбоните вредят ако се прекалява с тях. Дано след многото приказки ме послуша. Praynig

# 14
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
При нас сладкото се дава в контролирани количества Wink....винаги след като е яла - за десерт Laughing. Ако не иска да яде, защото предпочита сладкото - просто не и го давам....така един-два пъти се опита да се наложи и разбра, че е по-добре да вечеря примерно и да получи десерт, отколкото да се тръшка и да не получи нищо Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт