Въпрос за влак към мамите в Полша

  • 2 403
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Предстои ми пътуване до Варшава, а от там до Киев.
Опитвам се да науча как е с транспорта по тази линия, но срещам проблем с полския в нета.
Моля мамите в Полша, ако някоя може да ми помогне с информация за самолет, влак или автобус - разписание, цени на билети.
Ще ползвам полета София-Варшава - това се урежда лесно.
Но Варшава-Киев ми е голяма питанка, а ми се иска да съм подготвена с информация, а не да решавам на място.

# 1
  • Мнения: 295
Здравей, чак сега пиша, тъй като не бях влизала известно време във форума. Излиза, че влакът тръгва по различно време, затова дай ми кога точно искаш да пътуваш, ще ти проверя по-обстойно и ще ти дам знак

# 2
  • Мнения: 295
Има и самолети до Киев, но също ако ми дадеш горе-долу кой ден, ще ти проверя, в колко е полета и колко може да струва билета. Единият на ЛОТ е в 15.15. и е около 2 часа полета, а с влака излиза според това, което са подали на страницата на полските железници - около 15 часа. Предполагам, че е по-изгодно със самолет, тъй като жп транспортът също е доста скъп, а всъщност пътуваш доста по-дълго. За сега има подадени цени на самолета - около 1200 злоти (горе-долу 600 лв), но те се менят. За сега толкова информация мога да ти дам

# 3
  • Мнения: 420
mamaG, благодаря, че откликна на питането ми!
Вече си мислех, че никой няма да ми отговори.
Още нямам конкретно определена дата - все още съм в процес на планиране.
Със сигурност ще пътувам през март и точната дата е без значение - когато ми е удобно и изгодно тръгвам.
600 лева за самолет Варшава-Киев май ще ми дойде скъпо.
Моля те, ако е възможно, провери цената за влак и автобус през март или поне колко е в момента.
Ако има по-евтин полет също ме интересува.
Още веднъж благодаря за съдействието!

# 4
  • Мнения: 295
 
Дадох примерна опция за влаковете за 5 марти и ми даде следното:
1. Тръгва от Варшава Централна на 04.03 в 21.35 и пристига в Киев на 05.03 в 16.21 Време за пътуване 17 часа и 46 минути. Бърз влак, без прекачвания. Само спални места, пътува всеки ден.
2. Тръгва от Варшава Централна на 05.03 в 06.08 и пристига в Киев в 22.53. Пътува 15.45 часа. Бърз влак, само спални места, пътува всеки ден. За цени нямам възможност да проверя, понеже са междунар. връзки и не се изчисляват по интернета - няма такава опция. Мисля обаче, че в Международното бюро в България могат да ти дадат подробна информация. Тия дни ще потърся и за самолет и автобус и ще ти пратя информацията, която намеря.

# 5
  • Мнения: 295
За самолетите - колкото по-рано си направиш резервация, толкова са по-евтини, тия в последния момент са най-скъпи, затова вчера като търсих и не давах никаква дата, го прие като полет в последния момент и ми даде такава баснословна сума. Днес като търсих, излиза около 600 злоти (пак дадох на 5 март). От евтините самолетни линии няма за Киев

# 6
  • Мнения: 420
mamaG, още веднъж благодаря за съдействието.
Всяка информация ще ми бъде от полза.
Моля те, ако разбереш нещо и за цени, да пишеш.

Общи условия

Активация на акаунт