Чудя се дали да поговоря с него?

  • 929
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 725
 От момента , в който сме се разделили взима детето редовно-почти през няколко дни. Такава му е професията, че почива на няколко дни веднъж. Детето си знае кои са дните и си чака покана от него. В последно време обаче забелязвам, че той нещо взе да се опитва да разрежда срещите. Знам ли...може пък вече да си е намерил "по-приятен начин" на прекарване на свободното си време. Днес дъщеря ми ми сподели, че имаал чувството, че той я отбягвал. Това бяха точните и думи Tired Аз естествено вкарах няколко жизнерадостни изречение и поне си мисля,че разсеях съмненията ми. Чудя се обаче, да говоря ли с него ThinkingЕй така, като приятел да го подсетя, че трябва да е по-грижовен във взаимоотношенията си с нея...Нямам за цел да го дразня или да му казвам " кое ", " как "...Просто да се погрижа максимум за душевния мир на детето си, който до голяма степен зависи и от неговото отношения към малката.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз говоря.

Обаждам се и казвам: "Дариа пита за теб /плаче за теб/, иска да те види..." и прочие... Ако той тръгне на нож, един вид се почувства обвинен или притиснат казвам: "Просто те информирам. Прави каквото ти решиш." Ако започне да се оправдава - същото.

Нищо не разисквам. Просто се обаждам и излагам голите факти. По никакъв начин не споря с него и  по няколко пъти подчертавам, че аз не искам нищо да прави и че той решава дали и кога ще се види с детето.
При мен подейства и сега знае, че просто го информирам заради детето, а не че се заяждам с него. Щом му се обадя и му кажа, че Дариа иска да го види или /колкото и рядко да пожелава/ тя го направи - той намира начин и идва веднага или почти веднага.

Успех  Peace

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 03:18 от Isa

# 2
  • Мнения: 1 732
Мисля, че родителството няма давност...
Това, че си има други ангажименти по никакъв начин не го оправдава.
И аз мисля, че трябва да му казваш! Ще се повторя от една друга тема, но на мъжете трябва да се говори с думи прости. Те сами не се сещат.
Кажи му, че малката има нужда от него.
Има нужда от баща си. Било пък и "съботно-неделен" такъв.
Прави като Иса!

За себе си мога да кажа ясно : Ще поставя ултиматум - или да се вижда редовно с дъщеря си или изобщо да не се вижда! Няма да ми травмира детето, я!

Касиди -   bouquet

# 3
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

На 100% заставам зад съвета на IsaPeace

Аз говоря.

Обаждам се и казвам: "Дариа пита за теб /плаче за теб/, иска да те види..." и прочие... Ако той тръгне на нож, един вид се почувства обвинен или притиснат казвам: "Просто те информирам. Прави каквото ти решиш." Ако започне да се оправдава - същото.

Нищо не разисквам. Просто се обаждам и излагам голите факти. По никакъв начин не споря с него и  по няколко пъти подчертавам, че аз не искам нищо да прави и че той решава дали и кога ще се види с детето.
 При мен подейства и сега знае, че просто го информирам заради детето, а не че се заяждам с него. Щом му се обадя и му кажа, че Дариа иска да го види или /колкото и рядко да пожелава/ тя го направи - той намира начин и идва веднага или почти веднага.

Успех  Peace

Лично аз мисля, че ултиматумите не са добър вариант.

Поздрави и успех!  Praynig

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Подкрепям Иса! Kasidy, успех!  Hug

# 5
  • Мнения: 357
Isa  newsm10
И аз не смятам, че ултиматомите действат, но в този случай съм съгласна: или ще вижда детето редовно, или изобщо няма да го вижда! То не е кукла, да му се порадваш и да го захвърлиш! Точно по тая причина аз не търся никакъв контакт с бащата на сина ми, защото знам, че ако дойде да го види, ще дойде 2-3 пъти и после ... Е, не благодаря, от такъв баща нямаме нужда!

# 6
  • Мнения: 4 725
Говорих. Може би сгреших, но употребих израза " приятелски съвет ". И започна старата песен на нов глас Tired" От приятелството любов се раждала, но от любовта приятелство не ". Като съм искала да го съветвам, да съм го правела като негова жена...ако ли не да съм го била оставила да си чупи главата.

 Стори ми се че преливам за пореден път от пусто в празно и си спестих няколкочасовата тирада от моя страна. Да прави,каквото иска Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Kasidy smile3507

Нормално... разбирам те.

И моят бивш ги говореше подобни. Само дето аз съм дете на разведени и знам колко е важно детето да вижда и двамата родители и второ - работата ми е такава, че по цял ден убеждавам хората в нещо... Та с бившия в такива ситуации менях тактиките непрестанно. Имаше моменти, когато не му вдигах телефона. Примерно 2 седмици всек ден звъни и аз не му вдигам. Моменти, в които сме си крещели по телефона аз на него или той на мен... Моменти, в които сме се заплашвали и прочие и прочие...

А на твоя бивш бих му казала, че ще не ще /това моя го е чувал поне 1000000 пъти/ сте свързани за цял живот чрез детето си и да помисли малко за нея. За да не го оставиш наистина да си строши главата. Че ти повече жена няма да му бъдеш, но дъщеря му цял живот ще му е дете.

 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт