Аборт ....

  • 2 607
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравеите!Бих искала някой да ми помогне ако може защото наистина ме е страх!На 20.12.2006г. ми направиха аборт!!!Разбира се не по мое желание!От една година се опитвах да забременея ходих по доктори при Д-р Йосиф Димитров и след дълги иследвания установи че не се пука фулекулата.Нараства и става на киста!И така ми изписа противозачатачни пих ги 1 месец и на втория разбира се забременях!Бях наи щастливия човек на света.Мислих си само за бебчето и се радвах че точно на Коледа ми се е случило!Но до там ми беше щастието!Отидох на преглед и доктора ми каза че бебето не се развива и трябва да го махне още на другия ден!Това направо ме разби!!!Беше ужасно наистина!И така и стана!Нито ми се празнуваше Коледа нито нова година нито нищо!Сега проблема е че незнам кога отново мога да започвам опитите.Много ме е страх!!!Неискам пак да преживея това нещо!Искам само дете нищо друго!Ако някои може да ми каже нека го направи защото наистина незнам от кога да правиме опити пак.Страх ме е да не би да стане пак така то гаранция няма ама.......   Cry  Това е от мен благодаря ви предварително!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
valya23, съжалявам за това, което ти се е случило Cry.
За съжаление не е рядкост - често се случва поради генетична грешка зародишът да спре да се развива през първите седмици от развитието си. Причина няма - просто така се е случило. И не означава, че пак ще се случи.
Относно фол. киста - често фоликула не се пука, в резултат на което се образува така нар. фол. киста. Лечението е такова, каквото е предприел твоят доктор - приемане на противозачатъчни в рамките на един месец. Това в никакъв случай не е причина за това, което ти се е случило.
Не съм сигурна кога можете да възобновите опитите. Това най-точно ще каже твоят лекар, но тъй като предполагам абортът е станал през първите седмици от зачеването, 1 - 2 месеца би трябвало да са предостатъчни.
Желая ти от тук нататък всичко най-най-хубаво!

# 2
  • Мнения: 4 324
valya23 - съжалявам, че се е наложило да преживееш това. За съжаление се случва и по мои наблюдения все по-често и по-често Sad

Аз разделих мнението ти от другата тема. Ако искаш да сменя заглавието ми пиши.

Сега за подбовяване на опитите. Най-добре иди на контролен преглед, за да види доктора какво е положението с матката, яйчници и т.н. Това е най-доброто решение. При всички е различно и само д-ра може да каже кога пак да започвате.

Успех!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 246
Аз за жалост съм била в същото положение, и на мен док ми каза че трябва да се пазим 6 месеца и после наново. Ти отиди на контролен преглед да види дали всичко е наред след аборта и попитай, все пак той е специалистът.

Много съжалявам за това,което си изживяла, знам какво е-аз лично много трудно го приех.
УСПЕХ!

# 4
  • Мнения: 29
valya23, съжалявам за това което си преживяла, но горе главата - ще станеш майка.
На мен ми казаха , че трябва да чакаме 6 месеца и след това да пробваме пак, но на контролният преглед всичко беше ок и самият лекар ми каза , че може още след 3-я м. да започнем с опитите.  Лекарят най-точно ще ти каже. Пази се и ти пожелавам успех от сърце. Wink

# 5
  • Мнения: 5 317
искам само да ти пожелая вяра и много успех. Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 100
Здравейте!
За да не пускам нова тема, ще ви попитам тук Simple Smile
На 5.01.2007 направих спонтанен аборт в края на 5 г.с. Сега отново съм бременна в началото на 5 г.с., но до момента всичко е наред. Много ме е страх да правим секс, за да не абортирам пак. Мисля да отида на лекар след 1 месец най-рано и тогава ще попитам как стоят нещата. Според вас има ли връзка предишния ми аборт със секса или причината е била друга? Тогава лекарите казаха, че при първо забременяване често се случва и не споменаха нищо за въздържание от секс. Понеже нямаше кюртаж, започнахме опитите 1 цикъл след това.

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 11:16 от Kanela

# 7
  • Мнения: 7 716
Лекарят е този, който ще прецени. При нормално протичаща бременност няма проблем.

# 8
  • Мнения: 1 100
Страх ме е да не ме преглеждат пак с ръка. Миналият път ме преглеждаха така много пъти, но вярно, че имах кървене и е било наложително. Има ли вероятност за такъв преглед и сега при положение, че нямам никакви оплаквания или ще бъде само с ултразвук?

# 9
  • Мнения: 7 716
Ами ще откажеш. Съгласяваш се само с ехограф.

# 10
  • Мнения: 4 324
При мен в началото на бременността ме преглеждаха  единственно с вагинален ултразвук, не мисля че преглед с ръка е добра идея в момента, не давай! Но все пак смятам че трябва да посетиш лекаря си, още овече че имаш и един аборт Sad
Трябва да се види и къде е бременността - в матката или в тръбите (което не ти го пожелавам естествено).
Що се отнася до секса и бременността, едва ли и твоя лекар може да бъде категоричен по въпроса дали секс е причина за аборта. Но Лали е права при нормална бременност, няма проблеми да се прави секс.

Лека бременност ти пожелавам и едно здравички и красиво бебенце.

# 11
  • Мнения: 236
Не давай да те бъркат!До третият месец не е хубаво.Аз сега съм 9 г.а и имах кървене и лекарите не ме бъркат въпреки това, че не могат да разберат от какво е кървенето , дали е от разничката на шийката или от нещо друго.
Не трбява да те преглеждат по друг начин освен с ехогарф , ако нямаш проблем , недей да ходиш много рано на лекар.
Аз имам един спонтанен аборт и въпреки всичко смятат , че един е просто лоша случайност и не е задължително да се повтори!Успех

# 12
  • Мнения: 7 716
Задължително трябва да отидеш колкото се може по-рано на лекар.

# 13
  • Мнения: 1 612
И моят аборт беше в пета седмица, но мина без кюретаж.
На мен ми казаха, че няма проблем веднага да започнем с опитите.
Съжалявам за това, което си преживяла!
Стискам палци!

# 14
  • Мнения: 1 100
Добре, ще откажа мануален преглед, пък дори и лекарят да се разсърди и да трябва да си търся друг, но дано да не се налагат такива мерки Wink Благодаря ви много за съветите! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт