Ентеропатогенно ешерехия коли ІІІгр.

  • 2 180
  • 6
  •   1
Отговори
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Това беше резултата от изследване, след като синът ни вече седмица е с разтройство. Поради факта, че лабораториите не работят събота и неделя /изследването става за 2 дни/, а лекуващият лекар ни каза на втория ден, че "най вероятно е от храна или зъби" - да изчакаме още два дни, вече седмица детенцето се превива по 6-7 пъти на ден, докато се изходи. Грешката е моя - отново, че не пуснах веднага изследване, но за първи път имаме разтройство. Всъщност не е моя, а на лекарят, защото тъпата посявка струва някакви си 7лв.!!! Това е стомашно-чревно разтройство - ентероколи. Четох, каквото намерих из нета, но търсачката тук не работи цял ден. Моля, мамите, чиито децата са боледували, да ми дадат съвет - с какво да продължа да го храня, за какво да внимавам, как протича лечението / утре чакаме антибиограма, за да почнем антибиотик инжекции/ и кои са най честите причини за заразата. Много се притеснявам, че преди 15 дни бяхме с отит и пиеше Аугментин.

# 1
  • Мнения: 67
не знам нищо по въпроса,но гледам че мамите споменават за това заболяване в темата за гъбичките...прочети последните страници

# 2
  • Мнения: 772
след лечение с АБ също имахме подобни проблеми,които също се оправят с  АБ.давай нещо за газовете-еспумизан например.можеш да даваш и лечебна храна-оправи ни HN25-на милупа.изписаха ни и мезим и беба го пи дълго време за да се възтановят ензимите в стомаха.също важно е да приема много течности.
ами това се сещам.ако имаш други въпроси... Hug
бързо оздравяване на момъка Heart Eyes

# 3
  • В кошера...
  • Мнения: 527
благодаря, мами! Сега успях да почета чрез търсачката, но тя пак се скапа...
И ние се храним с НN 25 предимно, картофи, моркови, ориз, бисквити, солети, но сокчета не пие - обича цитруси, но не знам дали може изобщо сурови плодове да яде. Явно няма да ни се размине АБ. Все пак, прочетох, че е по-опасно, когато са в урината. Да му изследвам ли и урината/нашите са в акото/? Да го водя ли на нефролог?Малко се уплаших, че били упорити. Мисля, че добре спазваме хигиена, но малкият - буквално ви казвам - често ближе пода даже. Как да го опазя, като всичко лапа??? Ще го спра от дет.кухня - може ли да са от там???

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Мисля,че за твое успокоение трябва да провериш и урината.Моят син имаше е.коли в урината,водих го на детски нефролог,пи 20 дни Зинат/беше на 53 дни/.Нефроложката ми обясни,че пикочните му пътища са се заразили именно от изпражненията в памперса,въпреки,че и аз спазвам хигиена,миене на всеки памперс/не мокри кърпички/.Хубаво е когато го къпеш да слагаш във водата отвара от смрадлика и да го киснеш за 5 мин. в разтвор на калиев перманганат за да не се разнасят бактериите/това го правиме ние по препоръка на нефроложката/.
Дано да се оправи детенцето! Hug

# 5
  • Мнения: 772
аз спрях кухнята Peace
относно цитрусите знам че портокала е силно-разхлабващ.според мен трябва да преминете изцяло на мляко поне за няколко дни-поне така беше при беба,но при нея имаше  повръщане,което правеше нещата още по-сложни.след като се стабилизира започнах по малко да я захранвам пак.
доколкото знам АБ избива и полезната флора в стомаха и за това се появяват гъбички.

# 6
  • Мнения: 125
На моята дъщеря й откриха коли ,когато тръгваше на ясла .Педито й направо ни побърка ,казваше че за първи път й се случва такова нещо и ни гледаше все едно сме най-мръсните хора на света .Беше ужасно.От антибиограмата нито един антибиотик не ни подейства ,тогава се обърнахме към д-р Кирязов от Варна и той ни даде друг АБ ,който ни подейства веднага и ни обясни ,че това е бактериална инфекция,която се хваща чрез мръсни ръце и е често срещано при малките деца,защото те лапат всичко от земята .Никога няма да забравя унижението на което ни подложи нашата лекарка,дори и от ХЕИ идваха във къщи ,направо кошмар.

Общи условия

Активация на акаунт