Въпрос за стипендията в университета

  • 495
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Реших да ви питам по този въпрос защото знам, че във форума има студенти и може някой да знае нещо. За стипендията в университета искат удостоверение за доход на родителите, обаче моите са разведени и живея с майка ми. Не знам включват ли се доходите на баща ми или не, в правилата пише само това:
"Членовете на семейството на студента са съпругът (съпругата) и децата, ако е семеен. Ако не е семеен - бащата, майката, непълнолетните братя и сестри или пълнолетните, ако са учащи, войници или нетрудоспособни. В случаите на повторен брак на някой от родителите, за член на семейството се счита новият съпруг."
За мен е важно, защото ако не се включват ще получавам стипендия, а ако се включват сигурно няма. Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 386
В кой университет?Ако е за УНСС -знам всичко. Моите са разведени и си вземам стипендия(за успех),но се искат доста документи.

# 2
  • Мнения: 30
Точно за там става въпрос. Може ли да ми кажеш решение за развод и документи за издръжка ли искат или и още неща?

# 3
  • Мнения: 2 386
Много е важно дали майка ти живее с друг мъж - независимо дали те е признал или не. Моята е омъжена за друг и ме карат да декларирам неговия доход,въпреки,че не ми е баща. Освен това ми искат и решението за развод и бележка по колко лева издръжка вземам от него за дадения период.Плюс това,бракоразводния акт и изпълнителния лист(ксерокопия,разбира се).
От тази година при доходите искат и БУЛСТАТ на фирмата.
Ако имаш брат/сестра (без значение от кой брак и кой баща) и е ученик : бележка,че е редовен ученик и че (НЕ) получава стипендия -задължително се упоменава!

# 4
  • Мнения: 30
Майка ми не живее с друг мъж, нямам брат или сестра. Точно затова се чудех дали ще вземат предвид само нейния доход и издръжката от баща ми. Мерси за информацията.   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 386
В такъв случай мисля,че се декларира само нейния доход и издръжката.Но питай все пак,има доста време до подаването на документи (зависи кой курс си)..
Да ти издам един трик-има едни срокове за върнатите студенти с неизрядни документи,които УЖ са само за тях...Няма такова нещо! Спокойно можеш да си подадеш и тогава (те откъде да знаят кой са върнали и кой-не  Thinking ), в случай,че не са ти готови документите навреме!  Peace Тази година този срок е от 26.02 до 02.03
Късмет!

# 6
  • Мнения: 30
Мерси Simple Smile Първи курс съм и срока за подаване на документи за първокурсници изтича  преди срока за плащане на таксата да започне, така че няма начин да не ме върнат за дооформяне.

Общи условия

Активация на акаунт