Как да се отърва от черната коса?

  • 2 713
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 271
Боядисвам косата си черна от няколко години. Не, че не ми харесва, но взе да ми омръзва. Обаче 2 фризьорки, които питах дали могат да ми изсветлят косата ми отказаха с мотива, че много ще се съсипе, а  и ще стане на петна.
Кажете, ако имате опит с някъв по-щадящ начин да си направя косата кестенява.
Естествения ми цвят е много светло кестеняв и всички опити да слагам различни от черното бои са обречени, защото се получава рязка граница.
Имам идея да започна да се боядисвам всеки път с един тон по-светла боя от предишния и така прехода да стане по-плавен.
Приемам всякакви съвети  Hug

П.П. Сигурно има подобни теми, но както сте забелязали търсачката е в отпуск тия дни Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 095
незнам откъде си, ама най- добре отиди да те направят с Remover, мен така ме правиха и даже трябва да ходя още веднъж ама няма време сега  Peace

# 2
  • Мнения: 68
незнам откъде си, ама най- добре отиди да те направят с Remover, мен така ме правиха и даже трябва да ходя още веднъж ама няма време сега  Peace
kredora mi pak ne raboti.
tova e ediniq na4in,a ako iska6 v doma6ni usloviq,trqbva da iz4zka6 pone 2-3 meseca da ti padne poslednata boq/kolkoto mnoge:)),nqma da stane estestveniq ti cvqt/i da zapo4ne6 s ki4uri,koito trqbva zadaljitelno da boqdisva6.taka bezproblemno 6te si vaztanovi6 cveta,sa6to i mnogo barzo.
az toq na4in prilagam za smqna na cveta.uspeh Simple Smile)

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
От София съм. Знам, че в елитните салони няма да ми откажат, но не ми се дават 100 лв. за тази процедура  Confused

А какво представлява този Remover - нещо като блондора от едно време, или е по-малко вреден?

# 4
  • Мнения: 9 095
принципа е обратен на блондора, започва се с по- малък процент оксидант и се преминава към по- голям, по- щадящо е към косата и при мен от 2 процедури стана едно рижаво, като има време да отида пак ще си направя една процедура само и някакъв изравняващ цвят Peace, а на Eugene Perma са продуктите

# 5
  • Мнения: 601
Преди години и на мен ми омръзна черното и си исках светло-кестенявия цвят. Цялото преминаване от черно към русо ми отне около година. Фризьорката ми започна върху черното да ме боядисва с червена боя ( нещо вишнево беше) и за 3-4месеца стана преливаща от червено към черно. Започнахме с по-светло червена и на 5-6 месец ми направи шарени кичури. И докато израстне твоя цвят се правят кичури. Постепенно кичурите стават по-светли, докато не ти се е махнало черното. Успоредно с това, на всяко миене на косата си слагах маска с хинин на "Cristian of Roma" (10-12лв.) , за да ти расте по-бързо косата. Ако ме видиш сега, няма да повярваш, че съм била някога с черна коса. Успех и търпение!

# 6
  • Мнения: 9 095
охоооо, тя за толкова ще й израсте косата, тази процедура, за която ти говоря се прави за 2 дни, само се прави малка почивка ако искаш между 2те правения, защото на мен ми правиха наведнъж 2 процедури и после налити казвам още 1 и някакъв цвят близък до моя и е супер, само след това няма как да се разминеш с маските, ако искаш ще разпитам ако знае някой в София кои салони го правят или пусни нова тема във форума да получиш съвет и за фризьори Peace

# 7
  • Мнения: 2 407
По малко от 100лв няма да ти излезе.Има нови методи ,но са скъпи.В елитните салони ги правят, например при Капанов.Ще ти я направят добре- мен ме прави орлин Валяков Peace

# 8
  • Мнения: 9 095
100лв Shocked, на мен ми излезе 25лв за 2 процедури, едно ходене имам предвид, прахчетата си ги взех от склада 2 за 10лв и следващия път да ми излезе 25- 50лв и подстрижка #Crazy, ама по- малко от 100лв и пак зависи къде ще идеш де Peace

# 9
  • Мнения: 1 418
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159125.20
Виж това,тук съм написала.Може да ти свърши работа.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159125.20
Виж това,тук съм написала.Може да ти свърши работа.
Да, благодаря ти, поне ми разясни.
Но в темата казваш да не се обезцветява сама. Аз също предпочитам фризьорка да ме направи.
Какво - да си го купя римувъра и да го занеса на фризьорката ли?
Ох, ще мисля още малко, но сигурно с това ще се обезцветявам.

# 11
  • Мнения: 658
Не опитвай сама - важно е съотношението на продуктите при смесването. Защо не опиташ като начало кичури няколко  2-3 тона по-светли, след това отново през около два месеца и  след това започваш нанасяне на светли пепеляви  или шоколадови примерно нюансирани бои - хем ефектно хем щадящо newsm78

# 12
  • Мнения: 9 095
ако имаш познат, който да се занимава с тези продукти по- добре си го вземи направо на складова цена и го занеси, иначе разпитай фризьорите и да нямат в салона, ще те насочат откъде да вземеш Peace

# 13
  • Мнения: 1 418
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159125.20
Виж това,тук съм написала.Може да ти свърши работа.
Да, благодаря ти, поне ми разясни.
Но в темата казваш да не се обезцветява сама. Аз също предпочитам фризьорка да ме направи.
Какво - да си го купя римувъра и да го занеса на фризьорката ли?
Ох, ще мисля още малко, но сигурно с това ще се обезцветявам.
По принцип е по-добре фризьор да го направи това,защото продуктите са 2- фазни.Незнам дали от склад можеш да го вземеш като клиент.Обикновено такива фирми работят на едро.Ако имаш позната фризьорка я попитай дали може да ти го намери.Много по-евтино ще ти излезе.Това,което съм писала е цена на едро.Във фризьорски салон с техен продукт ще ти излезе доста скъпо.Ако не могат да ти го вземат пиши ми на лични ще ти го поръчам.Ако си от София обаче.

# 14
  • Мнения: 9 095
Аз съм от Варна, ако имаш нужда и аз мога да го взема от склад Peace

Общи условия

Активация на акаунт