ПОМОЩ - запушени канали

  • 541
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте майчета,

моя приятелка е със запушени канали на едната гарда, ходила е на лекар и са и изписали лекарства, но и казали, че имало някакви компреси които се правили със зеле, домашен сапун и т.н. и били много ефикасни  newsm78

да сте чували ?? знаете ли какво се прави ?

гледах в библиотеката и не намерих нищо по въпроса, а и търсачката не работи.

# 1
  • Мнения: 75
На мен ми се запушват редовно. В началото вдигах много бързо и много висока температура докато се науча как да се оправям. Много старателно и упорито се цеди твърдото и болезненото място и за около два дена се оправя. Добре е бебето да се слага първо на засегната гърда. Не съм правила никакви компреси, но гинеколожката беше казала да слагам компреси с риванол. Надявам се да съм от полза. УСПЕХ

# 2
  • Мнения: 2 381
Mного неприятно нещо за тези запушвания.
Зелевият лист се измива, маха се жилката, разточва се с бутилка/точилка и се слага в сутиена след изцеждане на гърдата.Когато зелцето се стопли-се сменя с друг лист, обработен по същият начин.
Топлите компреси са също много ефикасни-един памперс се залива с топла вода(ок.1ч.ч.) и се затопля в микровълнова фурна за по-малко от минута.Препоръчително е първо топъл компрес, след това бебето да суче от засегнатата гърда и се завършва с компреса от зелце.
Приятелката ти може да пробва да кърми бебето, като е над него, подпряна на лакти.
Също да си вземе Лецитин от 1200мг и да вземе една "ударна доза" от 4 таблетки, а от следващият ден да пие 3x1.(Профилактично също може да го пие като отшуми проблема по 1 на ден).Това е хранителна добавка.
Ако вдигне Т може да вземе парацетамол.
Успех на приятелката ти  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 282
Да си купи една опаковка Лецитин, най-добре 1200мг на Walmark, и веднага да пие първото. При сериозно запушване дневната доза е 4 за денонощие. Като се поотпушат каналите, може да ги намали до 1 на ден профилактично, през първия месец, докато се регулира лактацията. Върши наистина страхотна работа, жалко, че не работи търсачката. Аз го научих оттук, покрай 2рото си дете, и вече не оставам без него.
Друго - топли компреси преди кърмене (или преди изцеждане), може да използва напоен с гореща вода памперс - изстива по-бавно и удобно се увива около гърдата, може да се опитва да изцежда под душа, докато се къпе с топла вода. След кърмен или изцеждане - студен компрес.
Компреса, за който говориш, е елементарен - просто слагаш листа от зеле в сутиена. Доколкото си спомням, слага се след кърменето, щото минава в категорията студен компрес.
Друго полезно нещо е хомеопатичното средство Бриония СН15, смучат се по 5 гранулки, в началото на всеки час, после все по-рядко, нормалното е 3 пъти на ден. 20 мин. преди и след това не пъхаш в устата нищичко, и не се приемат изобщо никакви кофеини, чайове, шоколади, мента, ментови пасти за зъби, чайове за увеличаване на лактацията с анасон и копър.

а, Дейзи ме е изпреварила Simple Smile нищо, така сме по-достоверни  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 188
еиии....... страхотни сте  Hug  Heart Eyes
много благодаря  Hug

сега ще и кажа 

# 5
  • Мнения: 689
Аз бях така в началото, докато се науча как да се справям. Освен топлите компреси, аз пих и хомеопатични хапченца - bryonia - много ми помогнаха. Първия ден взимах по 3 хапченца през 2 часа (като 15 мин. преди и след вземането им не се яде и пие нищо). От следващия ден се вземат 3х2 хапченца. Пие се докато се отпушат каналите. При мен подействаха за няколко часа и всъщност ги пих само 2 дена.
Забравих да кажа, че се слагат под езика и се смучат.

# 6
  • Варна морето
  • Мнения: 103
Brionia 15 ,Хомеопатични,много са добри,
 Hugотпушват се за половин ден  bouquet


Общи условия

Активация на акаунт