Отговори
  • Мнения: 1 512
Прочетох темата в Родители, преживели загуба, но там никой не е писал в последните 20 дни, затова реших да пусна тема тук, с надеждата да получа отговор.
Веднага след като родих бебето в 17 г.с. , ми връчиха Бромокриптин, с инструкцията да пия сутрин и вечер по една таблетка в продължение на 10 дни. Пиех ги, макар че съм с ниско кръвно, нямах проблеми. Изтекоха десетте дни и спрях. Два по- късно гърдите ми станаха огромни, твърди, парещи и много болезнени. Тази сутрин се изцедих, омекнаха, не са толкова напрегнати, по съвет на гинеколога ми започнах пак да пия Бромокриптина, но не опасявам от тази намеса в хормоните ми, почнах да се тревожа дали ще имам кърма за следващото бебе, живот и здраве... Джипито пък каза да ги стягам с бинт... Объркана съм много... А съм като крава ударничка, но съм толкова наблъскана с лекарства всевъзможни, че не мога да предложа тази кърма на банка за други бебенца...след като моето го няма...
Помогнете ми, дайте ми съвет какво да правя!
 

# 1
  • Мнения: 3 591
Tрябва да решиш какво искаш първо - да спреш кърмата или да я даряваш за други бебенца. Не е проблем да поддържаш лактацията ако искаш да я даряваш - но като няма сучещо бебе най вероятно тя ще намелее и ще спре след няколко месеца.

Ако искаш да я спеш не се пристягай. Пиенето на лекарства сега няма да се отрази на бъдещото ти кърмене по никакъв начин. Можеш да го направиш с лекарства /по-бързо/, може да го направиш и естествено /по-бавно, но по ненатоварващо за организма/.

Можеш да пиеш чай от градински чай /салвия/ това намалява млякото. Също и да се консултираш с хомеопат за подходящи препарати, които намаляват млякото. Не цеди - само когато започне да боли - вземаш горещ душ и оставяш млякото да тече под душа или истискваш мъничко колкото да те облекчи. Така за няколко дни напрежението в гърдите ще спре и млякото ще намалее драстично. Количеството кърма е  свързано със честото изпразване на гърдите - изпразниш ли ги се подава сигнал да се произведе ново мляко. Колкото по-рядко го правиш, толкова по-малко мляко произвеждаш. процеса е както като се отбива бебе - то суче все по-рядко и по-малки количества - и млякото намалява и спира. Опитай да си "имитираш".

 С и без лекарства след като спреш кърмата може би месеци наред ако стиснеш гърдата ще излиза по капка мляко - това не трябва да те притеснява.

# 2
  • Мнения: 616
 Съжалявам за загубата ти.
 Опитай по този начин аз така си спях кърмата защото на мен от хапчетата ми ставаше лошо и даже единия ден припаднах. Така изцеждаш хубаво гърдите си и от аптеката си вземаш камфор на кристали слагаш на две марлички и върху изцедените гърди по точно върху зърната слагаш марличките и си слагаш по стегнат сутиен  и тъка стоиш поне 24 часа.Този начин ми го каза една акушерка и беше много ефикасен.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз лично ти препоръчвам описания от [desi] начин. Ако не искаш да пиеш хормоналните таблетки се посъветвай с хомеопат. Също пий по-малко течности. Моя прителка загуби бебето си 2 дни след като се роди и й трябваха около 30-40 дена за да си спре кърмата по естествен начин + хомеопатични. Не е пила никакви други лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт