Лекарство против повръщане, освен Degan

  • 181 633
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 605
Моля, ако някои знае друго ефективно лекарство против повръщане да каже. Няма да го прилагам без да прочета листовката! Grinning След като малката мина с вируса с разстройство и повръщане и голямата току-що го прихвана. Педиатърът е предписал Degan при повръщане, но вече от 3 места чувам много лоши отзиви за него.
Затова моля за информация по принцип: има ли друго лекарство, спиращо повръщането при деца?
В момента ще й дам Degan, защото нямам избор, но искам да знам има ли друг медикамент, помагащ за спиране на повръщането?

# 1
  • Мнения: 57
Аз съм много доволна от свещички "ВОМИТУСХИЛ".Хомеопатични са и доста ефикасни.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Аз съм много доволна от свещички "ВОМИТУСХИЛ".Хомеопатични са и доста ефикасни.

 newsm10

# 3
  • Мнения: 1 655
Натриев цитрат, има го на ампули и сироп.

# 4
  • Мнения: 605
Благодаря, момичета!
Взех Вомитусхил течен, но тя повърна веднага след като и го дадох.
Скоро пак ще пробвам, защото от 03 часа през нощта не беше повръщала, но сега /към обяд/ пак повърна.

# 5
  • Мнения: 2 082
защо не вземеш свещички,за да не го повръща

# 6
  • София
  • Мнения: 903
Слагай й Вомитусхил на СВЕЩИЧКИ, а не течен. Така ще е сигурно, че няма да го повърне. Другото нещо, което знам, (дори един педиатър ми го каза), че спира повръщането е Спрайт.

# 7
  • Мнения: 1 564
Натриев цитрат, има го на ампули и сироп.
Малкия лятото като караше вируса с повръщането много му помогна.Давах ампулки.Успех и скорошно оздравяване.

# 8
  • Мнения: 207
сега ще ти напиша какво давам на моето дете когато започне да повръща ,но ще те помоля да не ми се смееш,преди да си го изпробвала
всъщност е толкова просто и много ефикасно,казами го мой комшия ,който сега е един от най-добрите педиатри в града
спираш всякакви течности и започваш през 10 миути да даваш по 1 -2 супени лъжици нещо газирано,аз давам на дъщеря ми сода или фанта портокал,знам че звучи смешно  но пробвай при мен има ефект

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 234
Церукал също действа много добре. Ако можеш да го поставиш и мускулно, най-бързо ще подейства.

# 10
  • Мнения: 599
Церукал и Деган са едно и също нещо, не се препоръчва за деца!
Как така давате?! Консултирайте се с лекар първо. И какви мускулни инжекции????

# 11
  • Мнения: 656
Натриев цитрат има в Спрайт, Маунтин Дю, мисля че и в Кока-Кола. Повечето напитки от такъв тип го съдържат - просто прочетете етикета.


# 12
  • Мнения: 1 383
Церукал и Деган са едно и също нещо, не се препоръчва за деца!
Как така давате?! Консултирайте се с лекар първо. И какви мускулни инжекции????

Точно лекарите ги предписват. Натриев цитрат, свещички - никакъв ефект при нас. Последният път само мускулните инжекции оправиха моите /и двамата/. Малкият повръща цяла нощ през половин час, въпреки цитрата и свещичките, всъщност отдавна нямаше какво да повръща, но имаше спазми.
И, моля, не стряскайте хората. От четене в нета лекар не се става.

# 13
  • Мнения: 1 237
Аз съм за Вомитусхил- свещички!

# 14
  • Мнения: 605
Голямата продължава да повръща вече четвърти ден, а вече има и разстройство и е много отпаднала. Малката също се зарази и втори ден и тя е така. Вече съм ужасно притеснена и явно трябва да ги заведа на специалист, но не знам на какъв? в Инфекциозна болница ли или другаде? Ще викна отново личния лекар, но тя си знае: "деган и ентерол" и това е.
На голямата е абсолютно невъзможно да й сложаа свещичка, дори и 4 човека да я държим! Тя си пие Вомитусхил-а, но въпреки това продължава да повръща. Дадох и преди 1 час и сега пак повърна. А свещичките са ужасно големи!!! Как ги слагата на децата? Пробвахме снощи да поставим на малката - беше невъзможно!

Помагайте - къде да ги заведа на доктор?

Общи условия

Активация на акаунт