дохранване на 2 месечно бебе

  • 722
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте много съм притеснена и ще се радвам ако можете да ми дадете съвет.Синът ми е на 2 месеца и 7 дни и не му стига кърмата.Започнах да го дохранвам с АМ,но след като го накърмя не иска шишето и трябва първо да му давам АМ и тогава да го кърмя.Когато само го кърмя яде на всеки час или час и половина.Моля ви дайте ми съвет как да го дохранвам,защото още незнам как става,а и неискам да спирам с кърменето.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
А как реши, че не му стига кърмата?  Grinning От това, което пишеш оставам с впечатление, че той се наяжда от гърдата ти и затова не иска после шишето. А това, че ако е само на гърда яде по- често изобщо не е признак на недостиг на мляко. Възможно е да усвоява кърмата ти по- бързо и затова да е пак гладен, да има някакъв друг дискомфорт- колики например, или просто да търси утеха в теб. Моят съвет е да продължаваш да го кърмиш и да спреш добавката. Води се по него, детенцето ти най- добре знае кога е сито и кога гладно- постепенно този малък интервал от време ще се увеличи и няма да ти тежи. А ако наистина причината е недостиг на мляко- колкото по- често го кърмиш, толкова повече мляко ще имаш, защото организмът ти произвежда мляко на принципа "търсене-предлагане".
Иначе начинът, по който досега си предлагала добавката е правилния- първо гърда, а после шише. Ако му дадеш в обратния ред- ще се наяде от шишето, ще открие колко е по-лесно от там и след време или кърмата ти ще намалее или бебето ще се отбие.

# 2
  • Мнения: 851
Според мен трябва да направиш всичко възможно да увеличиш кърмата си като слагаш бебето по-често на гърда /ако трябва на 30 мин./След известно време кърмата ти ще е напълно достатъчно и няма да има нужда въобще от АМ. Спри да го даваш още сега. Щом можеш по-добре само кърми. Просто трябва да издържиш тоя период дето ще ти е по-цял ден на гърдите, но после ще си доволна от резултата. Успех  Flutter

# 3
  • Мнения: 753
И аз те съветвам да кърмиш само!!!!!
Периодът отминава - от личен опит ти казвам. Иска се много желание, сили господ дава, гледай бебчо да яде кърма и ще изпиташ удоволствието сама...и голямото улеснение да  му предложиш гърда бързо,лесно, с идеална температура....и най-вече НАЙ-ПОЛЕЗНО за него  Laughing
Горещо ти желая успех!
НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ!

сега ми се иска синът ми да е по-често гушнат на гърдата ми, но са му интерсни и други неща ...и въпреки това удоволствието ми е огромно, когато пожелае да суче !

# 4
  • София
  • Мнения: 369
но мила, почнеш ли да храниш и с друго - все по-малко кърма ще имаш! твойто дете като суче, стимулира и млякото ти! колкото нужда има малкото, толкова мляко и ще има !!! как реши, че нямаш достатъчно мляко!?!? някой ти каза ли? доверявай се на инстинктите си!
почети библиотеката - много ценни статии има!
няма такова нещо като недостатъчно или лоша кърма! просто се информирай, защото бебото зависи от теб! Simple Smile

живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт