гледа ли някои в момемта предаванеТо на МИЛЕН ЦВЕТКОВ?

  • 2 163
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
НА КОЛКО ГОДИНКИ Е ДЕТЕТО?става въпрос за полиомиелитната ваксина?6окирана съм.няма ли на4ин да не се повтаря тая ваксина?

# 1
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Доколкото разбрах са на 2 год.Има брат - близнак.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
На 2г и 4м е детето.Потресена съм,още повече,че в момента и моето дете боледува от ваксина.

# 3
  • Мнения: 382
И аз съм много шокирана.Дечицата до колкото разбрах са на 2год.и 4 м.
Най-ужасното в цялата история е,че лекарите нямат ясно становище какво става с това детенце.А националната консултантка направо ги уби като каза,че в неговият случай не е от ваксината,без да го е виждала и да е запозната изобщо със случая(до колкото разбрах) Shocked Даде за пример Румъния ,където също се използвала тази ваксина Sick


# 4
  • Мнения: 220
Да ,тъжно е ,но е истина.Има много случаи,в които заради ваксина деца страдат цял живот.Много тъжнои жалко за детето и срам за нашето лекарско съсловие.

# 5
  • Мнения: 7 474
Преди време нямаше ли пак подобен случай, но в Искрено и лично и пак бяха близнаци Thinking
Тогава се бях наплашила от ваксините и бяха казали,че се случва много рядко и един тест за поносимост би спасил детето, ама няма кой да прави тестове на всечки деца и за всяка ваксина ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Гледах и още повече се изплаших, до сега съм отлагала всичките ваксини на Джули, точно от страх, нямам представа вече, много съм объркана, такива случай още повече ме объркват.
Доколкото разбрах е била жива ваксина, дали от убитите има някакви странични реакции, ще съм благодарна някой да разясни, защото в здравния тече тема, от която нищо не разбирам Embarassed

# 7
  • Мнения: 4 181
Гледах и още повече се изплаших, до сега съм отлагала всичките ваксини на Джули, точно от страх, нямам представа вече, много съм объркана, такива случай още повече ме объркват.
Доколкото разбрах е била жива ваксина, дали от убитите има някакви странични реакции, ще съм благодарна някой да разясни, защото в здравния тече тема, от която нищо не разбирам Embarassed
кажете за какво точно става дума в предаването.
Буболина от всяка ваксина може да има странични ефекти, както и от всяко лекарство.
Убитите ваксини обаче са по-безопасни.
Вариантът за вас е Пентаксим , което включва ДТК + полиомиелит+хемофилиус инфлуенца
Другият вариант е Инфанрикс (ДТК) + Имовакс Полио (полиомиелит).
Ако имаш още въпроси питай Peace

# 8
  • Мнения: 68
става6е въпрос за полиомиелит.сега разбирам,4е тя се прилага само ж някои страни,в западна европа е отре4ена и е заместена.с каква оба4е?за6то никои не ни дава право да избираме?
може ли да се приложи друга ваксина сега,или варвят в пакет?
6те се пита и ли4ната,но ако може и ва6ето мнение.благодара ви

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Клеопатра, благодаря ти,  bouquet на нас педиатъра ни предлага само Тетраксим, каза че друга няма да слага, че ще си затворим очите за други ваксини, но че това е задължително - полио, коклюш...
Много съм объркана, Джули се роди с хеморагична болест на новороденото и много ме е страх, дали има някаки тестове, които бих могла да направя предварително?

# 10
  • Мнения: 1 079
Май Инфанрикса е по- добър вариант .Нали е с ДТаК -убит коклюшен възбудител.
И аз отлагам ваксините още повече заради алергията .До кога обаче ? Аз въобще не желая да се слагат ваксини на децата ми но това е друга тема .
Така или иначе никой не изплаща обезщетение тук в България на деца увредени от ваксини .Ако на някой му се случи да се оправя ,както може и освен това ваксините не предпазват 100% от болестите за които са .Тоолкова страшния коклюш дето го изкарахме по-леко от настоящия грип .И рубеолата и нея изкарахме .
Оралната полио ваксина е заместена с инжекционна такава .Риска при оралната ваксина е ,че вируса преминава през стомаха и излиза с изпражненията попаднал в някаква благоприятна среда може да стане вирулентен и хоп - ето ти белята .

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144101.80 ако някой не го е гледал филма.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 20:13 от catch

# 11
  • Мнения: 590
А какво точно се е случило? Не съм гледала предаването.

# 12
  • Мнения: 982
Къде в света се дава живо полио?
-В Румъния-отговаря националната консултантка!
Трябваше да добави и Африка.......

# 13
  • Мнения: 7 186
Какво точно се е случило?

Намерих една сходна тема от октомври

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135339.0

# 14
  • Мнения: 3 926
Буболинче, Тетраксима мисля беше с жив Коклюш, или не напълно дезактивиран.. newsm78 Ама да каже някой, който по-скоро се е ровил за тези ваксини. Иначе аз съм слагала Имовакс полио, Инфанрикс и Акт Хиб. Ако тогава бях прочела малко повечко, щях да ги отложа максимално, но важното е, че при нас реакция "нямаше". Пиша в кавички, защото според хомеопата ми третото Полио е отключило кожните прояви като Атопичен дерматит и т.н. неизвестни петна по детето ми. И до днес си влача последици, но те са абсолютно недоказуеми Confused Изобщо няма безвредна ваксина, но... Скоро хм Thinking обсъждахме ваксините в отчетната, та се породи идея
ДАЙТЕ ДА СЕ СЪБЕРЕМ И ДА СЕ "ПРИМОЛИМ" НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО ДА ИЗМЕСТИ ВАКСИНАЦИОННИЯ КАЛЕНДАР С НЯКОЛКО МЕСЕЦА!!! Просто децата ни да се ваксинират, но ако не може след втората годинка, тогава поне след първата. Кощунство е на бебе на часове да се слага ваксина.
А за конкретния случай - Просто се потресох Shocked Никой не може да каже на тези родители какво му има на детето им, от какво е болно. И никой не желае да изкаже твърдо становище по национална медия - страхливци!!!
Михаела-Стела, някои педиатри споменават за две възможности, но слагането на убита ваксина се плаща и доста родители отказват под претекст - "До сега са ваксинирали така и децата на всичките ми приятелки са здрави". Не казвам, че този начин на мислене е неправилен, просто доста от педиатрите спестяват възможните последствия и твърдят, че убитите ваксини не създават имунитет, защото не разболяват истински детето...

Общи условия

Активация на акаунт