как протича грипа при вас?

  • 3 462
  • 16
  •   1
Отговори
кажете как протича грипа при вас? Моя син от 4 дни е с температура, която ако не давам парацетамол или ибупрофен ще е 39 и нагоре градуса. Никакви други признаци, само температура. Лекаря каза че гърдите му са чисти, хрема няма, ама аз продължавам да се притеснявам. Малкия отказва да яде, добре поне че пие сокчета. А като легне да спи много се изпотява.

# 1
  • София
  • Мнения: 219
Все едно описа нашето състояние!!! Само дето моята дъщеря е на 2 години, и когато смъкна темп. хапва нещо. Толкова съм се шашнала, даже дадох урина за изследване, защото наистина няма никакви други признаци.

# 2
  • Мнения: 539
повече от 3 дни Т, а и изпотяване - не елошо да помислите за снимка. Нали знаете че са чести пневмониите след грипа.(а те не се хващат на слушалка)

# 3
и при нас беше така три дни висока температура. днес направихме снимка излезе пневмония.

# 4
ох малко се уплаших утре ще отида на лекар пак, да видим какво ще каже.

# 5
  • София
  • Мнения: 168
И при нас е така.Със слушалка нищо не се чу направихме днес снимка и се оказа пневмония Sad

# 6
  • Мнения: 48
6 дни бяхме с висока температура.следете за усложнения и ако няма такива ,не се притеснявайте много-грипът е такъв и не давайте антибиотик-няма смисъл

# 7
  • Мнения: 262
и ние вече 4-ти ден сме с Т 37,7 и по-рядко става 39 ама имаме сополи и кашлица лекарката ни каза засега да не даваме АБ давам осцилококцинум проспан и виброцил при 39Т давам и панадол  но днес влизаме в 5-я ден и се чудя дали да не го заведа за АБ вие как лекувате 3-4 годишните си деца от този грип какви лекарства давате за колко време отшумява някой пробвал ли е АБ как се повлиява???

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ние нямахме тем. по висока от 37.5.Кашлица и сополи. Кашлицата я оправихме с мукосолван, сополите със стеримар, но имахме много червено гърло и ни изписаха аугментин156. Днес е 5 ден и ще ходим на контролен. Дано всичко е наред.Давам и капки цитросепт.-3 пъти по 8 капки в сокче

# 9
  • Мнения: 207
няма да е лошо да отидете на снимка или да пуснете едни левкоцити ,ако е вирусна пневмония -тя на слушалки не се чува
дъщеря ми по същия начин уш нищо няма ,само висока т39,5
на третия ден на снимка се установи вирусна пневмония ,а левкоцитите бяха-20,сега сме на сумамет

# 10
  • Мнения: 270
Ние бяхме 6 дни с температура,вдига 40 градуса три дни.Но се оказа гнойна ангина.Голям кошмар беше.

# 11
  • Мнения: 262
имало някакви прахчета за кашлица много ефикасни били за 2 дена спирала но ги е взимала една позната незнам дали стават за деца някой ползвал ли ги е да си каже мнението

# 12
  • Варна
  • Мнения: 917
момичета, чета постовете ви и си мисля, понеже мен грипа ме повтори два пъти с температура и кашлица, лекарката ме слуша и каза че не е от дробовете, но вие казвате че тази пневмония не се чувала. Чудя се дали да не отида да си направя снимка, макар че съм убедена че личната няма да иска да ми даде направление ( защо все нямат направления newsm78)... по принцип се оправих и нямам други оплаквания, но се притесних че два пъти ме повтори за два месеца...

# 13
  • София
  • Мнения: 9 847
Иди и си направи снимка.Доколкото аз знам обаче,грипа не повтаря в рамките на една-две години,ако е от същия щам.Така че по-скоро втория път е било нещо друго,или пък не си се доизлекувала първия път.Оздравявай бързо! Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 917
Иди и си направи снимка.Доколкото аз знам обаче,грипа не повтаря в рамките на една-две години,ако е от същия щам.Така че по-скоро втория път е било нещо друго,или пък не си се доизлекувала първия път.Оздравявай бързо! Peace

четох че този вид Уисконсин повтарял два пъти, тоест имало период в който човек се чувства добре и после събаря пак... макар че се чувствам добре ,нещо много съм се наплашила. даже ме е страх да изляза сред хора Sad

Общи условия

Активация на акаунт