Помощ: бебчо има запек :-(

  • 1 146
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
помогнете със съвети как се справяте с този проблем.
До втория месец всичко си беше ОК,
но вече втора седмица бебчо го мъчи запек. Давам му сироп Дуфалак, но
мисля, че от него го заболява коремчето.
Предварително благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 473
Аз много не го харесвам тоя Дуфалак. Пила съм го но червата ми пукаха и ме болеше корема. А пък за двумесечно бебе не знам как ще е. Има специални млека за запек. Ако не кърмиш е хубаво да му вземеш от тях - казват се Novalac транзит, лилава кутия. Това е специално мляко за запечени бебета. Ако имаш кърма и кърмиш има чайчета за запечени бебета - Blesit, които имат разхлабващо действие. Но в никакъв случай не го оставяй без да е ходил до тоалетна на ден. Снаха ми се бореше много време с този проблем, но задължително вечер, ако не се е изходил бебо тя действаше с термометъра.

# 2
  • Мнения: 157
Давай му сок от ябълка - тя разхлабва и има чай на Hipp за храносмилане - аз това съм давала и бебка не е имала запек.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 359
Защо не пробваш сокчето първо  newsm78

# 4
  • Мнения: 881
Аз давам на мойта щерка чайчето на Хип за храносмилане / анасон,копър и лайка / , а също така съм чувала че и крушата разхлабва , но мисля че сте много малки още за нея.

# 5
Можеш да свариш овесени ядки и да дадеш водичката,а също сокът от грозде много помагалМисля че това е по-добър вариант от млека чайове а още по-зле дуфалак

# 6
  • Мнения: 1 032
Дуфалакът предизвиква колики. Мойта дъщеря е с този проблем от съвсем малка. И до ден днешен имаме проблеми с акането, но сега вече запекът е сигнал за нов зъб. От опит мога да ти кажа няколко неща. Първо термометърът се използва само в краен случай, т.е. ако детенце не е акало три дни. Проблемът с термометъра е, че процедурата е изключително неприятна за бебето, а освен това се привиква. При честата му употреба, може да стане така, че детето да чака термометър в дупето, за да се изака. При мойта дъщея сокът от ябълка запичаше. Разхлабваше я сокът от крушата. Въведохме го рано рано именно поради тази причина. В никакъв случай не давай и сок от моркови. Въобще ако си въвела някакви сокове и след това детето се е запекло ги спирай. Прави масажи на коремчето- слагаш си дланта на пъпчето и с леко притискане въртиш в посока на часовниковата стрелка. Прави гимнастика и с крачетата колкото се може по често. Водата от овесени ядки има ефект, но овесът съдържа глутен, а вие сте малки за него. Ако ползвате капки или чайчета за колики- те също имат запичащ ефект. Има различни чайчета на ХИПП и Блевит за разхлабване, можеш да опиташ и с тях. Когато станете малко по- големи и въведеш плодовите пюрета- можеш да даваш от сини сливи, круша, череши. ХИПП имат няколко варианта на пюренца, които разхлабват. Ако сте на АМ се посъветвай с педито да смените млякото с някое, което има разхлабващ ефект. Общо взето това е, ако се сетя за нещо друго ще пиша. Ситуацията е много неприятна, пожелавам ви в скоро време редовно пълни памперси. Късмет.

# 7
  • Мнения: 5 362
чайчето на Хип за храносмилане
Peace
Ако си давала вече сокчета-може и от круша.

# 8
  • Мнения: 46 436
Пишеш, че до сега всичко е било наред. Променяла ли си нещо в храненето му?

Можеш да свариш овесени ядки и да дадеш водичката ...

Дете на 2 месеца не може да приема глутен ...

# 9
Мацки, и аз бях в същата неприятна ситуация, при моя син се прояви от сока от моркови, който страшно го запече. Какво ли не пробвахме, от две седмици давам пюренца на Хип и нещата се поуспокоиха. Но тъй като детенцето е на 2 месеца те съветвам ако сте на АМ да го смениш с такова, което е за разхлабване, ако сте на кърма - не давай нищо - никакви сокове, пюрета и т.н

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Първо термометърът се използва само в краен случай, т.е. ако детенце не е акало три дни. Проблемът с термометъра е, че процедурата е изключително неприятна за бебето, а освен това се привиква. При честата му употреба, може да стане така, че детето да чака термометър в дупето, за да се изака. При мойта дъщея сокът от ябълка запичаше. Разхлабваше я сокът от крушата. Въведохме го рано рано именно поради тази причина. В никакъв случай не давай и сок от моркови. Въобще ако си въвела някакви сокове и след това детето се е запекло ги спирай. Прави масажи на коремчето- слагаш си дланта на пъпчето и с леко притискане въртиш в посока на часовниковата стрелка. Прави гимнастика и с крачетата колкото се може по често. Водата от овесени ядки има ефект, но овесът съдържа глутен, а вие сте малки за него. Ако ползвате капки или чайчета за колики- те също имат запичащ ефект. Има различни чайчета на ХИПП и Блевит за разхлабване, можеш да опиташ и с тях. Когато станете малко по- големи и въведеш плодовите пюрета- можеш да даваш от сини сливи, круша, череши. ХИПП имат няколко варианта на пюренца, които разхлабват. Ако сте на АМ се посъветвай с педито да смените млякото с някое, което има разхлабващ ефект. Общо взето това е, ако се сетя за нещо друго ще пиша. Ситуацията е много неприятна, пожелавам ви в скоро време редовно пълни памперси. Късмет.
Напълно се присъединявам. Сокът от ябълка и морков имат запичащ ефект. Но така или иначе сте малки за сокове още. Ако не даваш сокове, по-добре наистина опитай с АМ против запичане. Но все пак се консултирай с педито. Успех ви желая  bouquet

# 11
  • Мнения: 578
Пишеш, че до сега всичко е било наред. Променяла ли си нещо в храненето му?

Можеш да свариш овесени ядки и да дадеш водичката ...

Дете на 2 месеца не може да приема глутен ...

Абсолютно!!!Как овесени ядки на такова малко бебе Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 3 644
Моето мнение е противоречиво към Дуфалак-а.Чая на Хип Peace,сокчета- според мен ви е рано- но ти си преценяваш
Моя син на 40дни беше със запек,дадох вода от овесени ядки-получи се ,но дотогава нищо не знаех за глутена...но и проблеми не е имало


# 13
  • София
  • Мнения: 3 610
Ако сте само на кърма,по-добре го остави да видиш кога сам ще се изака.При кърмени бебета не е страшно и седмица да не ака.Моя беше така и не помагаше дори изакването с термометър,което ме наведе на мисълта,че няма запек пък и когато се изходеше беше си кашаво.Оставих го да си ака на няколко дена веднъж и след около месец нещата се регулираха и започна да си ходи всеки ден.А ако даваш пюрета или сокчета-спри ги и изчакай седмица,две да видиш. Peace

# 14
Благодаря ви!!!
Кърмя го, но понякога се налага да го дохранвам с 30мл Фризолак1
Ще пробвам с чайчета, дано се получи!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт