За алергиите и астмата

  • 968
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Искам да питам тези с алергични/асматични деца:

1. какви продукти ползвате и как ги комбинирате с по-обикновените лекарства (сироп за кашлица, за сваляне на Т...) Винаги ли проверявате съставките и дали са съвместими с предписаните лекарства за астма и/или алергия?

2. Как следите за странични ефекти от предписаното лекарство? Много често страничните ефекти приличат на алергични или на обикновени болежки.

3. Как разбирате коя е причината за кашлицата (ако са с такива симптоми), дали е алергична, асматична или вирус/грип?

4. Какви изследвания правихте за да потвърдите диагнозата?

На мен ми казаха, че децата са алергични и имат зачатъци на астма. Не сме правили изследвания за астма понеже били още малки за това. Имаме 2 изследвания за алергия и са положителни. В момента сме на лекарство за лечение на алергия и астма което се взима всеки ден в продължение на 2 месеца. Горните въпроси ме вълнуват понеже за първи път имаме диагноза и съответно лечение.  Иска ми се да се допитам как вие процедирате.
Изобщо всичко което споделите ще е от полза.

# 1
  • Мнения: 826

На мен ми казаха, че децата са алергични и имат зачатъци на астма.

Kiara,

как стигнаха до този извод?
Децата често ли боледуват?Имат ли  бронхити и настинки?Кашлят ли през нощта?А през деня?Когато тичат или плачат?
''Хъркат'' ли им гърдите?
Кави тестове за алергия правихте-кръвни или кожни и каква беше причината за това?
Какво са ви изписали сега?
Стандартният тест за астма(PULMONARY FUNCTION TEST)се прави на деца над 5г.


Пиши ми на лични,за снахите винаги мога да взема second opinion.
 Laughing

# 2
  • Мнения: 3 271
Въпреки, че мисля знаеш моите отговори, ще пиша за една пълнота Simple Smile

1. Винаги чета съставките - на храни, на лекарства, на всичко. Комбинирам, ако няма алергени или странични ефекти, които са в разрез с разбиранията ми. Отказвала съм приложено лечение по тази причина.

2. Ами следя. Трудно ми е да кажа как. С времето свиквашда познаваш детето, начина му на реакция и повлияване или неповлияване от лекарство/лечение. Всяко нещо извън "нормата" ме притеснява и ме кара да чета и да се консултирам с лекаря.

3. Доколкото разбирам пак е от навика. Но преди седмица Катето ми направи бронхит пред очите. Никога досега не се бях лъгала така в преценката си. Мислех, че е лека изчистваща кашлица, 1-2 пъти за час. Пратих я на градина, към обяд лекарят й ми се обади, че е със сериозен дълбок бронхит, вечерта бухаше много зле. Добър лекар-пулмолог разбира и различава много добре различните кашлици. Просто трябва да можеш да се консултираш с такъв редовно при съмнение. Знам, че това е проблем.

4. Не сме правили на този етап, Вики беше малък, а състоянието му се подобри значително за последните години. След 5-тата година вече може да има адекватни тестове за това състояние, но засега не мисля да го подлагам на такива. Като беше малъкпоради фамилната му обремененост беше щаден, въпреки това прояви рано алергията си. Не бяхме посъветвани от алерголога ми да го тестуваме, защото беше излишно, тези резултати нямаше какво повече да ни дадат. Бавно и щадящо захранване, много търпение, профилактика и времето, това помогна при нас.

Успех в търсенето ти! И целувки!

На мен ми казаха, че децата са алергични и имат зачатъци на астма. Не сме правили изследвания за астма понеже били още малки за това. Имаме 2 изследвания за алергия и са положителни. В момента сме на лекарство за лечение на алергия и астма което се взима всеки ден в продължение на 2 месеца. Горните въпроси ме вълнуват понеже за първи път имаме диагноза и съответно лечение.  Иска ми се да се допитам как вие процедирате.
Изобщо всичко което споделите ще е от полза.

# 3
  • Мнения: 4 458
Millena, както винаги, благодаря за отзививостта и изчерпателния отговор.   bouquet

twins_mama, много благодаря за предложението за second opinion.
Знаеш че бяхме по вашия край, но може би съм забравила да спомена, че основната причина за това беше да правиме изследвания на децата и мен, ама за мен не стигна време та оставам за следващия път  Wink
Бяхме при алерголиг/имунолог който направи 2 теста. Единия беше кожен - първичния който правят на всеки за да видят дали изобщо има някаква алергия. Втория тест беше по-прецизен като с инжекция вкараха алергените под кожата. За съжеление тестваха само едната тъй като другата щерка беше на антибиотик поради възпаление на канала на вътрешното ухо  Sad
В спешното отделение лекаря беше така любезен да ми отдели 10 мин за да ми обясни, че често такива ушни инфекции се получават при алергични деца и да не се изпадам в паника (ха-ха чисто си се бях панирала щом съм летяла към спешното в 3 сутринта). Обясни ми човека и за алергиите и астмата... Аз му се оплаках от нашите болежки и той смята че наистина има алергия и начало на астма. (изпросих си безплатна консултация с медицинско лице  Wink  )

Алерголога ми каза за тези тестове за които споменаваш, но добави че не са ефективни или достатъчно акуратни при малки деца.

В момента децата са на лекарство което предотвратява алергичните и асматични симптоми. Singulair

За това дали кашлят - да и то много. Напаво се бях видяла в чудо вече какво да ги правя и с какво да ги лекувам. Имаше съмнения за алергия, но аз държах да се провери към какво за да взема съответните мерки. Астмата ми дойде малко като гръм от ясно небе, но не беше много изненадващо, просто не ми се искаше да го чуя от лекар.

Скоро пак ще трябва да пътуваме към вас за поредна консултация, да може лекаря да прецени как действат лекарствата и дали да продължаваме с тях или да ги сменяме.


Millena, споменаваш за пулмолог. Какво прави той? Как той преценява кашлицата като не може да я чуе? Да си призная много често съм си мислела да взема камерата и да запиша точно какво се случва за да съм сигурна че обяснявам и съм разбрана правилно  Laughing

Всичко това можех да го пиша и на лични понеже и двете сте ми приятелки, но ми се иска да го има и тук във форума за други такива като мен които още "прохождат" на тази тема  и на които всичко това може да е от полза.

# 4
  • Мнения: 3 271
Извинявай, че чак сега пиша.
Ако питаш какъв лекар е пулмолога - на белите дробове. И нямах предвид дистанционно да познае кашлицата, а ако може да я чуе на слушалка. Затова казах, че това може да е проблем за теб.

Успех с консултацията. Ще се чуем да кажешкога ще пътувате и т.н.

Поздрави   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт