.:: Предложения/самопредложения за модератор ::..

  • 3 264
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 314
Тъй като форумът е изключително сравнително натоварен, се налага да проведем избори за още един модератор в помощ на Тинтири-Минтири.

Моля, пишете тук, в тази тема, Вашите предложения и самопредложения за модератори.

Темата ще е активна до 4-ти февруари, неделя (включително).
През следващата седмица ще изчакаме предложените за модератори да дадат становището си дали са съгласни, дали имат желание и възможност да поемат част от модерирането тук и след това ще пристъпим към гласуване.


Очаквам Вашите предложения и самопредложения за модератор.
Благодаря!

 

# 1
  • Мнения: 1 047
А какво правят модераторите?
Питам съвсем сериозно. Знам,че местят теми,четат всичко и трият мнения. Предполагам,че имат и други грижи,но не знам какви. Не срещнах някъде инфо с правата и задълженията им. Предполагам,че трябва да отговарят и на някакви критерии. Но на какви?

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
То е ясно, че трябва да са най-вече търпеливи и толерантни. Но и с чувство за отговорност и ред.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Предлагам БУБА и monda. Laughing

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 573
предлагам  mi6i  !!

# 5
  • София
  • Мнения: 276
Предлагам Monda и Вергилия.

# 6
Предлагаm себе си - доста съm пътувала, теmатиката mе кефи, както и спокойствието тук.

# 7
  • Мнения: 1 722
То е ясно, че трябва да са най-вече търпеливи и толерантни. Но и с чувство за отговорност и ред.

към горе изказаното ще добавя да са обективни, да познават добре правилата на форума и да се оправят технически с модераторските функции, да им е интересна тематиката свързана с пътешествия и туризъм, да могат да отделят достатърно време за форума и да имат стабилен интернет  Grinning

Моите предложения са: mi6i, monda, pina

# 8
  • Мнения: 677
Жоро01
Доста пътува и второто му име е "Толерантност"..
Възпитан,мил,общителен,винаги отговаря на всички,безупречен баща,патриот и меценат!

# 9
  • Мнения: 6 314
А какво правят модераторите?
Питам съвсем сериозно. Знам,че местят теми,четат всичко и трият мнения. Предполагам,че имат и други грижи,но не знам какви. Не срещнах някъде инфо с правата и задълженията им. Предполагам,че трябва да отговарят и на някакви критерии. Но на какви?

Какво правят?
- Следят за спазването на правилата на форумите и дадения подфорум.
- При нужда премахват постинги и теми, които са в разрез с правилата, ако се налага - редактират, преместват, сливат теми.
- Следят за добрия тон в дискусиите.
- Помагат на потребители, ако срещат проблеми при ползването на форума.
- Организират закованите теми, събират и обобщават информацията от форума в т.нар. библиотечни теми, по възможност предлагат различни полезни за тематиката на форума линкове и информация
- Имат право да правят забележки и да предупреждават потребители, които нарушават правилата на форума и т.н.

Относно изискванията
- Не са нужни повече технически познания, отколкото за ползването на форума.
- Нужна е ангажираност.
- За препоръчване е тематиката да е близка и позната, но това не е задължително. Т.е. модераторът няма задължение да дава информация по темата, а да следи и организира подфорума.
- Често се налага модераторите да пренебрегват собствените си емоции и личното си отношение, особено при по-горещи теми, затова е необходимо те да са сдържани, да могат да контролират емоциите си и да са толерантни към чуждото мнение.

Считам за недопустимо, модератор да е човек, който
- грубо и съзнателно е нарушавал и нарушава правилата (например потребител, на който е наложена постоянна забрана за достъп до форумите, но непрекъснато прави опити за заобикаляне на бана под различни псевдоними, мислейки, че е невидим)
- не харесва форума като цяло, не одобрява политиката и обстановката тук
- е в остър конфликт с администратори и останалите модератори

Новите модератори се избират, за да са в помощ на потребителите (а не да ги командват или обиждат), да следят за спазването на правилата и политиката във форумите (а не да вървят срещу тях), да работят заедно с останалите модератори и администратори (а не против тях).

В общи линии, противно на общоприетите схващания, модераторът има много повече отговорности, задължения и ограничения, отколкото права и привилегии и модераторският пост носи повече негативни емоции, отколкото положителни.  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Предлагаm себе си - доста съm пътувала, теmатиката mе кефи, както и спокойствието тук.
Отпадаш  Confused

# 11
# 12
  • Мнения: 260
Защото ти е много крива човката на картинката  Outta Joint
А по темата, предлагам Лиска, да го стегне малко този форум, и Блонди.

# 13
  • Мнения: 3 423
Предлагаm себе си - доста съm пътувала, теmатиката mе кефи, както и спокойствието тук.
Отпадаш  Confused

защо да отпда жената щом и се занимава newsm78

аз съм за Pina-симпатична ми е много,Миши също Peace

# 14
  • Мнения: 1 893
prasentze  или  mi6i

Общи условия

Активация на акаунт