7-годишните ми близнаци "правят секс" един с друг

  • 14 462
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Моите близнаци - момче и момиче, "правят секс" един с друг. Като по филмите - гушкат се и се мляскат - без език, още не са установили, че тук участва и езикът.
Тази вечер бях на ръба да им обясня що е то секс и как брат и сестра не правят секс, но нещо ме спря. Всъщност, трябва да помисля и намеря думи.
Дайте съвет. Вие как обяснихте? Можете ли да препоръчате добра литература по въпроса?

Учудвам се, че още някой не им е обяснил в училище как стават тези неща. И слава Богу.   

# 1
  • Мнения: 7 723
Мойта дъщеря правеше такъв секс с братовчед си- на 6 години. Обясних й, че между роднини не става и засега, мисля, че поуспокоиха страстите.  Wink

# 2
  • Мнения: 1 278
Ще тръшнеш някой слабосърдечен в прединфарктно състояние с това заглавие.  hahaha
Много ме кефят твоите хлапета - много са истински.  Grinning 
Струва ми се, че това "нещо", което те е спряло да се обясняваш засега е постъпило много добре, макар и интуитивно.
На твое място не бих мислила кой знае колко и не бих бързала да обяснявам каквото и да е.
Бих продължила да наблюдавам с интерес обаче. И бих задавала някое и друго въпросче от време на време, за да се ориентирам в обстановката. Например първо можеш да попиташ "какво правят в момента" и да чуеш техния отговор. По-късно или следващият път можеш да попиташ "защо" го правят това, дето са ти го отговорили първия път Grinning. Така ще се ориентираш в техните разбирания.

Любопитно ми е какво ще ти кажат, особено на втория въпрос.  Grinning

Определено обаче не бих бързала да давам обяснения преди да разбера те какво влагат и как разбират нещата. Това е все едно някой да те заведе в луксозен, скъп ресторант в Токио, когато просто ти се яде суши в някой автентичен, неугледен суши бар.

ЦАлувки на теб и на двамата, дето се мляскат (ако мога да се вредя  Laughing)

# 3
  • Мнения: 14 890
Същата история в къщи и аз обясних, възможно най- просто, че брат и сестра не може да правят секс, защото това е лошо. Секс правят  големите, а не децата. Изобщо в този дух, като не исках да останат с убеждението, че секса е нещо лошо, просто не им е дошло времето.
Няколко седмици по късно, съученик на дъщеря ми, който и е "най-добрия приятел" пред всички и заявява "искаш ли да правим секс", тя го поглежда и отговаря "но това е гнусно". От тук на сетне аз съм тотално объркана .... г-жата и дори директорката в у-щето знаят, тяхната реакция - за такива предложения за секс   ще има наказание.
Ако някой с по-големи деца е минал по такъв път нека сподели опит.



 Например първо можеш да попиташ "какво правят в момента" и да чуеш техния отговор. По-късно или следващият път можеш да попиташ "защо" го правят това, дето са ти го отговорили първия път Grinning. Така ще се ориентираш в техните разбирания.

Любопитно ми е какво ще ти кажат, особено на втория въпрос.  Grinning


Отговора на "защо" - така правят по телевизията. Дори една реклама за безплатни минути ... качвайки се по стълбите ..... дребнити започват да се хилят и констатират "отиват да правят секс".

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 08:51 от Mama_Nana

# 4
  • Мнения: 1 278
Отговора на "защо" - така правят по телевизията. Дори една реклама за безплатни минути ... качвайки се по стълбите ..... дребнити започват да се хилят и констатират "отиват да правят секс".


"Добре. Но защо отиват да правят секс?" - питай ги  Grinning

# 5
  • Мнения: 25 441
Ами на 7 синът ми вече знаеше, че възрастните правят секс и така стават децата. Също и че между роднини не се прави секс, защото ако се родят деца, ще бъдат много болни или ще се родят мъртви. Подробно му бе обяснено и че същите правила важат и при животните.
Много сте закъснели май? newsm78  Аз бях принудена да водя просветителските беседи по-рано, защото ми беше много неприятно да хихика гадничко, когато види някоя любовна сцена по телевизията или да заявява "Пък тези правят секс!". Иначе и ние оттам тръгнахме - какво си мисли, че правят, с каква цел и т.н. Истината за раждането на бебетата знаеше доста по-отрано, четохме и съответните книжки по въпроса.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 09:58 от Как`Сийка

# 6
  • София
  • Мнения: 903
Според мен е по-добре да разгледате някоя образователна книжка по този въпрос, вместо да продължаваш да се отказваш от обясненията на тази тема. Те така или иначе ще го научат от училище или някъде другаде. Издатество Фют имат подобни книжки - много добре обяснени.

Обясненията са трудни, но полезни. Успех.  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
Моите ,също са момче и момиче(близнаци),правят секс ,отдавна ,по този начин.С целувки ,прегръдки ит.н.Скоро ще станат на 8.Обясняват на татко си,че само със секс стават бебетата.И при нас няма език,може би ,защото ги е гнус от лигите.

# 8
  • Мнения: 1 278
Бързам да поясня, че идеята ми не е да не се дава и да се покрива информация. Тъкмо напротив. По-скоро става въпрос за обмен на информация. Когато възрастният обаче побърза да предложи своето обяснение за нещата преди първо да е попитал, просто може да си отреже пътя и да не получи неподправеното детско виждане по въпроса.

И тъкмо навреме ми попадна нещо култово по въпроса се сексуалната информация. Това е откъс от "Теория на възпитанието", ключов учебник, по който се учи родна педагогика. И така, ето първият принцип за подбор на половата и сексуалната информация:

“Изисква се да се използва само достоверна, вярна, научна информация – без измислици и свободни съчинения на неверни тези!”  hahaha

Уникално просто!  Tired

# 9
  • Мнения: 14
Докато преподавах в начално училище непрестанно се сблъсквах с този проблем! Седемгодишните хлапета ходеха наляво надясно и говореха за секс. На мен ми беше смешно, но колегите ми бяха започнали да изпадат в нервани кризи. Те англичаните са доста консервативни и почват много да се накьосват, когато детето запчне да пита за секса и за бебетата. По едно време имах двама братя. Разликата между двамата беше по малка от година, затова бяха един клас. Двамата бяха на осем и един ден вървим си с една колежка по коридора и гледаме една тълпичка се е насъбрала и се кикоти. Отиваме там и какво виждаме. Братчетата демонстратично се целуват и то с език. Колежката ми щеше да получи инфаркт, а аз едвам се сдържах да не ибухна в смях. Прекъснахме им "секса", както те обясниха и ги накарахме да обяснят. Така го правели по телевизията. Аз седа вече започвам да се тревожа. Колежката ми не издържа и ме остави сама с децата. Тогава реших и започнахме от друг ъгъл. Питам ги дали по телевизията момче го прави с момче. Те кимат умно. Каква телевизия са гледали тези деца, не знам. Тогава започна една лекция, докато чакахме да дойдат родителите. Започнах да обяснявам, че това не е лошо, но момче с момче не може така, както и роднини не могат. Родителите като дойдоха получиха инфаркт. Беше много весела история. Накрая с много обясняване, се разбра, че така не бива.

# 10
  • Мнения: 2 792
 Правят секс, защото тази дума са навързали като асоциация към прегръщането и целуването, в тази възраст за тях това е само понятие, което те свързват на някаква създадена база от определи действия и нищо повече.
  Нормално е да обясниш, че братята и сестрите не правят секс, те се прегръщат и целуват просто защото се обичат, както прегръщат и обичат родителите си.
 Всъщност думата секс не би трябвало да те притеснява, тя няма реално значение за тях, а само за теб.

# 11
  • Мнения: 11 607
Правят секс, защото тази дума са навързали като асоциация към прегръщането и целуването, в тази възраст за тях това е само понятие, което те свързват на някаква създадена база от определи действия и нищо повече.
  Нормално е да обясниш, че братята и сестрите не правят секс, те се прегръщат и целуват просто защото се обичат, както прегръщат и обичат родителите си.
 Всъщност думата секс не би трябвало да те притеснява, тя няма реално значение за тях, а само за теб.

 Peace  Peace

# 12
  • Мнения: 370
Струва ми се, че даже закъснявате с обясненията за секса на 7 години!
По-добре вие да обясните - има много книжки, даже и сайтове, отколкото децата да ви обяснят жаргона от улицата!
Сексът не е срамно нещо, но си има възраст и място. Децата разбират отношението ни във всичко, което им обясняваме. Не е нужно да се изпада в големи подробности. За мен по-важно е детето да разбере, че не се притеснявам да говорим, както и то не трябва да се притеснява.
А предложението на Деметра да стоиш и да ги наблюдаваш безучастно ми звучи все едно, че съм на някакво шоу, а не пред собствените си деца!!!

# 13
  • Мнения: 1 470
Струва ми се, че даже закъснявате с обясненията за секса на 7 години!
По-добре вие да обясните - има много книжки, даже и сайтове, отколкото децата да ви обяснят жаргона от улицата!
Сексът не е срамно нещо, но си има възраст и място. Децата разбират отношението ни във всичко, което им обясняваме. Не е нужно да се изпада в големи подробности. За мен по-важно е детето да разбере, че не се притеснявам да говорим, както и то не трябва да се притеснява.
А предложението на Деметра да стоиш и да ги наблюдаваш безучастно ми звучи все едно, че съм на някакво шоу, а не пред собствените си деца!!!
Peace Peace Peace

# 14
  • Мнения: 1 877
Между другото и аз,като си спомня,правех "секс" с моите братовчедки точно на тази възраст,но тайно,без да ни видят нашите (някак си знаехме,че това не е редно ).Е,мога да кажа ,че този париод отшумява от самосебе си и сега и трите сме си напълно хетеросексуални и не мисля,че това е дало отражение върху сексуалното ни развитие.

Общи условия

Активация на акаунт