Мога ли да се цедя вместо да кърмя?

  • 1 283
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Искам да ви попитам дали е осъществимо цедене вместо директно кърмене /кърмата да се дава на бебето чрез шише/...
Кои от вас са правили така?!?

Дали ако детето не суче кърмата ще спре?!?

Благодаря предварително...

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 638
Можеш, що да не можеш, всичко е възможно. Но така не действа добре рефлекса за потичане на млякото и кърмата е по-малко, налага се дохранване и в крайна сметка всичко отива по дяволите. Освен това е много по-трудоемко и времеизяждащо. Значи кърмиш, колкото яде бебето и си свободна, а ако изцеждаш имаш няколко неща - цедиш достатъчно за да се наяде бебето (доста трудно, обикновено отнема два пъти повече време отколкото за бебето да изсуче същото количество мляко), слагаш в шишето, евентуално подгряваш за да е с правилната температура, миеш и стерилизираш всеки път помпа и шише, а освен това се тревожиш да не би междувременно кърмата да се развалила ако имаш интервал между цеденето и яденето.

# 2
  • Мнения: 8 242
Може, ама не виждам смисъл.. Защо така искаш  newsm78

# 3
  • Мнения: 259
хич не искам...нещо много плаче от зърната ми...вероятно е от коликите, но днес мъжа ми предложи /аз отказах/...и реших да ви питам за мнение....

# 4
  • Мнения: 8 242
Виж да не са ти прекалено напрегнати гърдите или много да е силна струята.. А наистина може и коремче да го боли  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
Мисля, че ще сбъркаш ако започнеш така - ще се завърти омагьосания кръг на кърмоспирането.
По-добре опитай различни неща да накараш бебо да му хареса, например да изцеждаш малко отначало ако не потича бързо, а бебо е нетърпелив, или ако пък тече силно пак изцеждай да мине силната струя и тогава давай, или нещо позите да смениш...такива неща...а може и стачка да прави, знам ли newsm78
Предлагам ти да пуснеш нова тема със заглавие"Плаче на гърдаата-стачка ли е?" или нещо подобно и да дадеш повече инфо за ситуацията, че така е много постно...И ще се отзоват повече мами с подобен проблем...
Дано да е временно и бързо да се разберете с бебчо  bouquet

# 6
  • Мнения: 753
Знам,че с помпа не можеш да изцедиш толкова,колкото бебчо ще изцеди.
От моя опит с помпа почти нищо, а бебето ми продължава да изсмуква и да му тече млекце от устичката?! Та за мен този вариант не работи. Но приятелка така кърми сина си 1г 1мес. Так,че трябва да видиш при теб как ще е.

# 7
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Имам приятелка, при която се беше получило така. Имаше мляко в изобилие и можеше да изцеди без проблем 200 мл. примерно. Бебето много ревеше при всеки опит да го сложи на гърда и тя упорито изцеждаше и му даваше с шише и така си го хранеше до 6тия месец. Разбира се, това е много по-досадно и времеемко от нормалното кърмене и процедурата й костваше геройски усилия на волята, само и само детето да поглъща кърма, вместо гадните прахообразни млека. Мисля, че при нея част от проблема идваше, че още от съвсем рано му даваха вода с шише и биберон-залагалка, а и храненията не бяха на поискване, а по режим. Може би бебето наистина предпочиташе повече биберона пред гърдите й? Помисли си дали и при вас не е така, ако използвате биберон за вода или залъгалка?

# 8
  • Мнения: 950
Аз храня моята дъщеря вече пети месец като се изчеждам. Имам достатъчно кърма. Особено сутрин като се изжедя има мляко за две хранения. По едно време даже имах страшно много кърма и прибирах във фризера. Така че според моя опит до сега не е проблем така да храниш бебчето си.

# 9
  • Мнения: 294
според мен не се захващай с изцеждането от сега .както са те посъветвали вече опитай различни неща за да разбереш какъв е проблема, може да опиташ и със силиконови зърна - те напомнят шишето и са по- лесни за употреба ,пък и лесно можеш след това да започнеш да ги махаш и да го слагаш направо на гърдата - преходът е по- лесен

# 10
moje6,no nyama smisal.moeto beb4e-sega e na 43 dni, v bolnitzata kategori4no otkaza ot gardata, hape6e me, nervira6e se i zapo4nah da se tzedya s pompi4ka.zarnata mi se razraniha, otdelno postoyanno sterilizirah 6i6eta denem i no6tem. pediatarkata ni oba4e me posavetva da uporstvam i da ya slagam da su4e na gardata. v na4aloto kiselee6e, yade6e malko, no kato vidya 4e nyama drug izbor, zapo4na da yade seriozno.pritesnyavah se dali yade dostata4no i si vzeh kantar4e.za nyakolko dni svikna s gardata mi i sega mi e mnogo po udobno otkolkoto s 6i6etata.  Laughing

# 11
  • Мнения: 259
Определено съм ЗА кърменето.

Днес си ядеше съвсем нормално и съм много щастлива.
Явно, когато го боли от коликите не иска да яде.../и аз не бих яла при силна болка/

Дано вече не се налага да задавам подобни въпроси ...

# 12
  • Мнения: 154
 Ще ти бъде доста по-трудно отколкото да кърмиш! Моята бебка още от родилния дом отказа да суче, пищеше и се дърпаше от гърдата всеки път като я сложех .Два месеца се цедих с помпа и мога да ти кажа ,че няма по-кошмарно нещо   #Cussing out Пробвах я всеки път докато един ден стана чудо  Hug - засука и досега си суче без проблем. Мисля , че ми помогна залъгалката на " камера" , защото е много мекичка и по-близка до майчиното зърно,пробвай ако искаш.Само да допълня ,че докато се изцеждах се налагаше и да дохранвам с ам ,  защото не можех да изцедя досатъчно и беше едно непрекъснато миене и стерилизиране на шишета и помпи , ужас! #Crazy Така че моят съвет е да продължаваш да слагаш бебчо на гърдата. Успех!  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 159
познавам много майки, които по една или друга причина така са хранили бебчетата до 8 - 10 месец

# 14
  • София
  • Мнения: 2 162
Определено съм ЗА кърменето.

Днес си ядеше съвсем нормално и съм много щастлива.
Явно, когато го боли от коликите не иска да яде.../и аз не бих яла при силна болка/

Дано вече не се налага да задавам подобни въпроси ...

Прегледай Библиотеката- закованата тема в началото, там има много полезна информация за коликите и как да се справяш с тях, а и редица други възможни проблеми. И не се притеснявай да питаш. Желая ти успех! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт