Смуче си пръста

  • 1 004
  • 16
  •   1
Отговори
Бебка е на 2м и от една седмица се научи да си смуче пръста.Прави го толкова интензивно, че я чувам от другата стая.Първите дни смучеше пръстче само когато беше гладна, но сега го прави постоянно, дори и веднага след кърмене. Опитах да и дам залъгалака, но не я иска.Притеснявам се , защото съм чувала за изтъняване на пръсти от смукане, изкривяване на зъбките или захапката.Споделете опита си в това отношение.

# 1
  • Мнения: 999
Можеш да пробваш да и слагаш ръкавички. Peace

# 2
  • Мнения: 683
И аз съм слушала за ръкавички, за намазване на пръсчето с нещо неприятно...Може да опиташ.

# 3
  • Мнения: 154
I nie sme taka.kak se nau4i i az neznam.Lekarkata ni kaza da vnimavame samo da ne si napipa paleca.4e togava trudno se otu4va(na6ta si lapa cialata ruka i su6to ne6te zalagalki)A tova s rukavicata nestava 6toto si lapa rakavicata.neznam i nie kvo 6te pravime.Zasega i maham rukata kato ia vidia ama neznam dokoga Sick

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368
Марти беше на същата възраст,когато започна смукането на пръстите.Не знам дали има значение,но той е само на кърма,като отказва всякакви залъгалки,не иска и да пие вода от шише.Започна със смукането на пръстчето на едната ръка,след това започна да си пъха цялата ръка,понякога дори се задавя от собсвеното си юмруче.Никога не съм му се карала за това,но веднъж когато отидохме при и педито той го направи и аз му направих забележка и му дръпнах ръката.Тогава педито ми каза да го оставя и да не му правя забележка,защото така той опознавал ръчичките си.Мисля че е права защото той сега започна да си пъха и крачетата,а не мисля че има нещо лошо в това.До някъде всичко е с възрастта и след това отшумява,по-скоро го израства.Наскоро пак започна да си пъха ръчичките,но сега пък ни мъчат зъбки.Наистина доста шумно го прави и е толкова сладък. Simple SmileУспех!

# 5
  • Мнения: 1 975
Давай биберонка ако иска, но ръкавичките - ако не смуче пръста - ще смуче ръкавиците #Crazy

Успех newsm10

# 6
  • Мнения: 141
Ние имахме същия проблем.И аз много се притеснявах, но го израстнахме.Спря да го прави когато започнах преди лягане да и давам шише с мряко.Сега обаче забелязвам, че като я сложа да спи и се забавя с млякото започва да смуче юрганчето си.Сигурно е някакъв рефлекс.

# 7
  • Мнения: 5 362
И ние бяхме така.Биберон-залъгалка не търпеше,мляко в леглото не съм давала.
Сега го прави,само когато заспива.

# 8
  • Мнения: 2 677
Смуче си и двете ръце едновременно!  #Crazy
Залъгалката е единственото спасение на този етап.

# 9
По-добре да смуче залъгалка.Сеста ми до 25 год.заспиваше със смукане на пръста.Когато се омъжи спря,явно я беше срам.

# 10
Снощи и сложих ръкавици и не си смука палеца, но днес явно свикна с тях и пак започна, но не толкова много. Успех на всички с подобен проблем и благодаря на всички отзовали се.

# 11
  • Мнения: 2 159
Смуче си и двете ръце едновременно!  #Crazy
Залъгалката е единственото спасение на този етап.
и при нас е така

# 12
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Смуче когато е гладна и когато и се спи.

# 13
  • Мнения: 1 032
На тази възраст кажи- речи всички деца си смучат пръстите. След около месец започва и голямото лигавене. Това са нормални фази и не би трябвало да ви притесняват. Смученето на палеца става проблемно и се превръща в навик някъде след 8 месец. Мойта дъщеря също си смучеше палеца, когато беше на 2-3 месеца. После престана сама. До колкото си спомням на тази възраст започват да се развиват слюнечните жлези, а и било нормално венците да набъбват и да ги дразнят. Не претендирам за научност на изказването, но мисля че няма от какво да се притеснявате.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 610
На тази възраст кажи- речи всички деца си смучат пръстите. След около месец започва и голямото лигавене. Това са нормални фази и не би трябвало да ви притесняват. Смученето на палеца става проблемно и се превръща в навик някъде след 8 месец. Мойта дъщеря също си смучеше палеца, когато беше на 2-3 месеца. После престана сама. До колкото си спомням на тази възраст започват да се развиват слюнечните жлези, а и било нормално венците да набъбват и да ги дразнят. Не претендирам за научност на изказването, но мисля че няма от какво да се притеснявате.

 PeaceИ моя беше така и го пъхаше под бибата даже,но не палеца а показалец,среден и два-три наведнъж Joy беше зспрял,но сега явно са го почнали зъбките и пак ги е задъвкал

Общи условия

Активация на акаунт