Напипвали ли сте бучици отзад на вратлето?

  • 1 640
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Мили мами,

Обръщам се към вас с този може би странен и не особено точен въпрос, защото това е  нещо, което ме безпокои от месеци. Да, няколко пъти съм молила педиатъра да провери бебка и според него нямам повод за притеснения. Това били лимфни възли, които са се "възбудили" заради никненето на зъбките...
Принципно всичко дотук звучи ОК, но тези така наречени лимфи си ги имаме от доста време и преди никнетето на зъбките  newsm78
Напипах ги за първи път когато Калина беше на около 2-3 месеца. Стана случайно докато я кърмех и я галех по вратлето отзад. Представлява нещо като подутинка на вратлето, но в някои дни напипвам по няколко малки "сачмички"...Дано това да говори нещо поне на някоя от вас... Praynig

Вие имали ли сте подобен "проблем" и какво ви казаха да правите вашите педиатри ?

В никакъв случай, не се опитвам да открия под вола теле и зорлем да намеря някаква болест на бебка. Но ми е притеснено и бих искала да знам трябва ли да търся специалист и какъв да е той ?!?!

Предварително ви благодаря за вниманието  Hug

# 1
  • Мнения: 1 101
Някъде около годинката на сина ми напипах такива бучици отзад на главичката, към ушичките и вратлето. Малко след това се разболя от варицела и като отидохме при педиатърката, тя ми каза че това са лимфни възли, които са се подули заради шарката. Но те си останаха и след като оздравя. И до сега си ги има. Не мога да направя никаква връзка между тях и боледуванията му или никненето на зъбките, защото постоянно си ги има. Вече дори не им обръщам внимание. По друг повод ходихме при друг лекар и той също каза, че са лимфни възли. Никой нищо тревожно не намира в това, макар че като съм питала други майки дали са напипвали подобни неща, казват че не са. Ще следя темата, дано не е нищо тревожно!

# 2
  • Мнения: 100
Моят син също има малка бучица отзад на вратлето,която не се забелязва,а се напипва.Скоро я открих и мисля да питам педиатърката(утре сме при нея),после ще пиша какво ми е отговорила.Но лично много не се притеснявам и също смятам ,че са лимфни възли.Самата аз имам на няколко места по тялото и нито ме болят,нито ме сърбят,нито е нещо страшно.
не се притеснявайте излишно,най-добре.

# 3
  • Мнения: 8 505
И аз си имам един такъв в едната буза.Стои ми от дете.Когато ми се възпали гърлото,се подува (не видимо,разбира се) и става болезнен.След това отшумява.Не ми създава никакви проблеми.Не се притеснявайте за децата си,няма нищо страшно.

# 4
  • Мнения: 864
И аз имам такава бучка отзад на врата.И при мен се подува когато имам проблем с гърлото,но не ме боли!Мислв,че няма какво да те тревожи!!!

# 5
  • Canada
  • Мнения: 272
И на моят син му напипах няколко отзад на главичката, също около ушите, когато беше на около месец. Тази година ми се стори че са понарастнали и отидох да се консултирам с педиатър. Каза че няма нищо обезпокоително. Не е и боледувал от нищо малкия...

# 6
  • Мнения: 999
И Мими има и много се бях оплашила докато се светна че е лимфен възел ooooh!

# 7
  • Мнения: 339
И Крисчо има лимфен възел на вратлетор понеже има дерматит и кожата му е доста възпалена, педиатърката каза, че вероятно е от това, но като чета, че и на други бебчета се случва май не е newsm78

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Синът ми има напипващ се лимфен възел под дясното ухо, върху жилата. Доста се подува като се разболее или само настине леко...Никога не спада до положение да не се напипва. Личната е на мнение, че веднъж възпален лимфен възел, никога не възвръща първоначалната си форма и винаги се напипва...Но аз се притеснявам, все си мисля, че поддържа някакъв процес...може и да прекалявам 

# 9
  • Мнения: 5 362
Не сме имали такова нещо,но като чета има подобни случаи.
Мамите те успокояват,естествено,но аз те съветвам да отидете на лекар-попитай педито за какъв специалист точно сте,и вървете.
Така ще си по-спокойна като чуеш и по-компетентно мнение от нашите тук Peace

# 10
  • Мнения: 176
Благодаря на всички ви за отзивчивостта  Hug

# 11
  • Мнения: 1 210
Миленката - и Петър има такива отстрани обаче - под едното ухо - това, което първо тръгва да се възпалява ако пропуснем с лекуването на настинката.
Но при всяко по-сериозно боледуване се подуват (не много, защото все пак сливиците обират "каймака" на болестта - пък те самите също са лимфни възли).
Тези на врата бяха най-силно изразени когато беше болен от рубеола, а след това и варицела. След около година почти се върнаха в нормални размери.

Но наистина, за да си спокойна - единия вариант е хематолог, другия инфекционист.
Какви бяха кръвните изследвания, които направихте на 6м?
Ако показателите там са в норма - може да бъдеш спокойна. Ако има обаче повишени левкоцити - тогава бегом при лекар.

# 12
  • Мнения: 2 040
И аз се бях притеснила страшно, докато разбрах, че това е лимфен възел ... нашия се местеше по цялато вратле, беше много страшно  Grinning

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 42
не трябва ли лркарят да е ендокринолог? Все пак да погледне и с ехограф за някакви изменения...

Общи условия

Активация на акаунт