Дъщеря ми започна да се напишква

  • 824
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 270
   Пускам темата тук, а не в "Здравословни проблеми", защото според мен проблема не е здравословен. Но ако модераторите преценят, нека я преместят.

   Та значи, махнали сме памперса почти преди година. Никога не съм я насилвала да стои на гърне. Никога не съм имала каквито и да е проблеми в това отношение. Беше напълно готова за махането, сама си казваше. За този период да се е напишквала два, три пъти инцидентно. Дори сама си взимаше гърнето понякога.
   Но ето, че след толкова време изведнъж започна да прави номера, да не си казва или да казва и да тича да се крие.... изобщо изглежда сякаш го прави напук. Първите няколко дни не се притесних особено, казвам си период, ще отмине... но стана вече месец  #Cussing out не ми издържат нервичките. Пробвах какви ли не методи. И с добро... и с лошо... и се правя, че не забелязвам и че не ми пречи... и памперса даже сложихме пак...., но нищо не помага  Tired Казва само когато тя си реши. И с молби пробвах, тя ми обещава, че вече ще си казва, но.... до следващия път. Сменям гащи през половин час, защото тя се изпуска по малко. А разбирам, че може да се стиска, защото го прави когато реши, а и нощно време и почти не се напишква.
   Имал ли е някой такъв проблем? Как да постъпя? Много време ми се струва, че стана. И от какво може да е тоя проблем?! Пак ли от кризата на 3 годишните  Close

# 1
  • Мнения: 26
Имах същият проблем с каката, 5-6 месеца след като родих сина. Тогава тя беше на 2г.4м. Когато я питах "Защо?", тя ми отговаряше "Незнам" или "Забравих къде е гърнето" #Cussing out. Така продължи 2-3 седмици, дори правихме изследвания- нямаше й нищо. Беше чиста ревност. Отмина с много внимание, гушкане и обясняване колко е важна тя за нас и колко много я обичаме... Така, че много вероятно е детенцето ти да да се тревожи, заради бъдещото бебе, ако сте й казали вече или просто да иска по някакъв начин да привлече внимание. Само не й се карай. Успокоявай я по-често, че я обичате и че, това няма се промени...Упех и дано този период отмине по-бързо!

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 15:46 от mamche2

# 2
  • Мнения: 4 414
може да направите изследвания, за да изключите все пак някакъв здравословен проблем.
иначе, аз също смятам, че може да се дължи на някакъв психологически дискомфорт. да е тръгвала на градина или да сте сменяли градината/ жилището, да е имало някакви натоварващи за семейството събития?
дъщеря ми правеше обратния номер - отказваше да пишка по цял ден в резултат на което нощем се напишкваше. оказа се, че това е нейния "протест" срещу това, че я оставяме на баба и да я гледа/бях я спряла от ясла, защото кашляше и баба и дойде да я гледа 1 седмица/. в момента, в който баба си замина, номерата спряха. идеята ми е, че ако е някаква демонстрация, трябва да се открие причината, за да се реши проблема.

# 3
  • София
  • Мнения: 270
   Разбира се щях да отчета ако имах и най-малко предположение на какво може да се дължи. Изглежда точно като протест, но към какво  newsm78 ?! Не е тръгвала на градина. Не сме й казали за бебето. Струва ми се твърде рано. Промяна няма.
     Аз съм търпелива и предпочитам да не й се карам. Пробвах го само с надеждата да има ефект. И с много поощрения пробвах... и с молби....
   Наистина тя като цяло е в тежък период, много е непослушна и явно изживява някой от поредните периоди  ooooh!.
  Но как да се справя с това?

# 4
  • Мнения: 155
 И ние имахме подобен проблем, ама не беше напишкване а изпускане малко на гащичките, дори не се мокреше панталончето. И аз пробвах всично, но не помагаше. Докато най-накрая започнах да се правя на разсеяна. Като седнеше да пишка и ме пита"Мамо, Еми пиш?" т.е. дали Еми се е напишкала аз казвах "не", вместо да се моля, заплашвам или да обяснявам, че така правят само бебетата и др.
Е след няколко дни всичко отмина.
Мисля, че и при вас е период. Hug

# 5
  • Мнения: 3 161
Да, ние имаме такъв проблем. Когато тръгваше на детска (почти на 3 беше), все още се изпускаше по време на сън и аз много се притеснявах. Откакто тръгна - спря от раз. Мислех, че най-после й е дошло времето. Но се разболя, спрях я, след месец-два се появи капсулиран ечемик на окото, който почнах да лекувам с хомеопатия. Ечемикът се оправи, но започнаха нощни напикавания и изпускане през деня. И е така от два месеца вече. Върнахме нощния памперс, перем гащи редовно. За мен всичко тръгна от хомеопатичното лечение (очевидно беше - в нощта след взимането му се събуди с писък и малко след това се напишка; повтори се и на следващия ден), което пък целеше да отпуши някакви запушени емоции (свързани с тръгването на градина и "капсулирани" в окото...). От скоро е суха нощем, буди се, за да пишка, но все още не сме решили проблема. Не смея да отида отново на хомеопат - ще оправи напишкването, ама знам ли какво друго ще развали...

# 6
  • Мнения: 1 278
      Но ето, че след толкова време изведнъж започна да прави номера, да не си казва или да казва и да тича да се крие.... изобщо изглежда сякаш го прави напук. Първите няколко дни не се притесних особено, казвам си период, ще отмине... но стана вече месец  #Cussing out
...

Можеш ли да се сетиш за нещо спесифично около момента, в който започна да се напишква госпожицата? Да сте ходили някъде; да се е отделяла от вас; да е била нагости у някоя баба или дядо...?

Виждам, че имаш и лентичка в подписа си.  Simple Smile Имай предвид, че това, което описваш, може да се свърже спокойно със забременяването ти. Девойката все още е в силно интуитивна възраст, усеща тези неща перфектно и просто може да реагира на това усещане за предстояща промяна.

Каквото и да е подбудило напишкването обаче (а това, така както го описваш, си е реакция на нещо), просто се опитай да го приемеш спокойно и не отдавай голямо значение на самото напишкване. Препоръчително е обаче да поговориш с детето за случката (ако има такава) или за бременността ти.  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 270
   Действително като започна да се напишква бяхме на гости на баба и дядо цялото семейство. Отдадох го на леко разглезване тогава. Мислех, че след като се приберем всичко ще се оправи, но не стана. А много време е така.
    Колкото до бебето... говорили сме си. Тя много обича бебета и е казвала, че иска да си имаме бебе в къщи. Иначе ми се струва твърде рано да й казвам, че ще има промяна. Бебето ще се роди чак през август.
    Въпросът е как да реша проблема. Говорим си много, тя ми обещава, че ще си каже следващия път, но пак се изпуска. Чудя се дали да не сложим пак памперс за известно време. А след някой ден да почнем да се учим както отначало.

Общи условия

Активация на акаунт