склерозация на разширени вени

  • 12 231
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте. Интересува ме някой подлагал ли се е на метода склерозация на разширени вени и ако е, доволен ли е от резултата. Какви рискове има при този метод. Дадоха ми брошура с описание на метода и ми обясниха че е доста добър. А така ли е?  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 6 248
подложих се на тази манипулация преди доста години (повече от 10г). Направиха ми манипулацията в 3-та градска. Не знам защо го направих, бях млада и глупава май Rolling Eyes
Не съм доволна, защото вместо да се скрият, те се разшириха. Т.е. сега освен възелчетата се вижда една голяма плетеница от вени. Може би сега нещата са различни, не знам. Тогава тази манипулация беше в началото. След нея трябваше да си стягам крака с ластичен бинт и да го мажа с хепарин.

Не знам дали съм ти помогнала.

# 2
Абе тук някой чувал ли е за метода склерозация на разширени вени- питам за не знам кой път. Моооооооооооооооооооооооооля кажете нещо. Някой правил ли го е и как се чувства? Има ли негативи и какви? newsm78

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нищо не знам по въпроса. Баща ми се подложи на операция от разширени вени, преди повече от 14г. и чук, чук - за сега си е ОК. Малко му изтръпва крака и си личат срезовете, но той е мъж, тъй че не му пречат.

Успех, но вземай мерки навреме, че тромбчета винаги може да се появят.

# 4
  • Мнения: 90
Здравей!Мойте вени са за операция,но доктора каза да си избера или операция или могат да ми поставят инжекции ,който се плащат.Но първо ми предписа едни хапчета .После ще ти пиша на лични за тяхното име.но се консултираи със съдов хирург

# 5
  • Мнения: 705
аз си правих такива процедури - миналата и тази година. миналата зима (след второто раждане) имах доста вени и се наложиха няколко процедури( около 12). според лекарят ми, другият вариант беше операция, което аз не исках. общо взето съм доволна, краката ми доста се изчистиха и тази година се появиха съвсем малко други венички, които склерозирах с 2 процедури. сега, обаче  (след тези дввете склерозирания), забелязвам, че се появиха на 1 място още венички, които мисля да не пипам, защото се притеснявам, че се получава омагьосан кръг. смятам сега вече (когато краката са ми горе-долу добре) да склерозирам вени, които ме болят или се виждат много. разни малки венички и капилярчета ще оставям да си виреят спокойно.

за съжаление, краката ми никога няма да бъдат чисти като на девойка, но все пак мога да нося поли, особено, ако малко ги поизпека на слънце.

Дано се включи някой компетентен професионалист по темата Hug
спомням си, миналата година, когато аз разучавах процедурата, тук беше писала съпругата на такъв доктор в доста подробна тема. ако искаш се поразтърси за други теми.

# 6
Мами, моля ви, пратете координати на добър съдов лекар. За операцията - чувала съм противоположни мнения - че след това става по-зле и обратно - че се решава проблемът. Практикува ли се у нас  лазарно премахване на вени?

# 7
Не ме окуражи много, но благодаря. За мен е важно как се чувстват хора претърпели тази манипулация.

# 8
Благодаря на всички, които се отзоваха на темата. При мен се появи в последния месец от бременността. Беше малка и не обърнах внимание, но сега вече не мога да я гледам. Ще ми се и аз да нося от време на време пола, но не знам дали заради това си струва да се подложа на премахване на вената. Rolling Eyes

Джани на мен ми препоръчаха Д-р Ангелов от Варна, но не знам колко е добър. До колкото знам има и лазарно премахване на вени, а във Военномедицинска академия го правят и посредством някакви електроди, които обаче си купуваш, май около 1000 лв. единия #Crazy

# 9
  • Мнения: 705

Джани на мен ми препоръчаха Д-р Ангелов от Варна, но не знам колко е добър.

аз също съм чувала за д-р ангелов във варна, но знам че беше в чужбина дълго време, не знам дали се е върнал!

лично аз ако имах вена, която ми вади очите и ме дразни, бих отишла при специалист да му чуя мнението и бих опитала със склерозиране.  Peace

# 10
  • на път
  • Мнения: 2 804
Блатодаря за инфото на всички!!!
Има ли някой впечатления от специалисти извършващи процедурата в София? Чувала съм, че процедурата е пипкава и не на всеки му се занимава и получава кацествено ....

# 11
  • Мнения: 505
Д-р Ангелов вече е във Варна, освен склерозиращата терапия, която е при по-леки проблеми, вече работи и лазерна сонда. Доколкото разбрах се прилага при сериозни проблеми и при липса на тромби. Цената е 800,00 лева без ДДС, не се поема от касата, то по принцип вени не се поемат де. Манипулацията се провежда се с локална анестезия, процедурата траела около един час, след което си напълно работоспособен. През миниатюрен отвор първо се инжектира обезболяващото, след което се вкарва някакъв разтвор, който цели да играе ролята на буфер и да предпази околните тъкани от травми и "прегряване", след което по хода на вената се вкарва лазер накрайника почти до под слабините и започва да се изтегля надолу като паралелно с това се пуска лазерен лъч с не знам каква си дължина. Образно предадено от лекаря вената се заварява! Кръвния поток се поема от дълбоките венозни съдове. Вената се разгражда за няколко месеца сама в тялото.  Налага се ластична превръзка, чорапогащник, няколко дни се бие хепарин за предотвратяване на тромбози. Белези почти няма, болката не била кой знае какво, а цялата тази процедура се следи на монитор от втори лекар.
Така до тук всичко или почти всичко е ОК, ама пусто ме притесняват няколко неща. Първо метода за БГ е нов, търсих по чужди сайтове и навън се прилага май от 98 година, не срещнах някакви предупреждения, ама не съм и търсила кой знае колко дълбоко. Не мога да намеря човек който е претърпял подобна интервенция за да сподели.  При мен проблема е много сериозен, не се страхувам от самата процедура и от това че след 10 години да кажем пак ще ми се появят проблеми, а от това, че ще ми стопят главната вена на крака и произтичащите от това последици за самия крак. Абе страх ме е да не се осакатя и въобще да стане по-голяма беля...


# 12
  • Мнения: 705
maxima, можеш ли да ми дадеш някакви координати на др ангелов, благодаря   bouquet

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Блатодаря за инфото на всички!!!
Има ли някой впечатления от специалисти извършващи процедурата в София? Чувала съм, че процедурата е пипкава и не на всеки му се занимава и получава кацествено ....

През '91г. баща ми го оперираха във ВМА. Опитайте там.

# 14
  • Мнения: 505
д-р Ангел Ангелов 0888263277

Общи условия

Активация на акаунт