Опасни ли са съдове с нарушено тефлоново покритие?

  • 8 450
  • 13
  •   1
Отговори
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Това ми е въпросът.

# 1
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Явно съм се изразила неправилно. Тенджера, на която дъното е покрито с тефлон, но той е надраскан, вреди ли, мога ли да готвя вътре или директно да я хвърлям? Дано някой да знае...

# 2
  • Мнения: 292
Явно съм се изразила неправилно. Тенджера, на която дъното е покрито с тефлон, но той е надраскан, вреди ли, мога ли да готвя вътре или директно да я хвърлям? Дано някой да знае...

Е как ще вреди??? Най-много да ти загори малко, ако е надраскана повече.

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не вреди ако е само надраскана, но ако се люпи покритието, вече ще е вредно, защото ще ядете отлюпените частички на тефлона.

# 4
  • Мнения: 798
Чувала съм , 4е тефлона като цяло е изключително вреден и канцерогенен. Ако се надраска горното покритие, се отделял в храната. Но само съм го чувала. И аз имам един такъв съд и се 4удя всеки път, да го ползвам ли или да го хвърлям. Но със сигурност следващия ми тиган няма да е с тефлон. Нека се включи някой по - разбиращ, изследвания ако има правени и някой знае...ще е добре.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 172
По принцип самият тефлон е много вреден като материал - по този въпрос четох преди време една статия в National Geographic, а и на други места съм го срещала като факт. А ако е издраскан вреди още по-вече. Така че най-добре я хвърляй тази тенджера

# 6
  • Варна
  • Мнения: 172
Ако искате мога да изровя статията да препиша част, ако има нещо конкретно казано (не си спомням точно какво беше написано)

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако искате мога да изровя статията да препиша част, ако има нещо конкретно казано (не си спомням точно какво беше написано)
Искаме!

# 8
  • Мнения: 420
Чувала съм, че е вредно точно толкова, колкото ако използваш емайлирана тенджера с очукано вътрешно дъно.
Съдове с развалено покритие, каквото и да е то, веднага изхвърлям.

# 9
  • Мнения: 1 464
Е това за тефлона не го знаех Embarassedмоля ви,дайте повече инфо

# 10
  • Варна
  • Мнения: 172
Довечера, като се прибера от работа, ще пусна информация

# 11
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
По принцип самият тефлон е много вреден като материал - по този въпрос четох преди време една статия в National Geographic, а и на други места съм го срещала като факт. А ако е издраскан вреди още по-вече. Така че най-добре я хвърляй тази тенджера

# 12
  • Мнения: 8 917

Съдове с развалено покритие, каквото и да е то, веднага изхвърлям.
Aз също Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 172
В статията не открих точно определение какво точно представлява тефлона. Накратко казано,  пишат какви химикали имаме в дома си и как е добре да ги избягваме. Но тъй като обещах да дам инфо за тефлона, заповядайте :
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D1%84%D0%BB%D0%BE%D0%B … D0.BE.D1.81.D1.82

и за знаещите английски :
http://en.wikipedia.org/wiki/Teflon

Общи условия

Активация на акаунт