Един бъбрек

  • 701
  • 4
  •   1
Отговори
При случаен преглед на ехограф днес сутринта на брат ми откриват, че е с един бъбрек.Много сме притеснени,никога досега не е имал оплаквания.Знаете ли нещо повече,всякаква информация ще ми е от полза.

# 1
  • Мнения: 430
Пусни темата във форума за Деца с увреждания и хронични заболявания. Там има тема за проблеми на бъбреците и пикочните пътища. Има и контакти на всички известни уролози и нефролози в София. Напиши и повечко инфо - на колко години е, има ли оплаквания ....
 Hug

# 2
  • Мнения: 1 494
Човек напълно спокойно може да живее с един бъбрек. Не се притеснявайте! Просто ще трябва да се следи състоянието му и да се пази от наранявания, болести и увреждания. Да пие много вода и да избягва солта!

# 3
  • Мнения: 158
И аз съм чела за хора, които са си живели спокойно и без никакви оплаквания с един бъбрек и аномалията при тях се е откривала или при случаен преглед, както при брат ти, или чак след смъртта им (настъпила от друго). Доколкото знам, в такива случаи единствено са противопоказни разни рискови спортове, но иначе си се води съвсем нормален начин на живот. Важното е бъбрекът да е здрав. Във всички случаи един квалифициран уролог би трябвало да даде отговор на всичките ви въпроси.

# 4
  • Мнения: 3 537
Щом не е имал проблеми до сега и оплаквания предполагам,че няма нужда от притеснение.Аз имам познат който е с един бял дроб и сърцето му е от дясната страна,по -рождение.Много сконфузно се почувствах когато ми каза,защото се изсмях и си мислех,че се бъзика с мене.Не му дават само да пуши цигари иначе е ОК,човек като другите.
Докторите ще си кажат, предполагам само ,че трябва да избягва да се храни с неща които претоварват работата на бъбреците.

Общи условия

Активация на акаунт