Овча кожа

  • 13 227
  • 32
  •   1
Отговори
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
дали няма да се повторя и тук, но съм чувала че било добре бебетата да лежат голички на овча кожа. Защо. Ако някой знае нещо да ме осветли по въпроса.

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ето тук има бебета на овча кожа.


http://childrensneeds.com/storchenwiege_inka.html

# 2
  • Мнения: 5 228
Аз съм чела в една американска книга, при това съвременна, че било много хубаво бебто да лежи върху овча кожа - и на мен ми се стори доста странно това, но ставаше въпрос за това, че тя топли и не събира акари и т.н. като одеалцата примерно или нещо такова, че не алергизира и бебто се чувствало като в прегръдката на майка си (това не ми звучи като комплимент  Grinning )

# 3
  • София
  • Мнения: 10 291
В северните страни е разпространено, но нямам идея защо... мойта логика е че там е студено а те доста топлят, но защо да лежат голички  Thinking  това къде го прочете? Бебетата на картинката може би са само за реклама  Thinking
Аз съм от Коми, но при нас не са така разпространени, във вид на кожа.. Виж кожено палтенце на тоя студ си е задължителен атрибут  Laughing  Laughing  Laughing

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: Sim
Аз съм чела в една американска книга, при това съвременна, че било много хубаво бебто да лежи върху овча кожа - и на мен ми се стори доста странно това, но ставаше въпрос за това, че тя топли и не събира акари и т.н. като одеалцата примерно или нещо такова, че не алергизира и бебто се чувствало като в прегръдката на майка си (това не ми звучи като комплимент  Grinning )

Благодаря. Чувала съм го в компания на мами, не на баби- свекърви. Наскоро мъжът ми също чул нещо такова и ме пита каква е идеята, затова и аз питам Grinning

# 5
  • Мнения: 948
Аз също го знам това. И то го знам от дете.
Само, където нямам представа за конкретната причина.
Факт е, че баба ми си слагаше овча кожа на голо там, където я боли- коляно, гръб и т.н. Когато кашлях също ми слагаха овча кожа на гърдите и много бързо ми минаваше (намазваха ме с мед и отгоре кожата).
Едно време най- доброто за бебетата е било легло от овча кожа и точно така са спели голички. Запечатало ми се е в съзанието просто...

Иначе, по принцип предимствата на вълната са много, наистина много. Като за завивки, така и за дрехи.
Голям фен съм на материята.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ами..предполагам, че е заради СТУДЪЪЪ в тези държави..Simple Smile
знаем как бебетата обичат да ритат голички...и е логично, че ако се сложат върху нещо мекичко и топличко ще им е още по-добре...
аз поне така си го обяснявам..Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 915
Чувала съм (или чела?...  Thinking - еееех, забравям!... ooooh!  Laughing ), че агнешката кожа зиме пази топло, а през лятото - хладно, и бебетата, лежайки върху нея, винаги се чувстват уютно, не им е студено, нито пък жега. Освен това, помагала и против бебешките колики.

# 8
  • Мнения: 4 965
Едно време са нямали кувьози и са слагали недоносените бебета в овча кожа или във вата, за да поддържат температурата им.
Баба ми казва, че така са спасили единия от братята й, който се е родил седмаче. Хранили са го с козе мляко, което са изстисквали през плат (прабаба ми е нямала кърма). Само дето това е било преди 82 години.
Нека не се връщаме толкова назад.

# 9
  • Мнения: 2 529
Чета и превеждам криво-ляво от сайта който си дала:

"Ние внасяме овча кожа от Кайзер, Германия. Тази малка компания се намира в баварските Алпи и извършва продажби в Европа от 30 години. Кайзер следват строги стандарти за естествена околна среда и свеждат употребата на агресивни химикали до минимум. Нашата овча кожа има естествен мирис вместо такъв на различни химикали. И много по-важно - ние ще защитим чувствителността на вашето бебе. Естественото оцветяване също е оставено незасегнато с незначителни вариации...
Тези богати на Ланолин (медицински пречистен) овчи кожи са по същество самопочистващи се и се освежават само като бъдат изложени на чист въздух. Кожите са щавени медицински и могат да се перат в пералня, ако бебето разлее нещо.
- добри при топло и студено
- обгръща нежно бебето
- лесно се пере
- използват се в количката, креватчето, на пода, в кошарката или на семейното спалня
...Препоръчва се малките бебета да се слагат на стригана (без мъх) кожа, за да се предотврати риска от задушаване..."

Ама много криво-ляв ми е превода да знаете Laughing

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе тая овча кожа не смърди ли като е такава не много обработена?!  Thinking

# 11
  • Мнения: 2 529
Овчата кожа е електрически полупроводник, докато синтетиката е 100% непроводник. Само полупроводниците осигуряват свободно пространство за естествените обменни процеси и триене между тялото и околната среда. При това не се получават електрически заредени частици (наелектризиране).

Абсорбира потта веднага и я отделя 7 пъти по-бързо във въздуха, отколкото синтетиката. Освен това телесните токсини, които се отделят с потта биват редуцирани.

Активира кръвообръщението и имунната система и подпомага релаксацията и възстановяването на тялото.

Поддържа здравословна постоянна температура. Въздейства на целия организъм по един обновителен, релаксиращ начин.

Нежна е към вашата кожа, защото съдържа подобни основни съставки, каквито има и човешката кожа.

Помага в лечението на чувствителна или възпалена кожа, както и при обриви.

Естествен регулатор на температурата е и затова е чудесна и през зимата и през лятото.

Има “собствена топлина” и никога не позволява да ти е студено. При това се поддържа естествения начин на дишане на кожата.

Винаги е резистентна за нечистотии и бактерии....

# 12
Цитат на: kiki27
Овчата кожа е електрически полупроводник...

Абе на мен ми се струват малко пресилени тия неща...Хайде, че кожата пази овцете от студ, жега, влага и подпомага регулирането на телесната им температура-това ясно, природата си знае работата; че ние ползваме това, което е създадено по прицип за овцете-също няма лошо; но чак пък да "активира кръвообръщението и имунната система" Confused:  Confused  
Кики, нищо към превода, просто се чудя... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 926
Всичко написано от Кики е абсолютно вярно. Овчите кожи се подлагат на специална обработка, при която остават "серни" (мисля така се казваше) т.е. "непочистени". Но не в съвсем буквалния смисъл. Ама и аз го обясних... Серна вълна на български се казва на вълната, която е току що остригана - т.е. непочистена (представяте си какво представлява, надявам се нямате нужда от описания). Хората в развитите страни обаче запазват лечебните качества на серната вълна, като не я перат или минават през химикали, за да я избелят, а я почистват чрез специални машини, които отстраняват от нея дори най-микроскопичната нечистотия. Запазва се миризмата на естествената кожа, (без мръсотиите) и всичките й качества, за които е писала Кики. Моите родители спят върху дюшеци от такава вълна, именно защото мама е алергична към домашен прах и пух, а това й осигурява здрав сън. Щом хората го правят и за бебета, значи ползите са големи, така че не го броим за "връщане назад". Все пак не можем да отричаме всичко "старо" под предлог, че вече е вредно. Нали за това мисилим и преценяме. Щом от адаптираните млека човечеството се връща отново към ползите от кърменето, значи все пак трябва да послушаме малко бабите. не мислите ли Grinning

# 14
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: Assinka
Все пак не можем да отричаме всичко "старо" под предлог, че вече е вредно. Нали за това мисилим и преценяме. Щом от адаптираните млека човечеството се връща отново към ползите от кърменето, значи все пак трябва да послушаме малко бабите. не мислите ли Grinning


То е так права си - в много крайности се изпада. И от най - обикновена и спокойна тема можем да направим битка Grinning  Аз започнах да се навивам за тая кожа. Преди няколко дни имаше тема за Бейбислинга и отначало имаше негативни реакции , а то се оказа много удобно. Аз вече се направих Grinning  Сега ще гледам да намеря и кожичка за децата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт