Истерии

  • 1 676
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте д-р Нивеа,

Имам следните притеснения. Дъщеря ми е на 2 години. След като навърши 1 год. започна от време на време (1 път месечно) да прави нещо като истерия. Не дава да я докоснеш, а в същото време не желае да стои сама. Плаче много силно - направо до подуване. Сега тези истерии зачестиха (1-2пъти седмично). Иначе тя е много весело и контактно дете. Педиатърката ми каза, че това е "изблик на детски гняв", в който нямало нищо тревожно. Дъщеря ми прави това САМО В МОЕ ПРИСЪСТВИЕ. Аз ходя на работа и през деня я гледат майка ми и една гледачка. При тях не се е случвало. Можете ли да ми дадете някакво възможно тълкувание на това поведение и съвет. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
От 1-3 год. децата са във възрастта на отрицанието. Искат всичко да правят сами и винаги казват не. Желанието за самостоятелност трябва да се насърчава. Вашето дете има нужда от вашето внимание и това е начина според него, да го получи. Не допускайте да се стигне до истерия. Отвлечете му вниманието с нещо, което го забавлява,говорете му спокойно и постепенно това ще премине. Не се дразнете или ядосвайте. Това още повече ще прави детето неспокойно и раздразнително.

Общи условия

Активация на акаунт