песни-игри от типа на "хей,ръчички"

  • 2 643
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
мамита  Hug,
бебо много обича песничката "Хей, ръчички," винаги с радост имитира движенията, които съпровождат песничката... знаете, въртенето на ръчичките, след това как се мият ръчичките и личицето...

но знанията ми за тази песничка-игра се простират само до първи куплет  Embarassed някой ще ми каже ли какви движения съпровождат текста в следващите куплети?

също така ме интересуват всякакви подобни песни-игри, прочетох, че има със сигурност още една подобна песничка-игра "Надува се балона," но за нея пък въобще не се сещам.

помагайте, моля   bouquet

предварително се извинявам, ако подобен въпрос е обсъждан, но нещо не успях да се преборя с търсачката  Crazy

# 1
Бяла пеперуда кацна на стъклото, (събират се палец и показалец на едната ръка и докосват дланта на другата ръка)

а пък наш'та маца гледа (ръцете се слагат до слепоочията като капаци на кон ) и се чуди (хваща се главата и се поклаща настрани)
дали да я лапне (дланта на едната ръка се поднася към устата), или да я цапне (едната ръка пляска другата).
Не, не, не, Мацоооо, недей (поклаща се показалец като за каране),
остави я да живей! (вдигат се ръцете на горе с мърдане на пръсти имитирайки излитане)

И втората е:

Къщичка на бебе мога аз да правя (събират се опънати ръцете като се допират върховете на пръстите)
Чука-чука,чук-чук, чука-чука, чук-чук.(свити юмручета се удрят едно в друго - малкия пръст удря палеца)
Масичка на бебе мога аз да правя, ( юмручетата са свити и допрени един до друг, допират се ноктите да прилича на маса)
Чука-чука,чук-чук, чука-чука, чук-чук.(свити юмручета се удрят едно в друго - малкия пръст удря палеца)
Столченце на бебе мога аз да правя, ( едната ръка е на юмрук, допрян в другата, която е опъната)
Чука-чука,чук-чук, чука-чука, чук-чук.(свити юмручета се удрят едно в друго - малкия пръст удря палеца)
Люлчица на бебе мога аз да правя, ( и двете ръце са опънати и с обърнати длани на горе, сложени една върху друга се полюляват на ляво, на дясно)
Чука-чука,чук-чук, чука-чука, чук-чук.(свити юмручета се удрят едно в друго - малкия пръст удря палеца)

Тук всеки ред се повтаря по 2 пъти.

# 2
  • Мнения: 2 196
Хей ръчички:
http://mp3.bol.bg:8080/fls/Users/mganchev/-CHILDREN_SONGS/BG/HeiRychichki.mp3
 Движенията можеш да си ги измислиш и ти,просто следвай текста на песента. Peace

# 3
  • Мнения: 2 028
svetlaem, много, много благодаря   bouquet чудесни са, ще ги разуча  Laughing

# 4
  • Мнения: 702
Ето тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/409/57/

Подходящи са
18. Хей, ръчички
96. Аз имам две ръчички
98. Пеят, скачат палците

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
Мартина много харесва "Варило мишленце кашичка"
Варило мишленце кашичка, варило, бъркало, варило, бъркало (правиш кръгови движения с показалеца върху дланта на детето)
На това мишленце дало, на това мишленце дало...(посочваш всички пръсти последователно, като започваш от палеца)
За най-малкото не останало (стигаш до кутрето)
Вървяло плакало, вървяло плакало....(имитираш ходене с показалеца и средния пръст по ръчичката на детето)
И тука се скрило! (стигнала си до мишничката и го гъделичкаш)

# 6
  • Мнения: 2 028
shoshi, страхотно е това с мишленцето, благодаря ти  Hug   bouquet

давайте още подобни, много им се радваме вкъщи  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Я се разходи из тази темичка тук.
Там има линкове за други подобни и дано ти свършат работа. Hug
Приятно четене!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт