ПОДСИЧАНЕ НА ВРАТА - бебе на 6 месеца

  • 14 970
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте мами. Синът ми на три месеца доста се повръщаше и се подсече по врата. Мазах със всички видове кремове за подсичане/Мустела, Бюбхен, Пенатен, Здраве и др./ и пудри. Само се влоши. Педито ми изписа Пиоктанин и антибиотик и се обрина допълнително , а кожата му съвсем пресъхна. После купих крем на А-Дерма. От него кожата се поомекчи и уж започна да се пооправя, но после пак се влоши. Той разви обриви към всички видове олио, с които го мазах. Спрях ги. Сменях праха за пране, наблюдавах храненето.Не забелязах никаква връзка. Пък и на 3 месеца като започна той беше само на кърма. Сега забелязвам че се влошава  от топло и като се плюнчи и повръша. Шията му се запарва като седи в количката и се чудя дали е само това и ще отшуми или да го водя по дерматолози или хомеопати. Искам да попитам има ли майки с деца , които са преминали през това и какво е станало.Също ако може да препоръчате специалисти от Варна, които могат да помогнат.  Кожата на шията е силно зачервена и суха. Бузите му също се обриват и има сухи участъци, които се лющят , но там понякога избледнява. Нещо като мокра екзема и на едното ухо. Вече съм се отчаяла, а не искам да го разкарвам по студа напразно и да ми изписват поредните скъпи козметики, антибиотици или кортикостероиди без да имат идея от какво е проблема. с уважение и предварително благодаря.

Последна редакция: нд, 28 яну 2007, 17:00 от mamiZ

# 1
  • Мнения: 212
Мазах със всички видове кремове за подсичане/Мустела, Бюбхен, Пенатен, Здраве и др./ и пудри...

Опитай с "PAVLODERM".
ТУК има тема за този крем.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 00:36 от _Ива_

# 2
  • Мнения: 1 710
В бебешките магазини продават един крем - срещала съм го с най-различни имена, но всъщност е така наречената витаминска мас - произвежда се в Скопие, Македония. Преди 6 години ми го донесоха от там и много ми хареса, тогава го нямаше в България. Сега го внасят - питай и го ползвай, страшно е добър за такива неща. моят син до много голям се лигавеше - обяснимо поради увреждането му и имахме същия проблем - само това ни спаси. Дано помогне.

# 3
  • Мнения: 212
В бебешките магазини продават един крем ...  така наречената витаминска мас - произвежда се в Скопие, Македония.

 newsm78 Да не би да е същия крем - http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&cPath=10 … mp;products_id=55

# 4
  • Мнения: 1 271
Същият е който Мая обяснява и Ива пише за него - павлодерм
но ако целта е подсушаване по-добър е Медико Идеал защото съдържа цинк
И аз моите ги спасявам с Медико не е скъп лев и нещо е и дори да не помогне няма да се набуташ. Но аз не го заменям за никой друг...

# 5
  • Мнения: 1 710
В бебешките магазини продават един крем ...  така наречената витаминска мас - произвежда се в Скопие, Македония.

 newsm78 Да не би да е същия крем - http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&cPath=10 … mp;products_id=55

Иве, да същият е, но въпросът е, че го продават и под друго име с друга опаковка - едни розови - ароматът е различен, но все от Скопие го внасят.

# 6
  • Мнения: 507
Здарвей,
Моя син имаше много силен обрив, който премина в алергия към памперсите и бебешки мазила. Гледката беше страшна: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=95551&photo=10
Заведох го при една доцентка от кожно - венерическия в София. Тя ми каза, да не ползвам бебешка козметика и памперси. Изписа ми следното: вместо олио след къпане - преварен на водна баня зехтин, отвара от лайка във водата за къпане, да го мажа с А-дерма, и едно лекарство от цинков прах и преварен зехтин (прави се в аптеките, носиш 100 мл зехтин и това - Zinzi oxydati 20,0; Ol Olivarium 80,0)
Надявам се да съм от помощ,
Ако има нещо пиши ми на лс или тук,
Бързо оздравяване   bouquet  Hug

# 7
mamiZ
мама на али и борко, юрист
Новак


 Online

Пол:
Публикации: 12


Местожителство:
варна


  ПОДСИЧАНЕ НА ВРАТА - бебе на 6 месеца
« неделя, 28 януари 2007, 16:41 »     

--------------------------------------------------------------------------------

Здравейте мами. Синът ми на три месеца доста се повръщаше и се подсече по врата. Мазах със всички видове кремове за подсичане/Мустела, Бюбхен, Пенатен, Здраве и др./ и пудри. Само се влоши. Педито ми изписа Пиоктанин и антибиотик и се обрина допълнително , а кожата му съвсем пресъхна. После купих крем на А-Дерма. От него кожата се поомекчи и уж започна да се пооправя, но после пак се влоши. Той разви обриви към всички видове олио, с които го мазах. Спрях ги. Сменях праха за пране, наблюдавах храненето.Не забелязах никаква връзка. Пък и на 3 месеца като започна той беше само на кърма. Сега забелязвам че се влошава  от топло и като се плюнчи и повръша. Шията му се запарва като седи в количката и се чудя дали е само това и ще отшуми или да го водя по дерматолози или хомеопати. Искам да попитам има ли майки с деца , които са преминали през това и какво е станало.Също ако може да препоръчате специалисти от Варна, които могат да помогнат.  Кожата на шията е силно зачервена и суха. Бузите му също се обриват и има сухи участъци, които се лющят , но там понякога избледнява. Нещо като мокра екзема и на едното ухо. Вече съм се отчаяла, а не искам да го разкарвам по студа напразно и да ми изписват поредните скъпи козметики, антибиотици или кортикостероиди без да имат идея от какво е проблема. с уважение и предварително благодаря.
 
 
« Последна редакция: неделя, 28 януари 2007, 17:00 от mamiZ »  Информирай модератор   
_____________________________________ Всичко това дойде върху нас, обаче ние не Те забравихме, нито станахме неверни на Твоя завет. Сърцето ни не се върна назад нито се отклониха стъпките ни от Твоя път.........
Стани да ни помогнеш, и избави ни заради милосърдието Си.
Стария завет , Псалми 44
--------------------------------------------------------------------------------
   
 
 
_Ива_
Ентусиаст


 Offline

Пол:
Публикации: 141


 
  Re: ПОДСИЧАНЕ НА ВРАТА - бебе на 6 месеца
« #1 понеделник, 29 януари 2007, 00:30 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: mamiZ в неделя, 28 януари 2007, 16:41
Мазах със всички видове кремове за подсичане/Мустела, Бюбхен, Пенатен, Здраве и др./ и пудри...

Опитай с "PAVLODERM".
ТУК има тема за този крем.
 
« Последна редакция: понеделник, 29 януари 2007, 00:36 от _Ива_ »  Информирай модератор   
_____________________________________

ДА ПОМОГНЕМ НА ДАРИНА, изпрати sms на 1365
--------------------------------------------------------------------------------
   
 
 
Maia Stoitseva
Потребител


 Offline

Публикации: 1 024


Вече не знам на кой свят съм....

Местожителство:
София

 
  Re: ПОДСИЧАНЕ НА ВРАТА - бебе на 6 месеца
« #2 понеделник, 29 януари 2007, 09:35 »   

--------------------------------------------------------------------------------

В бебешките магазини продават един крем - срещала съм го с най-различни имена, но всъщност е така наречената витаминска мас - произвежда се в Скопие, Македония. Преди 6 години ми го донесоха от там и много ми хареса, тогава го нямаше в България. Сега го внасят - питай и го ползвай, страшно е добър за такива неща. моят син до много голям се лигавеше - обяснимо поради увреждането му и имахме същия проблем - само това ни спаси. Дано помогне.
 
 Информирай модератор   
_____________________________________

--------------------------------------------------------------------------------
   
 
 
_Ива_
Ентусиаст


 Offline

Пол:
Публикации: 141


 
  Re: ПОДСИЧАНЕ НА ВРАТА - бебе на 6 месеца
« #3 понеделник, 29 януари 2007, 13:50 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: Maia Stoitseva в понеделник, 29 януари 2007, 09:35
В бебешките магазини продават един крем ...  така наречената витаминска мас - произвежда се в Скопие, Македония.

  Да не би да е същия крем - http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&cPath=10 … mp;products_id=55
 
 Информирай модератор   
_____________________________________

ДА ПОМОГНЕМ НА ДАРИНА, изпрати sms на 1365
--------------------------------------------------------------------------------
   
 
 
kuneto
Ентусиаст


 Offline

Пол:
Публикации: 323


Местожителство:
София


  Re: ПОДСИЧАНЕ НА ВРАТА - бебе на 6 месеца
« #4 понеделник, 29 януари 2007, 19:15 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Същият е който Мая обяснява и Ива пише за него - павлодерм
но ако целта е подсушаване по-добър е Медико Идеал защото съдържа цинк
И аз моите ги спасявам с Медико не е скъп лев и нещо е и дори да не помогне няма да се набуташ. Но аз не го заменям за никой друг...

 
 
 Информирай модератор   
   
 
 
Maia Stoitseva
Потребител


 Offline

Публикации: 1 024


Вече не знам на кой свят съм....

Местожителство:
София

 
  Re: ПОДСИЧАНЕ НА ВРАТА - бебе на 6 месеца
« #5 вторник, 30 януари 2007, 09:30 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: _Ива_ в понеделник, 29 януари 2007, 13:50
Цитат на: Maia Stoitseva в понеделник, 29 януари 2007, 09:35
В бебешките магазини продават един крем ...  така наречената витаминска мас - произвежда се в Скопие, Македония.

  Да не би да е същия крем - http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&cPath=10 … mp;products_id=55


Иве, да същият е, но въпросът е, че го продават и под друго име с друга опаковка - едни розови - ароматът е различен, но все от Скопие го внасят.

 
 
 Информирай модератор   
_____________________________________

--------------------------------------------------------------------------------
   
 
 
GeryD  Пробвала съм бани с лайка, а от преварения зехтин се обрива. За кремчетата дето ги бъркат в аптеките ще питам. Благодаря.
 

# 8
  • Мнения: 507
Ами щом се изприщтва и от зехтина, си мисля че трябва да отидете на лекар - спциалист. Защото това може да се задълбочи и от цялата работа страда детето и ти. Питай майките във Варна за кадърен специалист в тази област.
Ако искаш ще ти дам координатите на лекарката в София, за да дойдете тук на преглед. Прегледа е 20 лв, но си заслужава. 
Това не е точно кремче, то е течно като мляко за тяло. Но трябва да им дадеш точно пропорцията иначе няма да ти го направят. (Zinzi oxydati 20,0; Ol Olivarium 80,0)
Само един съвет от мен, не ползвай кремчета в които има риванол, защото той гори и аз лично и Теди си изпатихме много лошо за съжеление.
Пробвала ли си със смрадлика във водата за къпане?

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Порови се в темите за атопичен дерматит (май така се казваше), зачервените и лющещи се бузи са признак и за хранителна алергия също.

# 10
Има развитие. Обрива по бузите изчезна без нищо по различно да лекувам. След внимателен анализ заподозрях млякото на НАН, което спрях да добавям в пюретата, нищо друго не сме спирали. Междувременно искам да уточня че ядем спокойно каши с мляко и пюрета с мляко, така че не е алергия към млякото. Разбира се не съм сигурна че е това, но периода на обрива съвпада с времето на употреба на това мляко от 3- до 6 месечна възраст на детето. Другото което за съжеление съвпада е висока температура от грип и сега осте не сме я свалили, но обрива беше изчезнал преди това. Подсичането на гушата също видимо намаля, но не се е махнало напълно. Слагам само пудра и крем на А-Дерма.Този Павлодерм не го намерих. Благодаря за отзивите. С уважение МамиЗ.

# 11
  • Мнения: 263
Моят син имаше подобен обрив точно на врата. Оказа се алергия към млякото! Като минахме на диета обрива отмина. Появява се леко, когато хапне нещо , което "не трябва". И нашето педи ни изписваше какви ли не мазила! И от топлото също се влошаваше и при нас! Беше се образувало нещо като силно червено овалче от едната страна на вратлето. Почти като белег. И сега там сякаш е чувствително място и ако ще се обриваме от нещо: първо там се проявява.
Моят съвет е: нека ви види специалист! Особено, ако е алергия е нужно да се установи колкото се може по-рана, за да може по на време да се реагира и последиците да са по-малки!

# 12
  • Мнения: 480
Подкрепям мненията,че трябва да ви види специалист!
Ще кажа само,че малката ми дъщеря беше повече от година с обрив на вратлето-с какво ли не мазах-не мина!Когато се откри ген.ни заболяване и започнахме диета изчезна и обрива.
Желая дететце бързо да се оправя!

# 13
ЗДРАВЕЙТЕ НИЕ СЪЩО СМЕ ПРАВИЛИ АЛЕРГИЯ ОТ НАН КОГАТО МАЛКАТА БЕШЕ НА 4 МЕСЕЦА,АЛЕРГИЯТА СЕ ПРОЯВИ 1 СЕДМИЦА СЛЕД КАТО ЗАПОЧНАХМЕ ДА ГО ПОЛЗВАМЕ,ПОЯВИХА И СЕ ОГРОМНИ ЧЕРВЕНИ ПЕТНА НА ВРАТЛЕТО И ПО ТЯЛОТО ДО ВЕЧЕРТА ТЕЗИ НА ВРАТА СЕ СЛЯХА ,ХОДИХМЕ ДО СПЕШНОТО И И БИХА ИНЖЕКЦИЯ,ЛЕКАРКАТА ТАМ БАРЗО РАЗБРА 4Е Е ОТ НАН ЯВНО ЧЕСТО СЕ СЛУЧВА

# 14
blagodaria na vsi4ki mami. iskam da kaga 4e ve4e niamame nikakav obriv. na 7-8 meseca bebo spria da povrasta , zastoto zapo4na da palzi i za dve sedmici obriva iz4ezna, megduvremenno podsusavah s pudra i spriah vsi4ki mazila. tova mu deistvase nai dobre.
Явно сам го преодоля, за което сме късметлии. Успех на всички.

Общи условия

Активация на акаунт