Стерилизиране???

  • 1 385
  • 20
  •   1
Отговори
Мами, помогнете, моля!
Имам стерилизатор за МВ, но на мястото, където ще бъда за известно време, няма МВ, затова ще ми се наложи да стерилизирам в тенджера на котлона.
Моля, тъй като до момента не съм го правила, отговорете ми на следните въпроси:
1. Във все още студената и незавряла вода ли се слагат шишета, помпа и т.н. или във вряща вече такава???
Притеснявам се да не се спукат ако директно ги пъхна във вряща вода...
2. Директно ли се слагат в тенджерата или трябва да сложа нещо на дъното под тях?????
3. Колко време се изваряват?

Съжалявам ако питането ми ви се стори малко глупаво, ама няма откъде да взема информация в момента.

Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 90
Щом се притесняваш, че ще се спукат, можеш да използваш студено стерилизиране. Има стерилизираща течност или едни таблетки Амучина /Амукина или нещо подобно, има ги в аптеките/. Таблетките се разтварят във вода и там се киснат предметите за стерилизация. После се изплакват добре с топла вода... Аз лично ги предпочитам пред преваряването, защото съм съсипала вече доста неща с вряща вода. Течност знам, че има на Чико също в бебешките магазини.

# 2
  • Мнения: 590
слагаш всичко на веднъж, изваряват се 15 минути

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ползвала съм таблетки,много са удобни,препоръчвам ги.На кутията има указание за ползване.Само такива съм ползвала 1година,страхотно улеснение са.

# 4
  • Мнения: 999
слагаш всичко на веднъж, изваряват се 15 минути
Може и в студена и в топла вода, няма да се спукат.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз пък въобще не си купих стерилизатор.Изварявам всичко само по веднъж на ден-обикновенно вечер.Слагам шишетата в студена вода в тенджерата/и помпата също,когато са изцеждах в началото/,не слагам нищо отдолу,чакам да заври и ги изварявам 10 минути.Всичките ни шишета са на Авент-нито са спукани,нито надраскани,нищо няма да им стане и на твоите в тенджерата. newsm10

# 6
  • Мнения: 742
Аз пък въобще не си купих стерилизатор.Изварявам всичко само по веднъж на ден-обикновенно вечер.Слагам шишетата в студена вода в тенджерата/и помпата също,когато са изцеждах в началото/,не слагам нищо отдолу,чакам да заври и ги изварявам 10 минути.Всичките ни шишета са на Авент-нито са спукани,нито надраскани,нищо няма да им стане и на твоите в тенджерата. newsm10

 PeaceИ аз така купих си таблетки на Чико, но понеже бяхме с алергия и ми казаха, че е по-добре да неги ползвам.

# 7
  • Мнения: 992
аз слагах във вече вряща вода шишета биби помпи и ги държах по 2-3 мин., проблем не е имало , не са се спукали

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И на мен ми се наложи няколко пъти да варя шишетата в тенджерата. Сипваш студена вода, слагаш всичко в тенджелата и вариш 10 мин. Само имай предвид, че каучуковите биберони много бързо заминават така.

# 9
  • Мнения: 689
Сипваш студена вода, слагаш всичко в тенджелата и вариш 10 мин.
Peace

# 10
  • Мнения: 4 392
Слагат се в студената вода, за да се нагряват постепенно. Иначе наистина могат да се спукат.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 610
аз слагах във вече вряща вода шишета биби помпи и ги държах по 2-3 мин., проблем не е имало , не са се спукали

И с първото и сега винаги в гореща,но ги варя10мин стъклените 5мин пластмасовите и бибероните.Ползвала съм стъклени на Нук и все още съм с тях от баткото.

# 12
  • Мнения: 990
За мен най-лесния начин са таблетките.

# 13
  • Мнения: 942
Аз ги слагах в студена вода,врят 10-15 минути.Но наистина по лесния начин е студената стерилизация с таблетки Peace

# 14
Аз ги слагам в студена вода и да врят 10-15 мин. Всичките са Авент не съм имала проблеми

Общи условия

Активация на акаунт