Имам кърма, но ...

  • 597
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Имам кърма, но дали то суче достатъчно!?
През следобедните и ранно-вечерните хранения, след като го накърмя започва да се кисне, да плаче и не го умирява нищо- ни биба, ни вода. Като му предложа гърдата - само засуква в началото и после заспива, като след минутка - две пак започне да суче. Така например вчера изкарахме цял следобед и вечер (от 13 до 21.30) в кърмене на интервали от 15-20 мин, 30мин, или най-много час. Заспива единствено като му притисна коремчето към рамото ми. Незнам дали си внушавам или наистина е така. Рано е за колики или поне така си мисля   newsm78  Все пак сме на 10 дена  Rolling Eyes
Незнам какъв е проблема!!! Объркана съм!
Бяхме на режим - когато поиска, днес сме на режим - на 3 часа и май имаме успех!
Сутринта яде в 6р следтова в 9.20 и за обяд в 12.15ч. През времето между храненията си спи.
Дали пък не е плакал защото е имал нужда от режим?!

# 1
  • Мнения: 990
Според мен вече имате колики.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
10 дни? Ха честито! Едно за бебето, друго за скокчето в растежа. За това е непрекъснатото сукане. Успокой се, гушкай бебчето, давай да суче и остави на околните да те поглезят 2-3 дни, докато премине данданията.
 Peace

# 3
  • Мнения: 851
И на мен ми говореха "не може бебето да има колики на 10 дни" Shocked Да ама имахме!Сега ядем много гадни храни и бебешките коремчета реагират от рано. А лошото на коликите е че бебето изглежда и се държи като гладно, а не е и като му даваш още да суче то го прави, за да упокои болката си /за бебетата сукането е всичко, включително и панацея за всякакви болки  Flutter/ Но така му натоварваш допълнително стомахчето и започва да го боли още повече....и ти пак даваш, защото то плаче и си мислиш че е гладно... и него още повече го заболява и така няма край  Naughty. Мисля че затова като си го минала на режим се е поуспокоило. Пробвай да му даваш чайче за колики /то поне не вреди/. Но виж ако е криза на растежа както е писала pepelyashka....то е друго нещо. Ако искаш прочети в библиотеката и за двете и за колики и за кризите в растежа, сравни признаците с това, което прави бебо и прецени какво му е точно. Успех  Hug

# 4
  • Мнения: 791
Благодаря Ви много!!!
Вчера цял следобед четох, четох и пак четох и мисля като заключение от всичко което си припомних и научих, че ИМАМЕ КОЛИКИ!!!
Ха, честито!!!  Sick
С първото ни дете имах късмет - само 1 месец колики и то слаби, ама сега дали ще ми се размине  newsm78
Давам му чайче на Хип от копър и обикновено чайче лайка - май второто по го успокоява

# 5
  • Мнения: 568
Това с гушкането и сукането 100 часа най-много помага. Имам скорошен опит.
Успешно и много приятно гледане!

# 6
  • Мнения: 689
Здравейте! И аз имам долу-горе същия проблем и се чудех какво точно му има на Криси (или какво не правя както трябва), че ми стана интересно.
Ние обикновено не спазваме режим. Педиатърката каза да го храня на 3 часа, но като ми спи, аз изобщо не го будя, а го оставям да се наспи и тогава. През повечето време детенцето ми е много кротко, но всеки ден има един интервал от около 7-8 часа, в които се държи точно като гладен (а не е, защото тъй като той няма мярка да спре понякога връща по малко) и не иска нито вода, нито бибка, подсушен е, а си се криви и плаче. На мен не ми прилича на колики, тъй като като плаче не присвива крачетата. Педиатърката също ми каза, че му е рано за колики и най вероятно си плаче, защото не се е адаптирал към обстановката, а сме си вече повече от седмица в къщи.   33uu
И продължаваме да се чудим какво ни има и дали това е нормално състояние.

# 7
  • София
  • Мнения: 555
 По това, което описваш според мен са 100 процента колики. Не е рано, нашите започнаха на четвъртия ден Mr. Green
Не знам дали обикновен чай от лайка е подходящ за толкова малко бебече, лайката се води алерген.
Аз съм давала на Хип от копър, анасо и лайка(тогава не знаех) и не е имало проблем, но може да е обработен по специален начин,знам ли newsm78
Иначе подкрепям Дидиана, че ако са колики и даваш непрекъснато да суче му става по-зле.

# 8
  • Мнения: 294
А лошото на коликите е че бебето изглежда и се държи като гладно, а не е и като му даваш още да суче то го прави, за да упокои болката си /за бебетата сукането е всичко, включително и панацея за всякакви болки  Flutter/ Но така му натоварваш допълнително стомахчето и започва да го боли още повече....и ти пак даваш, защото то плаче и си мислиш че е гладно... и него още повече го заболява и така няма край 

мисля че много грешиш, сукането успокоява болките наистина,а не започва да го боли още повече! независимо дали са колики или скок в растежа - давайте на бебенцата да сучат!! това е най-доброто лекарство, успокоява ги и заспиват (дори и да е за кратко ) така ни е създала природата! казвам го от личен опит - след като първата нощ с колики (при нас беше на 3седмици ) се побъркахме не спахме, а само го люляхме на рачички на смени с мъжа ми и майка ми,не предполагах че кърмене ще помогне ,понеже е ял  скоро, на сутринта приятелката ми ме посъветва да го кърмя като плаче дори и да е ял преди половин час и това помогна! оттогава спахме отлично - всеки път като се събуди го кърмех и продължавахме са спим!
и какви са тези режими на бебе на 10 дни ? много е рано, най-рано след първия месец му прави режим, а най-добре е да изчакаш да си създаде сам. прочете и в предишни теми за режима, ако искате бебето ви и вие да сте спокойни се хранете на поискване.
nadin_06   това че връща не значи непременно че е преяло - мойто бебче си връщаше всеки път като го вдигам да се уригне, нормално си е.
просто бебчетата в тези часове се уморяват и обичат малко спокойствие , топла баня , приказка за по-големите и да си посучат докато заспят Simple Smile

# 9
  • Мнения: 160
И на мен ми говореха "не може бебето да има колики на 10 дни" Shocked Да ама имахме!Сега ядем много гадни храни и бебешките коремчета реагират от рано. А лошото на коликите е че бебето изглежда и се държи като гладно, а не е и като му даваш още да суче то го прави, за да упокои болката си /за бебетата сукането е всичко, включително и панацея за всякакви болки  Flutter/ Но така му натоварваш допълнително стомахчето и започва да го боли още повече....и ти пак даваш, защото то плаче и си мислиш че е гладно... и него още повече го заболява и така няма край  Naughty. Мисля че затова като си го минала на режим се е поуспокоило. Пробвай да му даваш чайче за колики /то поне не вреди/. Но виж ако е криза на растежа както е писала pepelyashka....то е друго нещо. Ако искаш прочети в библиотеката и за двете и за колики и за кризите в растежа, сравни признаците с това, което прави бебо и прецени какво му е точно. Успех  Hug
:peace:100% съм съгласна

# 10
  • Мнения: 210
И аз мисля,че са колики и ,че на толкова малко бебе не се дава чай от лайка.Можеш да му даваш чая на Хип,а също и едно сиропче "Колик бейби",но по добре се допитай до лекар и тогава давай капки или сиропче,както и хомеопатични лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт