Алергия или ухапано?

  • 919
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
От две седмици  на дъщеря ми и излизат пъпки - по 15-20 наведнъж и силно сърбящи.Два пъти ходим при докторката и тя казва, че според нея е ухапано.Пъпките са средно големи и  наистина се забелязва център, който е по червен.Първия път реших, че е нахапана от нещо в градината, но тази седмица си остана  в къщи заради грипа и снощи пак и излязоха.Само около вратлето, а преди бяха по краката и ръцете.Каза, че лежала на килима.Малката дъщеря е цял ден с нея в детската.И ние  играем с тях там.Какво е това, което я хапе само нея?Междувремено и спрях алергизиращите храни.
Някой имал ли е такъв проблем - според докторката е паяк или бълха Shocked?Никога не съм виждала ухапано от бълха.
Сменям често спалното и бельо, чистя всеки ден.На нас нищо ни няма.
Преди един месец купихме нов килим за детската.Дали може да е от него?Но ве пак всички седим на земята, а само на нея и излизат пъпки.
Ако някой има идея с какво мога да тетирам килима за всеки случай да сподели.

# 1
  • Мнения: 5 362
И Калина от няколко дена е така.Аз също имам тук-там по някоя пъпка.Прилича ми на ухапано от бълха,ама пък бълхи по това време... newsm78Много я сърби също.И нашата докторка каза,че не е от храна,а ухапано.
Лятото имахме пак същия случай и си минаха от само себе си.

# 2
  • Мнения: 3 161
Аз периодично имам този проблем. В момента пак - но по 1-2 пъпки на нощ, всяка нощ. Точно каквито ги описваш, малки, с червен център. Предполагам, че са от паяк (няма откъде да хванем бълхи). Преди няколко години една лекарка ме посъветва да намажа стените на матрака с парцалче с белина - така гадинките бягат. Тогава имаше ефект и няколко пъти с това съм се спасявала, но сега нещо не действа. Преди 2 месеца пак имаше такъв период - тогава основно почистване помогна, повече от месец нямах оплаквания; сега пак трябва да вдигаме матрака и да чистим, защото ми писна. Интересното е, че само мен ме хапе - нито мъжа ми, нито дъщерята, нито бебето имат такива пъпки.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 234
И при нас се получават такива неща... сега пак аз съм най-нахапана... и са точно както ти ги описваш. Така най-вероятно става дума за ухапано.

# 4
  • Мнения: 57
Момичета благодаря ви и съжалявам, че и вие имате този проблем.Явно е от някакво насекомо в къщи, което хапе само някой членове от семейството.Мислех си и аз за основно почистване.
Емем ще пробвам и аз с белина по матрака, дано има ефект.
Дали фирмите, който пръскат за хлебарки и др. няма да имат нещо подходящи и безопасно?
Тези дни не е имала нови пъпки.Новия килим ме притеснява, но май проблема е в и около матраците.
Весел ден и много здраве.!

Общи условия

Активация на акаунт