Пране на килими, мокети и т.н. по домовете?

  • 9 346
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 883
Мои близки направиха фирма за почистване по домовете. Аз не съм ползвала до сега такава услуга и начинанието им ми се струва много рисковано.

Моля, споделете опит, мнения и каквото друго ви хрумне по въпроса.

# 1
  • Мнения: 2 922
Защо ти се струва рисковано?  newsm78 Аз не съм викала фирма за пране на килими, но се замислям да го направя. 

# 2
  • София
  • Мнения: 3 883
Може би, защото не съм ползвала до сега и все някак съм се справяла с почистването. Те влагат Н-хиляди лева в някакво начинание, което според мен трудно ще им се изплати.

Дано не съм права.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да. позлвала съм и то 2 пъти.
1-вия път не бях доволна, но 2-я път си викнах познати хора с фирма и се постараха добре хората.

Чисти се и то добре с Рейнбоу, но трябва да се чисти с агресивни препарати, които явно не са добре дошли за самата машина. Затова чистачите ги избягват. От там обаче идва недоброто почистване и т.н.  Crazy

# 4
  • Мнения: 398
Аз съм ползвала тази услуга преди около 7 год и бях страшно доволна.
Майка ми ползва тези услуги съвсем наскоро и също е много доволна.
Нейна съседка е недоволна и според мен е защото "чистачите" са правили икономия на препарат и не се вижда никаква разлика...все едно само са намокрили мокета.

Наши приятели имаха такъв бизнес в Лондон и се отказаха.От тях знам,че най често срещания проблем е стесняване на килимите и трябва много да се внимава кога да се слага топла и кога студена вода защото по некачествените килими се разпояват от топлата вода.

# 5
  • Мнения: 5 362
Никога не съм ползвала тази услуга,но наши познати да,и са много доволни.
Веднъж само ни изчистиха с Рейнбоу,но то беше частично.

# 6
  • Мнения: 1 925
Да, ползвам 1 път в годината основно почистване на мокети и дивани и съм много доволна. Същата фирма съм я препоръчвала на много познати и всички са доволни. Peace

# 7
  • Мнения: 13 182
Не съм ползвала, но се замислям. Живеем близо до автомивка и перем килима там 2 пъти годишно, само че е тежък и наистина ще е по-удобно да се чисти у дома.

# 8
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
а някой може ли да ме ориентира в цените?
става въпрос за пране на мокет в две стаи, около 40 квадрата

# 9
  • Мнения: 2 700
Аз лично досега не съм ползвала, но се замислям все повече. Ето ти ценоразпис на фирма, който съм запазила за информация. http://www.galianibg.com/prices.html
Иначе моя приятелка ползва ежегодно "Василка" и твърди, че е доволна.

# 10
  • Мнения: 5 475
Родителите ми ползват "Василка" от години и са доволни!  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 567
Не е точно почистване в къщи.
Става въпрос за пране на килими "от врата до врата" от автомивка. Идва  човек у нас, взема килимите и след 2-3 дни ги връща изпрани и сухи. Много съм доволна от тази услуга. Напролет пак така ще направим.

Общи условия

Активация на акаунт