Кашлица в 11 седмица

  • 3 927
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Здравейте!!!Пазих се, пазих от проклетия грип и маи ме хвана.От два дни съм с много лоша кашлица и вече взех да се притеснявам дали няма опастност да си предизвикам контракции от толкова напъване.Лекарката каза, че не мога да пия нищо освен някакъв гаден сироп "Хустагил", който ме дразни още повече.Споделете,ако сте имали същия проблем baby_neutralБлагодарности и бързо оздравяване, ако има и други като мен!!!

# 1
  • Мнения: 1 032
Когато бях бременна боледувах два пъти от грип. Пих оксилококцинум (май така се пишеше  newsm78). Това е хомеопатично лекарство, напълно подходящо за бременни. Аз обаче нямах кашлица, така че за това немога много да ти помогна. Сигурно има и други сиропи, които облекчават кашлицата, а са подходящи за твоето състояние. Питай пак гинеколога си. Моят съвет е да ядеш повече плодове, богати на Вит С. Бързо оздравяване.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 587
Аз доста пъти боледувах досега  Sad По принцип можеш да пиеш и сиропите Стодал и Мукоплант )мисля,че става), но зависи каква ти е кашлицата. Ако е от гърлото, можеш да си пръскаш и Биопарокс. Но не знам при толкова ранна бременност как стоят нещата. newsm78
И аз ще те посъветвам да се консултираш и с гинеколога! И  бързо да оздравееш  Wink

# 3
  • Мнения: 473
И аз имах кашлица в 4-месец безпричинна. Малко след появата й изстинах. Но тъй като не желая да пия каквито и да било лекарства се оправих с чай с мед и лимон. Пий много чай от липа, недей от други билки че са по-силни, с повечко мед за гърлото и лимони. Изстисквай си лимони с мед и вода или в чая. Яж повечко ябълки, портокали, мандарини, такива плодове, на които сега им е сезон. Но определено се оправих от чая. Досега не съм боледувала от нищо друго, даже лекувам болния ми мъж от грип съвсем геройски. И естествено стой си вкъщи на топло и много, много не излизай навън.

# 4
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Когато бях бременна (не помня в коя седмица) аптекарката ми препоръча едни таблетки за смучене-Исла минт. Съдържат Исландски лишей. Но при всички случаи първо се консултирай с лекар. Бързо оздравяване ти желая.

# 5
  • Мнения: 957
Ако кашлицата ти е от гърдите, а не от гърлото  имам една рецепта, която пробвах снощи, тъй като и аз лекувам кашлица от недоизлекуван бронхит и като теб съм бременна.
2 чаени лъжички синап се смилат в кафемелачката. На водна баня се разтапят една лъжица мас и една лъжица мед, като се втечнят, прибавяш синапа и разбъркваш всичко да стане на кашичка. Вземаш някакво парче плат, върху него поставяш найлон, върху найлона марля на 2/3 ката или просто по-тънко памучно парцалче и върху него разстилаш сместа. Аз имам проблеми само с дясната половина на белия дроб и описаното количество смес ми стига за тази  половина. Значи ако искаш да наложиш целите си гърди, просто удвои дозата. След като разстелиш сместа, компресът се залепва на гърдите и се стяга за да не се мести. Аз го връзвам с дълъг зимен шал и отгоре по тясна блузка да го държи стегнато. Държиш компреса на гърдите си през цялата вечер. Няма да ти запари въобще. Аз много се двуумих дали да си го направя, точно защото ме беше страх, че няма да издържа. Не се усеща почти никаква  топлина, можеш спокойно да си спиш. На сутринта се изкъпваш и откриваш, че кашлицата не е вече суха и дълбока и се чувстваш значително по-добре. Помага много при хрипове в гърдите, суха и дълбока кашлица. Прави се няколко дни поред или през ден. Ако кожата на другия ден е  зачервена, я намажи с някакъв подхранващ крем или с малко зехтин. В случая не говорим въобще за изгаряне.

Общи условия

Активация на акаунт