Запек вече 8 месеца

  • 1 506
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
 Моето бебче има запек още от двеседмична възраст. И оттогава до днес,всеки ден му правя клизмичка с термометър.
Педиатърката не може да ми помогне,само повтаря че не е патологичен случаи. Бебето е на АМ от самото начало, по съвет на педито, смених Ам ,но полза никаква.
Зараних го още втория месец съсъ сокчета,после плодови пюрета и т.н. Давала съм му и дуфалак, вода от овесени ядки,пюре от сливи,круши и дори когато акото е по-редичко,пак не може да се изходи.
Имам чувството,4е неумее да ака,защото се надува с бузите,плаче и аз отново му правя клизма.
Незнам до кога ще продължаваме така, притеснявам се и се чудя какво да предприема.
Педито само вдига рамене и незнае какво да ме посъветва.
Моля ви за съвет.

# 1
  • Мнения: 51
Моята дъщеричка отскоро е със запек.Ака си сама ,но на три дена веднъж.До преди месец нямахме такива проблеми,а не съм сменяла нито храната ,нито режима й.Ужасно се притеснявам,защото самата аз страдам от запек,    #Crazy    и зная колко е мъчително изхождането веднъж на два или три дни.Също пробвам със пюрета ,защото тя не иска да пие сокчета/никога не е пила-плюе ги /,но резултат никакъв.    newsm78   Моля ви ,ако някой може да ни помогне да ни пише.
Ще чакам компетентния отговор и но Д-р Слънчева.Предварително ви благодаря.    Peace

# 2
  • Мнения: 5 760
Не добре да се правят всеки ден клизми. Нормално децата в тази възраст се изхождат 1 път дневно или на 2 дни веднъж. Опитайте с разхлабващи храни-овесени каши, сокове от круша, пюрета от тиква, кайсия, сливи. . Ако това не помогне се консултирайте с детски гастроентеролог.

Общи условия

Активация на акаунт