Какво прясно мляко?

  • 1 028
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Мами,пак прибягвам до вашите съвети  Laughing
Десертите който взимам от ДМК са правени с прясно мляко,та въпроса ми е дали мога и аз да и правя в къщи нешастета с прясно мляко?Ние сме почти на 1г. и два месеца и досега не съм правила нищо с прясно мляко,но ми се иска да и направя бисквитена торта  Laughing Какво прясно мляко да ползвам,от някой млекарин(домашно) или от магазина  Thinking В магазина повечето са пастьоризирани и доколкото знам не стават за варене,в такъв случай какво се прави  Rolling Eyes

Праедварително Благодаря   bouquet

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Едва ли в кухнята употребяват "млекарско" мляко. Аз ако имам възможност тук бих вземала от млекар, но варенето е задължително Иначе ми е едно...непреработено Rolling Eyes
А защо пастьоризираното не се вари?

# 2
аз също  давам прясно мляко,и не държа да е от млекар

# 3
  • Мнения: 1 272
За препоръчване е купешко мляко, поне е пастьоризирано. Домашното остави за по-нататък. Виж, за марка не мога да ти помогна, но защо не питаш в кухнята какво използват. Така и така си видяла поносимостта на беба към тази марка  Wink

# 4
  • Мнения: 999
Аз давам ВЕРЕЯ и ПЪРШЕВИЦА

# 5
  • Мнения: 8 242
Като е пастьоризирано нищо не пречи пак да си го свариш  Wink
По принцип като е пастьоризирано означава, че е нагрято - не сварено - до опр. температура (мисля че над 70 градуса беше за млякото), за определено време, за да се убият разни гадни микробчета.. За туй можеш да си го пиеш направо от кутията, пликчето или каквото там.
Но за дете аз бих го кипнала първо задължително  Peace

# 6
  • Мнения: 335
Момичета,Благодаря за отговорите  Hug
Една продавачка ми каза че ако взимам за детето мляко да не е пастьоризирано,защото се отварявало.Имала рекламации от майки,който не знае ли че пастьоризираното не се вари   Rolling Eyes Thinking
А в ДМК не мога да ги питам каква марка мляко слагат,защото са безкрайно нервни и неочтиви  Crazy

# 7
  • Мнения: 8 242
Млякото се отварява ако е развалено  Shocked

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз все още варя млякото, преди да го давам на Калина /дори да е пастьоризирано/. Купуваме различни марки, но гледам да е пълномаслено, а не от 1,5 %.

# 9
  • Мнения: 118
Гале  -  аз правя  кремчетата на  Еми с пастьоризирано  мляко  от 1,5 или 3 % масленост - Пършевица , Верея ,Май Дей . Кипваш млякото  за  секунди  ,колкото да прибавиш нишестето и да се  сгъсти . Направи й тортичка  на  Анна - Мария  . Еми я  яде с удоволствие.

# 10
  • Мнения: 192
Кравето мляко е силен алерген,затова започнах да приготвям кремчета и грис с него след 1 годинка.Купувам ВЕРЕЯ и го варя по време на самото приготвяне на десерта.

# 11
  • Мнения: 1 737
В нашата кухня готвят със сухо мляко. Не знам каква е разликата, но аз съм му правила кремчета с Нестле джуниър.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 567
Пастьоризираното мляко се вари и още как. Не слушай продавачката за това.
При пастьоризация млякото се загрява до 70 -75`C за 15 секунди. По този начин се унищожават болестотворните микроорганизми в млякото,  но не и техните спори и се запазват хранителните му свойства.
При варенето вече се убиват и спорите. Затова за малки деца е задължително да се кипне млякото, независимо какво е.
А относно млекарина трябва да си на 100% сигурна за произхода, чистотата и т.н. на млякото.

Общи условия

Активация на акаунт