Резултати след махане на памперса – КОГА?

  • 2 211
  • 18
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Колко време след махането на памперса видяхте положителни резултати? Решила съм да махам памперса на малкия. Той е готов според мен, защото се стиска и пишка на няколко часа по много, а не както преди често по малко. Но не иска да ми казва, понеже му е сухо с пампата. Ако памперса му пропусне, чак тогава започва да мрънка, че му е некомфортно.  Close И реших, че няма да стане по лесния начин, така, че реших да изчакам да навърши 2г. за по сигурно и биологически да е способен на това и реших да действам. До колкото знам поне 1 седмица, ще има инциденти на дрехите. Но искам всяка от вас да каже как е било с вашите деца? За колко време усвоиха идеята за гърнето а не в гащите?

# 1
  • Мнения: 397
Аз махнах пампата на 1 г. и 4 месеца. Първата седмица е за запознаване с гърнето и чувството за мокро.  Значи първите седмици се въоръжи с много търпение, нерви и свободно време. Трябва постоянно да го дебнеш, и да го молиш на гърнето. Например в началото на 15 мин. след това на 30 и т.н. докато усетиш кога пишка т.е през колко време. Трябва да направиш така, че да му е приятно да седи на гърнето. Дали с играчки, любим филм или др. игри докато е там. След като свърши работата го хвалиш много. Така след време ще знае, че това е вярното. С голямата работа е аналогично. Може би си забелязала, кога я върши. За да я свърши в гърнето в началото ще ти  се наложи бая време да му правиш компания.
Моята щерка разбра какво е аки след един прекаран грип с разтройство и изпоака апартамента  Sick Толкова беше учудена какво прави с дупето си и притеснена, че оттогава не е имало инциденти в гащите.
И последен съвет - веднъж сложиш ли гащите не се връщай към памперса. Пика, ака това е переш и сменяш.
Малко кофти сезон си избрала за процеса обаче  newsm78

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О, стоенето на гърне не е проблем от 1г. и 6м. го ползва за голяма нужда. (не че казва като има ако, но аз го хващам в повечето случаи, въпреки, че ака по различно време). Стои с часове без проблем. По моя преценка пикае на няколко часа по много. Понякога стои по 1 час на гърнето и то е празно, но испиша ли се, го напълва доста. Вече си стои и сам на гърнето стига да го сложа и да му дам занимавка. Това за връщането към пампата го знам и затова бях решила 1 седмица никакво излизане на вън за да не се налага да слагам памперса. Но ще ми се наложи да ходя по лекари и лични дела, но ще го измисля някак. За сезона, знам, но няма по подходящ, ние цяло лято сме навън. Топло ли е значи сме по цял ден на слънце (като гущерите, печем се редовно, топлината ни разтапя) Единственото време да се задържим в къщи е зимата, затова така реших. В къщи ще е топло, пък и на него ще му е некомфортно като е мокър и ще каже, но дори и да не каже, ще го следя. Ей това търпение най ме притеснява ще издържа ли, но нямам избор.

# 3
  • Мнения: 397
Аз нямах проблем с пишкането в къщи, но навън беше ад - нещеше да се свие за да се изпишка и това е. Стиска до последно и накрая заставаше и се изпишкваше права  Laughing Поне 2 седмици и повече се научи да кляка и пишка, а да си казва поне месец.

# 4
  • Мнения: 53
Ние махнахме памперса на 2,3 м.Три дена се напишкваше.След това реши, че е ужасно мръсна и се научи да казва.А по въпроса с акането-първия ден като и махнах памперса се скри в спалнята и се изака в гащичките.Случайно залитна и падна по дупе,съответно акото се размаза на килима.Приплака ми се,тъкмо изпрания килим беше отново за пране. От там нататъка си казва  и за едното и за другото.Според  мен е добре  детенце да осъзнава какво и къде трябва да прави.
УСПЕХ
П.С: Никога не съм и се карала като свърши белята в гащичките.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Махнах й памперса, когато беше на 1 и 11м., включително следобедния и свикна да си върши работата на тоалетната /с детска дъска/ още на другия ден. И аз се изненадах, че се научи толкова бързо. Даже след няколко дни започна и да си казва, че й се пишка и спрях да я слагам на всеки час.
След няколко седмици махнах и нощния памперс, защото забелязах, че остава сух. 

# 6
  • София
  • Мнения: 626
И аз се замислям за махане на памперса, но мисля, че трябва да изчакам малко да се затопли. Моя син е на 1,8г. Отдавна ака на гърне. Когато му се ака си казва "пъци" и сяда на гърнето. С пишкатето е по-сложно. Когато седи без памперс(понякога не ми дава да му слагам) докато каже "пъци" и е започнал да пишка Rolling Eyes Аз нам, че е хубаво да махнеш памперса отведнж, а в това време не виждам как мог а да го оставая без памперс навън Hug Освен това ходи на ясла. Може би като се позатопли ще си взема седмица отпуск и ще се учим newsm78

# 7
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
На моята принцеса го махнах когато стана на 1,7 месеца просто изчаках времето да се постопли и махнах пампата. Изпускаше се някоко пъти, но за семица се беше научила да казва.  Peace После имаше само инцидентни напикавания и проба дали ще мине номера, ако не казва - естествено не мина номера  Grinning

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Махнах й памперса, когато беше на 1 и 11м., включително следобедния и свикна да си върши работата на тоалетната /с детска дъска/ още на другия ден. И аз се изненадах, че се научи толкова бързо. Даже след няколко дни започна и да си казва, че й се пишка и спрях да я слагам на всеки час.
След няколко седмици махнах и нощния памперс, защото забелязах, че остава сух. 

Ох, браво на вас, дано и при нас стане толкова бързо. Той е наясно къде трябва да се пиша и ака, дори може да ти обясни къде акат и пишат децата и къде го правят възрастните. От може би 4-5 месеца се стиска поне няколко часа и като се напълни мехура тогава се изпишква в памперса и не ми казва. Плаши ме това, че не му пука и бавно схваща (когато няма полза). За акнето го уча вече 6месеца без успех. Не ми казва, усетя ли го че ще ака, му казвам за гърнето и той се стиска докато го сложа и се изаква в гърнето, но не го ли усетя си ака в пампата. Проблема е, че може, но не иска да казва, все му е тая къде ще я свърши работата, още повече, че с памперса остава сух. Close Sad

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Щерката от вчера си сяда сама на гърнето без да ми каже обаче,
от 2-3 месеца я пробвам с гащички, но не смея да настоявам да не се откаже нещо, имахме променлив успех от това да не иска да й сложа памперси да седи на гърнето с часове, до това да не иска да й сваля памперса, като я питам не ми казва, че има пиш.
Миналата седмица беше болна и си беше вкъщи, перях всяка вечер гащи и панталонки, не дава да й слагаме памперс, сега си сяда  и си върши работата сама, преди няколко  дни разбра, че на пъзела не се пишка започна там и се сети ли незнам и аз и си довърши работата в гърнето оттогава си сяда на гърнето.

# 10
  • Мнения: 135
Ами аз да споделя тогава,като  е станало дума.
Ние сме на 1г и 8м.Усетих я,че малко от малко е готова и реших да пробвам.Махнах памперса,когато й се пишка се хваща за гащите  и ме гледа,а когато и се ака ми казва "ако".Следобедният сън го изкарвахме без памперс и си беше суха.Голямият ни проблем обаче  е ,че не иска да седне нито на голямото гърне,нито на малкото.Къде пишка ли- ами права.Всичко е ОК,само където пишка права.Взима си гърнето,отиваме в банята, застава до него и се изпишква .С акото е същото  Shocked
Пробвах една седмица,поне да я науча да кляка,но не иска.Застава си права,разкрачва се и си пишка.
Дайте съвет,ако се сещата за такъв.Правилно ли  е така,да продължавам ли с опитите или да спра.С какво ли не я залъгвах да седне на гърнето,а и на голямото-с мен ,без мен...не става номера.Сяда.но след добре свършената работа.  #Crazy
п.с. знам,че сега е студено,но ми казва детето,да не изпусна момента пък

# 11
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Нямам личен опит, ще изчакам да навърши 2 г. На жената на братовчед ми й отне една седчица. Направо се удивих вчера като я сложи малката 2 пъти на гърнето за периода от 3 часа докато бяхме у тях - изпиша се веднага. Направо съм впечатлена.  Grinning Тя е на 2г.1месец.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
За акнето го уча вече 6месеца без успех. Не ми казва, усетя ли го че ще ака, му казвам за гърнето и той се стиска докато го сложа и се изаква в гърнето, но не го ли усетя си ака в пампата. Проблема е, че може, но не иска да казва, все му е тая къде ще я свърши работата, още повече, че с памперса остава сух. Close Sad

Със акането и при нас беше по-трудно. Всъщност и до ден днешен имаме проблеми - стиска се до последно и вече като няма накъде се изхожда... Rolling Eyes

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
За акнето го уча вече 6месеца без успех. Не ми казва, усетя ли го че ще ака, му казвам за гърнето и той се стиска докато го сложа и се изаква в гърнето, но не го ли усетя си ака в пампата. Проблема е, че може, но не иска да казва, все му е тая къде ще я свърши работата, още повече, че с памперса остава сух. Close Sad

Със акането и при нас беше по-трудно. Всъщност и до ден днешен имаме проблеми - стиска се до последно и вече като няма накъде се изхожда... Rolling Eyes

На моя приятелка сина е почти на 3г. и още ака където свари, само за пишането казва. Ака по килими, докато играе висящ от столове и секции, смъква гащите и където падне, после и го носи в ръчичка. Акането най ме плаши, може би затова не посмях до сега да го махна памперса. Малко съм гнуслива и не знам как ще пера наакани гащи.  Sick Побиват ме тръпки само от мисълта.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Проблема е, че може, но не иска да казва, все му е тая къде ще я свърши работата, още повече, че с памперса остава сух. Close Sad [/b] [/color]
Тогава махаш памперса, за да види какво е да си мокър  Wink
Авариите при нас бяха 1 седмица, на 2 г. и 2-3 месеца беше. По Нова година бях отпуска и използвах момента.
В началото (ден-два) задачата ти е да следиш интервалите на пишкане и ако успееш да смъкнете гащи навреме (удобни и бързи на ластик). Е ще има пикане по пода - няма начин. Моя даже и на леглото пикаеше - просто не прави трагедии (за себе си дори) и ще бъде по-лесно.

Дайте съвет,ако се сещата за такъв.Правилно ли  е така,да продължавам ли с опитите или да спра.С какво ли не я залъгвах да седне на гърнето,а и на голямото-с мен ,без мен...не става номера.Сяда.но след добре свършената работа.  #Crazy
п.с. знам,че сега е студено,но ми казва детето,да не изпусна момента пък
Предложи й над леген, ако трябва над мивката я дръж (ако изяви желание), покажи как "произведението" отива в тоалетната чиния, научи я да пуска водата.
Щом пишка и ака в банята - пак е нещо.....представи си да го прави където й скимне, не я спирай.

Общи условия

Активация на акаунт