Отговори
  • Мнения: 4 195
На мой познат детенцето е с бронхиална астма и до сега само с представяне на епикриза не са плащали месечна такса за детската. Сега са му сервирали, че вече трябва и решение на ТЕЛК. Но му казват на 26 януари, че до 30-ти трябва да представи такова решение - или да си плаща таксата.
Моля ако някой е наясно с въпроса, да ми го разсясни и на мен, защото ми писна от абсурди в тази държава. И ако му трябва решение на ТЕЛК, 4 дена преди крайния срок ли трябваше да му кажат #2gunfire

# 1
  • Мнения: 5 525
И двте ми деца са с астма, и не плащам такса в детската градина. Но и за двете имам представено решение на РЕЛК и оставени копия в градината.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 227
Мери Чери ти е отговорила. Решение трябва само, ако не искаш да плащаш таксата. На нас никак не ни се занимаваше с това, плащаме си, не са ни искали никакви документи. Просто сме предупредили госпожите и понякога, много рядко, му дават антиалергично или Вентолин в детската. В смисъл, предупредили сме, че получава пристъпи на кашлица и доскоро непрекъснато покашляше по 5 - 6 пъти дневно, за да не го връщат, тъй като не е заразен, а и да се обаждат ако нещо ги притесни.
Аз силно се надявам, че вече я поизрастна тази диагноза де .... и до известна степен и за това си плащаме таксата, един вид да не предизвикваме дявола  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 710
Само да кажа, че вчера в градината на децата четох новата наредба от януари 2007г - за таксите в детските градини. Само ако имате решение на ТЕЛК с над 50% инвалидност имате право да не плащате такса за градината за детето си. Така че - ДА - документ е необходим. А също се попълва молба-декларация.

# 4
  • Мнения: 4 195
Благодаря на всички за отговорите Hug

Общи условия

Активация на акаунт