Притеснявам се

  • 3 052
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
От 15-ти януари имам температура между 36.9 и 37.3.
Мисля, че имам някакъв смътен спомен, че има подобен признак за ранна бременност, но не можах да намеря къде съм го прочела и ми се струва, че си въобразявам.
Искам да питам трябва ли да се притеснявам, че от нещо съм болна или да продължавам да я игнорирам , поне докато не ми дойде?
Вече наистина се притеснявам от какво е тази температура, но едва ли е настинка, щом е толкова ниска. Иначе нямам други признаци за настинка - не кашлям, не кихам, нямам запушен нос, нито болки в гърлото - нищо.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 555
Карина, направо си е признак на ранна бременност.  Mr. Green Заради прогестерона през първото тримесечие температурата е в тези граници.

Надявам се това да е причината.  Praynig

Все пак ще ти кажа и друга възможна причина. Преди време почти една година поддържах такава температура. Мислех си, че просто ми е слаб имунитета. В крайна сметка при някои профилактични изследвания се оказа, че това се дължи на бетахемолитичен стрептокок. Докато го лекувах с един куп антибиотици се оказа и, че хванах клебсиела пнеумониа. Накрая след като и нея излекувах температурата изчезна.


Както казах - надявам се да е бременност. И все пак, ако тази температура се задържи така повече от месец и няма бременност се обърни към лекар.

# 2
  • Мнения: 565
Кари и аз така си мисля защото и аз съм така (някъде вече го писах). Направих си тестче преди 2-3 дни и имаше една много бледа чертичка  newsm53 (едвам забележима, но я има ...) Чакам си цикъла на 28-29, но май няма дойде, има доста причини да си мисля така. Дано и следващия тест да е   EFP. Ти такъв направи ли си? Защото ако се разболяваше досега нямаше да е все още толкова тая температура, и щеше и други симптоми да имаш. Така че мила пробвай с теста  Peace. Нищо не губиш. Може да те зарадва .... МНОГО. newsm10 Стискам палци  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 3
  • Мнения: 268
в кой ден от цикъла си сега? питам защото доколкото знам е нормално да се поддържа такава температура от момента на овулацията до датата на евентуалния М - от там нататък пак спада и така до следващата овулация. тоест в първата половина на цикъла е нормално да е ниска, а във втората да е по-висока. ако си бременна температурата НЕ спада дори след датата на евнтуалната следваща М и това се смята за един от признаците на бременност. Уф не знам дали го обясних добре! Дано при теб да е бременност!! А ако не е, може да се дължи на много неща, не е задължително да кашляш и кихаш - по принцип температурата означава че някъде в тялото има възпалителен процес. Може дори от обикновен кариес да се вдигне температура. Пак казвам, мнооооооого ще ти стискам палци миличка да е бебче, защото ти го заслужаваш!!   bouquet

# 4
  • Мнения: 4 555
Момичета, много ви благодаря за успокоетието, поне знам, че има такъв признак, на който да се надявам.
Иначе вчера си правих тест и имаше две черти, втората не много бледа, но не и много ярка. Но имам още два дни до датата на М, и не искам да се радвам предварително. А и тук някъде прочетох, че е нормално да има втора бледа черта непосредствено преди М заради някакъв хормон, на който не му запомних името, но не било гаранция, че има бременност.

А и друго ме притеснява, че от време на време ме заболява корема, точно както преди да ми дойде. А днес кръвното ми достигна рекордни низини. По принцип точно преди да ми дойда така ми пада много... Така че май вчера много прибързано се зарадвах.
Ще чакам до 28-ми да не ми дойде  Praynig  и тогава ще си направя втори тест.

katalina, стискам палци и за теб!

neli82, успех и на теб, дано да стане този месец Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 718
А и тук някъде прочетох, че е нормално да има втора бледа черта непосредствено преди М заради някакъв хормон, на който не му запомних името, но не било гаранция, че има бременност.

Няма такова нещо. Бледа черта има, ако има бременност, друг е въпросът дали ще се развие. Щом и температурата ти е висока - има бременност. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 626
Стискам ти палци.
Дано да има хубави новини!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 555

Тихичко честито, мила!  bouquet

Цитат
А и тук някъде прочетох, че е нормално да има втора бледа черта непосредствено преди М заради някакъв хормон, на който не му запомних името, но не било гаранция, че има бременност.

Мисля, че не си разбрала правилно. Тук момичетата препоръчват да не се правят тестове за бременност преди закъснение, защото понякога даже и след имплантация тя не се развива и се изхвърля с менструацията, ако не си направила тест може и да не разбереш, че си била бременна, но иначе може много да се разочароваш. По този начин прирадата прави естествен подбор. Ние ще ти стискаме палци всичко да е наред и ще те чакам в октомврийската темичка!  Praynig

Цитат
А и друго ме притеснява, че от време на време ме заболява корема, точно както преди да ми дойде.

Това също е нормално. Мен също така ме боли корема от почти седмица, а и кръста също. Симптомите при ранна бременност много приличат при ПМС.

# 8
  • Мнения: 565
Ами Кари какво да ти кажа освен че ще те дебна на 28-ми да кажеш резултата, аз може би ще изчакам до 29-30, ако устискам, че за такова нещо малко е трудно нали ...

# 9
  • Мнения: 4 555
Ох, какво ти трудно  Blush
От вчера до сега имам чувството, че са минали векове!!

Ивон, аз имах предвид ето това мнение:
Цитат
Положителният тест може да не е положителен, ако нямаш закъснение и втората чертичка ти е много бледа. При първата ми бременност си направих тест на третия ден закъснение, но цикъла ми беше на 23 дни( сега е на 21 дена) и когато видях втора съвсем бледа чертичка отидох отново до аптеката за втори. Там ми обясниха, че понякога теста засича хормона който се отделя преди М, който май пак е hCG и ако ще ти идва съвсем скоро пак може да се появи втора много бледа. Незнам колко е вярно, но все пак ми го казаха фармацевти.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158760.msg3091627#msg3091627

# 10
  • Мнения: 7 718
Или си измисляш, или не си разбрала. Не подвеждай хората!
Нормалното количество на ЧХГ е под 5 IU/ml  и В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ОТЧЕТЕНО от уринен тест, защото той има чувствителност над 20  mIU/ml.
Това количество може да бъде отчетено само от кръвен тест и затова за наличие на бременност се приема над 5 IU/ml.

# 11
  • Мнения: 4 555
Еми тя жената е разказала каквото е запомнила, едва ли е било с цел нарочно да дезинформира някого.
Мерси много за подробностите, сега поне не се треса от страх, че ще ми дойде всеки момент Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 134
Карина не се притеснявай мила, най-важното в момента е да си спокойна.
Понеже цитата по-горе е мой ще обясня за какво става въпрос. При първата си бременност си нямах понятие от тестове и хормони и когато от аптеката ми обясниха казаното по горе го взех за чиста монета и си умрях от притеснение, но сега вече разбирам какво са имали предвид понеже ми се случи тази седмица. При някои жени има рискови фактори, както съм аз със отрицателен резус фактор, и много често се случват спонтанни аборти в четвърта и пета седмица (при мен стана вчера, 7 часа след имплантацията). Най-вероятно са ми го казали за да не се надявам много предварително.
Но това, че се е случило на мен съвсем не означава, че ще се случи и с теб!!!
Стискам ти палци много силно fingerscrossed, и да се похвалиш след второто тестче. КЪСМЕТ!!! smile3503

# 13
  • Мнения: 4 555
roniiniki,  много съжалявам  Sad
Аз имам един спонтанен аборт и мога да си представя какво е  Sad

Стискам ти палци всичко да е наред и скоро да имаш второ бебе  Hug

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Kari, искрено се надявам наистина да си бременна! Аз също знам, че щом има втора бледа чертичка, тя със сигурност трябва да стане по-силно наситена, стига само да не го изхвърлиш с идването на менструацията. А това че и температура поддържаш също е добър признак. Не се надявай прекалено, за да не страдаш после, но уви, какви ти ги говоря, като знам при мене всеки месец как е. Стискам ти ужасно силно палци и ще чакам резултати! Дай Боже да са положителни!!! Praynig  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт