Мами, имам бодежи в корема, може ли да са от обърнатата матка?

  • 3 698
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, мами!
В 12-та г.с. съм и от известно време имам кратки, но добре усещащи се бодежи в корема. С обърната матка съм, това беше в началото на бременността. Дали тези бодежи може да са, ако матката е тръгнала да си застава правилно??? Аз съм спортувала и съм стегната, дали това не е причината и просто бебо да си се намества? Миналата седмица имахме трагичен случай вкъщи, баща ми почина..... и явно от притесненията, като отидох на лекар след 4 дни се оказа, че имам контракции, но не ги усещах... по този повод сега пия 3х2 Но-шпа и 3х1 Бусколизин. Дали бодежите не са от контракциите? Какво е вашето мнение? Случват ми се 3-4 пъти на ден, преди проблема вкъщи, не съм имала такива бодежи......

# 1
  • Мнения: 264
Cleopa, върви на лекар. Не съм имала това, което описвош, но не ми се вярва да е от обърната матка. Или е нещо съвсем обикновено (поради увеличаване на матката, тя започва да тежи и да дърпа връзките, което се усеща като лека болка, бодеж?) или има връзка с контракциите.
Не се шашкай, ами иди да те видят. Стискам палци и споко!  Peace

# 2
  • Мнения: 3 456
Aз също съм с обърната матка ! Не мисля, че бодежите или контракциите имат нещо общо с това, макар че и аз си спомням, че някъде в началото и аз имах точно такива бодежи и ми бяха изписали папаверин, пих го около седмица и всичко се оправи. иначе аз цяла бременност си имах контракции (втвърдяване на корема), но те не ме притесняваха, макар лекарката и за тях да ми беше изписала нещо , не го пих дълго време отново ( май беше Магнерич).
Свържи се с твоя лекар и опиши болката, не вдигай тежко, не се натоварвай мноого, но и не се шашкай прекалено. Всяка бременна е имала леки дискомфорти понякога.

# 3
  • Мнения: 545
Здрасти! Аз също съм с обърната матка и не мисля, че тези болки са от това. Най-добре е да те види лекар.Както ти е писала nialgm, може и да е от разтягане на връзките на матката поради уголемяването й. Аз също имах такива болки ту отдясно, ту отляво и ги отдавах точно на това. После, като напредна бременността, те изчезнаха. Пий си лекарствата и не си въобразявай какво ли не, ако ще си по-спокойна, иди на лекар. Всичко ще е наред, ще видиш  Peace

# 4
  • Мнения: 2 952
Питай доктор , не нас. Hug

# 5
  • Мнения: 957
Аз имам същите бодежи и съм като теб с обърната матка. Идващия вторник ще ходя на лекар и ще попитам от какво са бодежите.

# 6
  • Мнения: 1 273
Здравей! Моите най-искрени съболезнования за баща ти.
Незнам да ли бодежите са от матката, но моя съвет е да отидеш на лекар.
Пиши какво е станало при лекаря Hug
Дано всичко е ОК Praynig

# 7
  • Мнения: 483
Cleopa, първо приеми моите съболезнования за баща ти Hug
Болките, който минават сами след няколко сек. или с промяна на позата са от разтягането на матката...абсолютно нормални!!! Говоря за остра, прорязваща болка, която се появява също ако рязко сменя позата (ставане,обръщане в леглото). Понякога се изразява като обща тъпа болка в целият корем. Аз ги имах доста често особенно в началото, имам и периоди на затишие...
Задължително се обади на док ако:
-това е придружено с 4 или повече контракции на час (дори ако не са болезнени)
-ако има също болка в кръста или тежест (сякаш бебето натиска надолу)
-кървене, зацапване или промяна в нормалното течение за теб
-температура, треска, повръщане
-парене при пишкане
Почивай повече и пий вода
Надявам се че мога да те успокоя малко Simple Smile Но все пак винаги е хубаво да се допиташ до лекаря си...
 Hug
 

# 8
  • Мнения: 155
Аз също съм от клуба на обърнатата матка.
Някъде от 8-ма до 16 седмица имах контракции и бодежи, предимно вечер, което ми казаха, че се дължи на разтежа и наместването на матката.  Когато расте и се намества тя опъва някои връзки и от това те боцка. Почивай повече, а съвета за пиенето на вода е много добър- аз преди да забременея течности и вода въобще не пиех, после продължих така и направих инфекция на пикочните пътища. Сега пия по 1,5 - 2л вода на ден. Препоръчват ти го и на теб, макар че няма нищо общо с тези ти оплаквания.
П.П. Много съжалявам за баща ти  Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз съм с обърната матка и съм спортувала, т.е. стегната съм, но не съм имала подобни проблеми по време на бременността.
Както са те посъветвали и другите, отиди на лекар.
Съжалявам за баща ти - моите съболезнования, но гледай да се стабилизираш психически, за да е добре и бебчето  Hug

Общи условия

Активация на акаунт