Отговори
  • Мнения: 205
Баща ми се казва Димитър и искам да кръстя детето с това име, но много хора казват, че не е хубаво да се кръсти първородна рожба на скоро починал човек (почина на 4.08.2006)???

Моля, кажете какво мислите по въпроса? Багодаря Ви предварително.

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 16:58 от Reza

# 1
  • Мнения: 728
Аз не бих си кръстила детето в случая,защото знам,че не е хубаво!
Повечето мислят,че това са бабешки истории,но аз им вярвам!
Но детето е твое-ти решаваш!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 580
           Кръстих го единият от синовете ми. Баща ми е починал в малките часове на 7.09.2005г., а децата ми се родиха на същия ден наобяд. Баща ми се казваше Христо и единият от синовете ми се казва Христо.  Според възрастните хора не било хубаво, но никой не обяснява защо точно не е хубаво. Ти сама ще си решиш.

# 3
  • Мнения: 1 041
Ако не си суеверна и не вярваш в такива неща,няма проблем-кръщавай го както искаш.Вие си решавате Peace Аз лично съм и не бих го направила.

# 4
  • София
  • Мнения: 981
Аз също съм чувала че не е хубаво да се кръщава първо дете на починал човек - второто можело.
Кръстих голямата ми дъщеря на майка ми,която почина по-късно  но това е друго.
Ти сама ще си решиш!

# 5
  • Мнения: 664
Зависи дали ти вярваш на това, ако ще те притеснява за в бъдеще, не го прави Simple Smile
Тук хората не вярват на това, за мен беше лесно да загърбя суеверията, насаждани ми от дете в БГ, и кръстих дъщеря си на починалата си майка.

# 6
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
аз го направих - баща ми почина 06.06.2005, а Габи се роди почти година по-късно, през цялата бременност слушах такива суеверия, но нито за миг не съм се колебала, той би бил много щастлив ако знаеше че първото му внуче носи неговото има, а и питах в една църква попа и много ми харесаха думите му че мъртвите нямат нищо общо с живите и че това са суеверия, никъде в Библията не пише такива измишльотини, същото ми говореха и да не ходя на гробища бременна и пак се оказва суеверие.ако имаш някакви колебания отиди в първата църква и попитай, за твоя увереност!аз мога да те посъветвам да си кръстиш детето на баща ти, но ако не си сигурна не го прави.

# 7
  • Мнения: 476
Аз също мислих в един момент да направя това, но в крайна сметка реших, че е по-добре да зарадвам живите (в случая майка ми -тя също заслужава това уважение!). Суеверна съм до някаква степен, но не това е важното в случая.

# 8
  • Мнения: 260
аз си мисля, че суеверията се изпълняват на хора, които им вярват. ако те е страх, по-добре недей да го кръщаваш.
моят баща също се казваше Димитър и почина, когато бях бременна. сина ми го кръстихме на бащата на мъжа ми, но не заради това. просто мъжът ми е един син, а аз имам брат, който също се казва димитър.
поздрави

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Аз не бих,но не защото съм вярваща в подобни историй.

# 10
  • Мнения: 27 524
Да, бих, не съм толкова суеверна.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 362
Аз не бих си кръстила детето в случая,защото знам,че не е хубаво!
Повечето мислят,че това са бабешки истории,но аз им вярвам!
Но детето е твое-ти решаваш!


Аз също мисля така  Peace

# 12
  • Мнения: 4 451
Да, бих. Сестра ми роди момченце един месец преди баща ми да почине, а всички знаехме, че той умира.  Кръсти го на него. Вярно, все още беше жив, но и да се беше случило по-рано, малкият пак щеше да носи неговото име. Мисля, че е по-скоро суеверие.
Една приятелка кръсти първородния си син на отдавна починалия си свекър (бил е полицай, убит по време на служба). Живо и здраво си е детето, пу-пу.
Мнения всякакви, ти си решаваш.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 345
говори с някой поп на мен ми казаха,че е точно обратно нещо се възраждало и не е на лошо особено ако е добър човек. Поне този дето го питах аз де за това питай и ти може пък и поповете да са с различни мнения

# 14
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз ще дам един съвет:
 най - добре иди в църква и попитай свещенника как стоят нещата по този въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт