Тримесечно бебе и кисело мляко ?

  • 6 001
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Редно ли е постепенно да се заменя АМ с кисело мляко при бебе на 3 месеца?

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 13:58 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Не. Би било неправилно. Поне до 1г. е препоръчително млякото, което приема бебето, да е адаптирано.

# 2
  • Мнения: 6 461
Не би трябвало да се дава кисело мляко на 3 месечно бебе Naughty

# 3
Моята бебка е изцяло на АМ след 40 ден,тогава педито ни каза,че може да започна да я храня с кисело мляко като направим 3м.Но аз предпочитам да продължа с АМ,защото откакто сме с Аптамила и спряха коликите.Попитай твоето педи дали можеш да даваш на детето си кисело млаяко,но предполагам,че няма никаква пречка.Аз знам,че прясно мляко не се дава до 1годинка.

# 4
  • Мнения: 832
Аз незнам що за педиатър е това. не разбирам защо да се дава кисело мляко на бебе на 3 м, при положение, че има АМ и то толкова много видове. Кисело мляко НЕ е хубаво да се дава до годинка.

# 5
  • Мнения: 174
Благодаря за мненията! Да, питам заради изказване на лекарка, че при късно заменяне на АМ с кисело, киселото трудно се приемало от децата- не се харесвало. И още, че преминаването към кисело било удачно сега и напролет, а не през лятото( тогава бебето ще е  8-9м).

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Тия педиатри няма да престанат да ме изумяват!  Shocked

giusi , дали бебето ти ще хареса вкуса на киселото мляко или не не бива да те тревожи от сега. Сигурно има и бебета, които не хасевта кисело мляко, но по-вероятно е майките да не са успели да намерят подходящия начин да им го дадат. Когато аз реших, че на моето бебе му е време за кисело  мляко, започнах да го давам с бисквити-ни го хареса, с плодове-не го хареса, подсладено-не го хареса..... не помня вече как ли не пробвах. Докато накрая се оказа, че човекът го яде чисто, неразклатено дори-с лъжицата и директно от кофичката.

Ако все пак бебето твърдо реши, че няма да го яде това кисело мляко-има и прясно мляко, има и други млечни продукти. Все ще намериш как да му дадеш необходимите количества. Така или иначе, до навършване на годинка нито кисело, нито прясно мляко са препоръчителни. Пък има и бебешки млека за след годинката.

Но заради някакви бъдещи несигурни евентуалности-ще хареса ли киселото/няма ли да го хареса..... да започнеш да даваш кисело мляко на 3-месечно бебе....... и това да е мнение на лекар...... направо думи нямам.

Не ми се сърди, не искам да те засегна с този въпрос, но-в кой град живее тази лекарка и на колко години е?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
Не слушай глупостите на въпросната педиатърка, а си давай АМ  Peace
За киселото мляко има време, а най-добре да го въведеш след годинка.

# 8
  • Мнения: 62
С риск да бъда нападната от другите мами, ще изкажа и мойто скромно мнение по въпроса. Аз имам две дъщери на 13 и 8 години, които са захранени по старата схема и точно от 3 месец минахме на кисело мляко вместо АМ. Е, нищо им няма на децата ми! Преди когато нямаше АМ с какво са ги хранили? Много ми е интересно от кога са я въвели тази новата схема във България? Сега имам бебе на почти два месеца и моя педиатър също ми препоръча старата, ако не беше и-та, нямаше и да знам за новите тендеции в захранването! А и ми прави впечатление от форума, че масово педиатрите не го знаят, та дори и д-р Нивеа беби! Имам чувството, че това го правят производители на тези млека, да им ги купуват, може и да звучи смешно! Много добре знаете колко излиза на месец такова хранене! Не всеки може да си го позволи! И като гледам схемата с АМ трябва да ги храниме чак до тригодишна възраст #Crazy

# 9
  • Мнения: 27 524
Не, не трябва. Кисело мляко след годинка!

Дариа, никой няма да те напада, има достатъчно много информация тук по този въпрос, прекалено много сме спорили и обяснявали, за да започваме това отначало. Прочети, информирай се хубаво и тогава пиши  Peace

# 10
  • Мнения: 1 701
Аз също дъъълго съм се чудила на "новите тенденции в захранването" и как така "едно време" са ни хранили само с кисело мляко, биберона в мед, не са и чували за глутен и т.н. и т.н..... пък не сме знаели що е то алергия и има ли тя почва у нас... НО! Една дума от някакъв хомеопат, при който ходи една приятелка за нейното дете, ми даде отговор на всички тези въпроси - думата е ЕВОЛЮЦИЯ. И ако се замислим, нашите деца наистина са по-различни от нас, по-податливи са на алергии, инфекции и трябва да бъдем и по-предпазливи, до колкото можем. Естествено, не трябва да прекаляваме, защото пък една друга думичка се появява и тя е ИНДУСТРИЯ. Продават си хората всякакви ХА млека и храни, препоръчват ни ги мастити доктори за презастраховане и в крайна сметка се чудим после как да захраним детето с човешка храна...
Та мисълта ми е, че с нищо не бива да се прекалява и не трябва да се втелясваме толкова, а просто да изберем някакъв среден вариант и внимателно да се придържаме към него.

# 11
  • Мнения: 2 897
Не. Би било неправилно. Поне до 1г. е препоръчително млякото, което приема бебето, да е адаптирано.

Напълно съгласна Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 5 718
Благодаря за мненията! Да, питам заради изказване на лекарка, че при късно заменяне на АМ с кисело, киселото трудно се приемало от децата- не се харесвало. И още, че преминаването към кисело било удачно сега и напролет, а не през лятото( тогава бебето ще е  8-9м).
#Crazy newsm78 Целта на педито е да "прекараш" и измамиш детето ли???!?!
Daria, точно това е тъжното - че малко д-ри се информират за нещо толкова важно. Дори и въпросната д-р Нивеа бейби Confused

# 13
# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Нямам думи!  Shocked Егаси педиатрите! А за алергии към белтъка на кравето мляко нищо ли не ти спомена?
И като не "излъжеш" бебчето да прояде кисело мляко, какво от това? И аз необичам кисело мляко, ама на - цели 27години съм оцеляла  Hug

Общи условия

Активация на акаунт