Може ли кърмаче да се обезводни и кога?

  • 623
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Моля ви за съвет. Синът ми удвои акането /от 3 на 6 пъти/ и е по-редичко и зеленеещо /от 4 дена/. Като си променя цвета и към кафяво и със семенца. Според лекаря няма проблем. Той ме попита давам ли вода,а аз отвърнах "не". Пак нямало проблем, но все пак ме загложди съмнението. Давам кърма на поискване.
Моля ви, споделете дали сте имали проблем с обезводнено кърмаче.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По-вероятно е кърмаче да се обезводни, ако е болно (особено от гастроентерити) - тогава обикновено има комбинация от диария и температура, което може да доведе до обезводняване. При комбинация от повръщане и разстройство или повръщане и температура също може да се стигне до обезводняване.
Но 5-6 изхождания дневно, без да са свързани с разболяване, едва ли ще доведат до някакъв проблем.
Можеш да предложиш водичка, ако решиш, че е нужно и ако ще се чувстваш по-спокойно.

# 2
  • Мнения: 753
Благодаря за бързия и точен отговор!

# 3
  • Мнения: 8 242
Тони акаше по 10тина пъти на ден в продължение на 3 месеца - е не се обезводни..
Но един ден като се раздриска яко - 10 пъти за 2 часа.. и започна да повръща още толкова пъти и нищо не поемаше през устата - е тогава бегом към болницата. Беше на системи 2 дни  Rolling Eyes - Ей това е обезводняване..

# 4
  • Мнения: 260
моята кума ми беше казала, че като се обезводнят бебета им хлътва фонтанелата. не знам дали е вярно, но може да се загледаш да видиш дали има нещо такова

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
Да, хлътналата фонтанела е индикация за обезводняване. Но трябва да се има предвид, че до 15-20 минути преди и след кърмене е нормално фонтанелата да е леко хлътнала, особено при по- малките бебенца и при тези които са на режим.

Общи условия

Активация на акаунт