За домашната храна

  • 1 873
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 039
Момичета,педиатърката на Валери ми каза в никой случай да не приготвям зеленчукови пюрета в домашни услович,защото не съм можела да ги направя по необходимите стандарти  Thinking Обаче много мои познати с деца си готвят вкъщи на мъниците.Вие какво ще кажете?Иначе ние току-що се захранихме със зеленчуково пюре,давам на Хип.Как да постъпя?   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 127
какво точно е имала предвид педито незнам, но моята дъщеря от всичко най-обича дом приготвените пюрета и манджи. за начало я захраних с Хип, а после яде и Ганчев и кухня. ако няма някакъв проблем започвай тук ще намериш и много рецепти и не се притеснявай. Слагай зехтин или по малко масло и да му е сладко!! newsm10

# 2
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
И аз правя домашна храна! Не знам защо трябва да купуваш готови пюрета  newsm78
Успех в захранването   chef

# 3
  • Мнения: 2 039
Благодаря за бързите отговори,май съм на път да се престраша  Laughing  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 760
Давала съм само и единствено домашно приготвена храна!   Wink

Педиатърката ти или взима процент от Ганчев (ПРИМЕРНО), или си мисли за ранно захранване (предполагам, че ако мъчиш тримесечно бебенце с пюре е особено важно то (пюрето) да прецизно пасирано и т.н...)

# 5
  • Мнения: 4 026
Дъщеря ми имаше АБКМ (вече е успешно захранена), започвах захранването 6 пъти, но неуспешно, все имаше някакъв проблем. В крайна сметка я захраних на 7м и половина, с пюре на Хип. От притеснение да не сбъркам пак някъде послушах съвета на доц. Маринова, при която ходехме - само готови пюрета при захранването. В началото давах почти само Хип и Гербер. Впоследствие реших да започна да готвя, ходех до екомагазинчето на Ситняково и купувах оттам безнитратни зеленчуци. Като дойде пролетта продължих да подбирам домашно произведени (направих си няколко канала на доставка Grinning). През лятото вече давах наред - и от пазара, и домашни, случвало се и готови пюрета, дори много харесваше някои на Ганчев. Това е моят опит.

# 6
  • Мнения: 1 425
Аз давам само домашно приготвени пюрета. Купувам почти винаги БИО плодове и зеленчуци и съм купила ето този уред, който готви с пара и после пасира. Пюретата стават страшно бързо и са много вкусни.
Не давам купешки, защото са я със сол, я със захар, а някой път и с двете  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 2 019
синът ми обича само домашна храна

# 8
  • Мнения: 474
Нашата педиатърка също съветва да се дават при финанс. възможност Хипп или Гербер, Нестле и т.н. без Ганчев, тъй като продуктите са проверени. Според нея зеленчуците и плодовете, които се продават на пазара, особено през зимата, могат да доведат до реакции при по-малките бебета- аз захраних около 5-я месец. Ако имаш проверени производители- защо не и домашни храни.
Обаче наистина има разлика- моят син от няколко лъжички домашно приготвена тиква с ябълка направо получи разстройство. А от същото пюре на Хипп яде по 1 малко бурканче и няма никакви проблеми.
Лично аз смятам да храня с купени пюрета поне до 7-ми месец и после да започна да приготвям и по нещо домашно.

# 9
  • Мнения: 289
И на мен ми бяха казали поне в началото захранването да бъде с фабрично обработена храна - т.е. пюрета. Впоследствие може да се премине на домашно приготвена. Доколкото си спомням обаче, това беше, когато започнахме месните пюрета. Зеленчукови съм пробвала да приготвям домашни - картофи с моркви, тиква, но бебо не ги харесваше особено, предпочиташе купените.

Спомням си че преди време имаше тема за плодовете, които предизвикват алергии - малини, ягоди и др. подобни, и това, че пюретата, приготвени от тези плодове /готови пюрета/ не биха предизвикали алергия, защото са обработени.. вероятно това е причината да се препоръчват готови в началото.



# 10
  • Мнения: 1 503
Ядем само домашни пюрета и каши newsm78

# 11
  • Мнения: 3 447
Аз започнах да правя домашни пюрета някъде след 8 месец. Все пак домашните не са толкова фино пасирани, мисля, че и това е една от причините да се препоръчват купешки в началото.

# 12
  • Мнения: 636
Не мога да се въздържа да не се обадя! Възмутена съм от логиката на въпросните педиатри, които искат да убедят пациентите си, че най-скъпото пюре е най-добро за техните деца! То е най-скъпо, защото е вносно, а не защото е най-добро. Не е направено със специално селектирани зеленчуци и плодове, расли само на лятно слънце, без никакви нитрати и други добавки! Сами знаете как трябва да се издирват подобни зеленчуци и плодове. Никой не може да ме убеди, че една фабрика селектира продуктите специално за вашето дете!

Не ми трябва желязна логика да се досетя какви консерванти, оцветители и други добавки може да съдържа всяко едно готово пюре, дори да има 15 надписа "органик" или "био". Факт е, че дупето на детето ми се оцвети в оранжево от изхода на "най-органичното" готово морковено пюре, което веднъж дадох.

Зная, че навярно мнението ми може да ви се стори крайно, навярно вече сте чували всички тези аргументи. Но това е моето мнение и го написах под афект от думите на горепосочените педиатри, които очевидно имат някакъв финансов интерес от подобни съвети и използват доверяващите им се пациенти.
Единствено мога да се съглася с факта, че готовите пюрета са по-добре смлени, но... недостатъците натежават. Аз и много мои приятелки правим домашноприготвени пюрета с обикновен пасатор и не са възниквали проблеми. Захранили сме ок. 6 м.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Основната храна на сина ми от началото на захранването е домашна. Зеленчуците и плодовете са домашно произведени, сама ги готвя. Според мен най-важното е именно това- те да са екологично чисти. Не виждам какво може да се сбърка в сваряването и пасирането на един плод или зеленчук? newsm78

# 14
  • Мнения: 8 242
Започнах захранването с купешки, но не ги хареса и минах на домашни.. Давам готови мноооого рядко, предпочитам всичко да си му правя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт