Носителство на Хепатит В (или HBs антиген)?

  • 1 587
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 777
Има ли мами, на които при правене на кръвни изследвания да са им открили носителство на хепатит В или по-точно HBs антиген? Ако има такива, моля да ми кажат как това се отразява на бебчето и какво е необходимо да се направи за бебо при раждането? Предполагам, че лекарите си знаят работата, но ми е любопитно тъй като аз не съм запозната. Благодаря ви предварително!  Blush

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Веднага след раждането на бебето се поставя инжекция, за да се изключи възможността да се е заразило при раждането от контакта с твоята кръв. Поставя се и първата ваксина против хепатит В - по-рано, отколкото е по план. Твоето носителство обикновено няма никакво отражение върху бебето и не възпрепятства кърменето му.

# 2
  • Мнения: 522
Веднага след раждането на бебето се поставя инжекция, за да се изключи възможността да се е заразило при раждането от контакта с твоята кръв. Поставя се и първата ваксина против хепатит В - по-рано, отколкото е по план. Твоето носителство обикновено няма никакво отражение върху бебето и не възпрепятства кърменето му.
PeaceТочно така.На мен ми откриха австралийски антиген чак когато ме приеха да раждам/което ме навежда на мисълта,че съм се заразила през бремеността/,и след това през престоя си в болницата бяхме в отделна стая "ИЗолатор",с опънат параван пред вратата.Беше ми много странно и се чувствах направо като прокажена едва ли не Confused.Кърмих си без проблем Peace.

# 3
  • БГ
  • Мнения: 1 158
Здравейте, пише ви мама, която също е HBs антиген носител. Аз разбрах за това още като правихме изследванията за встъпване в брак (98г.), можете да си представите какъв шок беше за мен и бъдещото ми семейство, все още не бях бременна и се чудех защо мед.персонал постоянно ме питаше за това?! Нямах представа какво е това и защо е толкова стресиращо?!? Не съм се лекувала до сега, макар да знам че може!
Както знаете въпросния антиген се предава само по полов и кръвен път, е за нещастие бъдещия татко не се имунизира навреме и се разболя от Хепатит В, изкара го във възможно най-тежката форма, беше направо на ръба! След дълго възстановяване, обаче е с по-добри показатели и от моите!!! Така че, внимавайте, ситуацията не е никак за подценяване. Три години след това забременях, много се страхувах за бъдещето си и това на нероденото ми бебе, но благодарение на гинеколожката, която следеше състоянието ми, не стигнах до отчаяние. Все пак взех кардинално решение и родих в частна клиника, не вярвах че в държавна ще ми обърнат достатъчно внимание, а и съм с - Rh! Там наистина работят специалисти и ме увериха, че единственото което ще направят ако и бебето е носител е да му сложат инжекция гамаглобулин, същата като при Хепатит А! Родих със секцио поради две причини - първата: бебето да има колкото се може по-малък контакт с родовите пътища и кръвта ми, а втората - мои си проблеми. Веднага след раждането направиха пълна кръвна картина на бебето и се оказа, че не е носител на антигена, последва си редовната ваксина, след това втората и накрая третата! За сега нещата са напълно овладяни! Успех и внимавай с избора на болница и специалисти, афиширай проблема си, не го крий, това носи риск за теб и бебето ти!!!

# 4
  • Мнения: 777
Мами, благодаря ви за отговорите. Наистина се чудех какви може да бъдат последствията. Много благодаря още един път!  Wink

# 5
  • Мнения: 747
Mалко ще се отклоня от темата, за да споделя, как "бях" носител на този антиген.
Та направих си изследване, и за мое учудване- пробата се оказа положителна. Нито съм боледувала, нито съм имала контакти... Ще речете- възможно е. Повториха ми анализа (със същата проба)- отново положителен. Наново дадох кръв- този път резултата беше (-). Човек не се отървава току-тъй от носителство на този антиген обаче. На талона с резултата имаше коментар от лабораторията: "първата проба е замърсена". Замърсена, но не от мен- използвах епруветка за еднократна употреба. А те там, в какво пеницилиново шише н-та употреба са ми въртели серума, един господ знае.
Така че, на ваше място, при изненадващ (+) резултат, бих си направила второ изследване!

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
При втората бременност при рутинни изследвания ми откриха положителен австралийски антиген.Направих ново изследване,в този институт,дето е до Централния затвор,на бул.Скобелев мисля.Това изследване имаше за цел да покаже -сега ще се изразя доста простовато Embarassed-концентрацията на някакви Т-клетки в кръвта.Е,оказа се,че независимо,че резултата ми е +,за бебето няма опасност.Родих секцио/по други причини/,на бебето не беше поставена никаква допълнителна инжекция,само стандартната ваксина.Не съм била в изолатор,кърмех си.Родих в св.София. Peace

Общи условия

Активация на акаунт