Диета на Пиер Дюкан - 8 част

  • 22 538
  • 453
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 950
Режимът, който е представен по – долу е по книгата на Пиер Дюкан. Има я на българския книжен пазар. Цената е 9 лв.
Режимът (не е диета) е ниско-въглехидратен и ниско – мазнинен. Работи, което е най-важното.


Съдържа 4 етапа:
УДАРЕН РЕЖИМ:
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса, риба, яйца, млечни. Списъкът им е даден по – долу.
Времетраенето на УДАРНИЯ РЕЖИМ: определя се от това, колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: ако килограмите за сваляне са много, тогава ударният режим е от 5 до 10 дни. Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е от 2-3-5 дни.
Сваляне: при пет дни ударен режим, възможно е да се стигне и до 5 кг. 


СМЕСЕН РЕЖИМ
Редуват се: няколко дни на белтъчини със зеленчуци с няколко дни отново само на белтъчини. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него.
Времетраене: до достигане на желано тегло. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица. 


ПРЕХОДЕН РЕЖИМ
Включват се постепенно и въглехидрати. По памет: един плод на ден + филийка хляб. Две гала-вечери седмично (ще рече, че всичко е разрешено, без прекаляване с количествата). Задължително по един ден седмично на чисти протеини.
Времетраене: по десет дни на всеки свален килограм от началото на режима (ако са свалени 5, значи 50 дни в преходен режим).
Сваляне няма. Но мисля, че ако се спазва добре, може и да има.
РЕЖИМ от тук до края на света.
Включване на всички храни. По един седмично задължително само на чисти протеини.

Как действат белтъчините?
1.Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2.Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3.Чистите белтъчини намаляват апетита
4.Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5.Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.

Особено важни препоръки:
-   Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден. Водата има много ползи във всеки режим, а в този особено.
-   Трябва да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има два варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко. Единствен недостатък, че трудно се намират. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
-   Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.

Други препоръки:
-   Въоръжете се с търпение. Режимът действа стъпаловидно – редуват се периоди на спад на теглото и задържане на теглото.
-   Освен кантара, хубаво е да измервате и със сантиметърче топящите се телеса. Характерното за режима е, че сваля по-бързо мерки, отколкото килограми.
-   Слушайте тялото си. При някой действа едно, при друг друго. Много често премахването на някои видове млечни продукти, ускорява свалянето. Последното за изключване е киселото мляко.
-   Внимавайте със солта. Води до задържане на течности в организма и много забавя нещата.
-   Внимавайте, какво си купувате. Често в магазинно приготвени кайми има много соя и сол. Аналогично за колбаси. Кренвиршите изключете, като източник на белтъчин&#1

                                       Ч Е С Т И Т О  ! ! !

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 17:19 от DessiJ

# 1
  • Мнения: 2 950
ПОЗВОЛЕНИТЕ ХРАНИ
[/color]


Ч И С Т И   П Р О Т Е И Н И :
От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и  колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

I. Постни меса
Това са : трлешкото,говеждо и конско
  - Говеждото-всички части,които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът,филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите,които са прекалено тлъсти.
-Телешко: позволени са шницелът и частите за печене:котлетите също могат  да се консумират,след като се  отстрани тлъстата им част.
-Свинското  и агнешкото са забранени през ударният период,,през който трябва да се приемат възможно наи-чисти протеинови храни
Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло,олио,сметана нито дори олекотена.Наи-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 %

II. Дреболии:
От тази категория е разрешен черният дроб-телешки,говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици,които не са тлъсти.Колкото до говеждият език-консумирайте му само върха,който е най-постната част.Черният дроб е  ценен с високото си съдържание на витамини,които са изключително полезни през период на отслабване ,но за съжаление е богат и на холестерол,поради което се изключва от менюто на  предразположените към сърдечно-съдови заболявания.

III. Риби:
За тази категория храни няма никакви ограничения.Всички риби са позволени,все едно дали постни или тлъсти,пушени или сушени,може и консервирани  в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!

IV.Морски дарове:
всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари,рази,лангисти,лангустини,стриди,миди,рапани,охлюви.

V. Птиче месо
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн-патицата и гъската ,но при изричното условие да се консумират без кожата.

VI. Постни шунки:
Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът    не са разрешени, както и беконът,който е още по-тлъст.

VII.Яйца
Яйцата се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.

VIII.Обезмаслени млечни продукти/ кисело мляко,извара и сирене/


IX. Литър и половина вода дневно.

ДОБАВКИТЕ:


Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в  приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.

Захарта е забранена.

Оцетът,мащерката,копърът,лукът,магданозът и всички  подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимонът може да  се използва изтискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.

Солта и горчицата  са разрешени,но в умерени количества.Могат да се заместят с безсолна горчица и диетична сол.

Обикновенияр кетчуп не е разрешен,но има диетичен- без сол и захар,който можете да употребявате в ограничени количества.

Олиото и зехтина не са позволени!


НЯКОЛКО ОБЩИ СЪВЕТА:

1.Яжте толкова често,колкото ви се иска
2.Пийте вода,докато се храните
3.Осигурете си всичките необходими за диетата храни
4.Никога не прескачайте хранене
5. Преди да хапнете от някоя храна,уверете се,че  фигурира в списъка.
6.Закусвайте!

# 2
  • Мнения: 2 950
Здравейте! Пожелавам успех на всички момичета, заели се да отслабват по режима на Дюкан!
Изпитала съм го на собствен гръб - действа!!!

                                         Hug     

# 3
  • Мнения: 4 447
Деси, благодаря!
Че отново ни приюти!
Успех на всички!
Днес съм стриктна - 3 пил. пържоли и едно яйце! Обаче в къщи ще се ядат карначета и може малко да сгреша. Не е сигурно (прегрешението). Чакам с нетърпение неделя, когато ще си спретна една голяма салата! Hug

# 4
  • Мнения: 900
Деска Hug браво за новата темичка ,искрено ти желая в нея да се радваш на нови килограми вече надолу  bouquet
Аз вечерях пилешки гърди на тиган печени с горчица.До тук вода-3.5литра.Утре последен ден на протеини и събото и неделя ще ги дам смесен ,най-после.Купих днес фъстъци за децата ,ах как хубаво миришеха пустите му фъстъци Mr. Green ...,ама се заинатих и толкоз. NaughtyСега ,ако не ги сънувам довечера ще е цяло чудо  hahaha JoyОт мен лека нощ!

# 5
  • Мнения: 1 058
Честита нова тема. Пожелавам на всички в нея да пишат за повече свалени килца.
Днес аз съм на две пилешки пържолки и малко салатка. Водата я докарах до 2,5 литра.
Лека вечер на всички.

# 6
  • Мнения: 1 058
Добро утро Дюканки. Къде изчезнахте. Новата ни тема е на трета страница.
Аз вече закусих с една пържолка, а млякото съм го оставила за няколко дни. Откакто не го ям мерките пак тръгнаха надолу. Явно не ми влиае много добре. Аз пък не съм му голяма фенка. За няколко дни ще мина без него после пак ще пробвам.
Лек ден.

# 7
  • Мнения: 84
Добро Утро и от мен HugДнес ми свършват първите 5 протеинови дни,но явно е доста рано да ви говоря за резултати..Това разбира се не ме обезкуражава,може би  е нужно време.От утре ще включа и любимите ми зеленчуци newsm44усмихнат ден на всички.

# 8
  • Мнения: 337
Честита нова тема и от мен Simple Smile

Много успехи на всички  Hug

# 9
  • Мнения: 900
Добро утро момичета!Pади ,махай го щом ти пречи на свалянето. PeaceАз специално от киселото не мога да се отърва,вярно че по-бавно свалям ,ама не е като без хич.Pешила съм ,ако и другата седмица не падна под 64кг и аз да го сведа до минумум ,щото сега излапвам с такъв кеф  на ден около 1.5 кофички дневно #Crazy
Mаги   bouquet ,никакво обезкуражаване,дори и малко да си свалила на кг,мери се на см и имай повечко търпение ,дай му време на организма ти да се нагоди.Успех!

# 10
  • Мнения: 4 447
Здравейте, красавици!
87,2 - без напредък от вчера (малко пушено -топено сирене хапнах в късните доби). Днес и утре съм на протеини и ...............ох,  само да дойде неделя...
Много голям проблем са ми млечмите - аз мога да живея само с тях, но май от тях дебелея.
Лек ден! Hug

# 11
  • Мнения: 3 360
Здравейте момичета  bouquetТемата пак е отишла много назад,ама аз ще я побуутна Laughing
Днес минах на втора петилетка hahahaХапвам вече и салатка!Не смея да казвам какви са резултатите още-рашила съм да се изненадвам приятно на десет дена поне,че повече хъс да имам NaughtyВие овесени трици хапвате ли и по колко?Аз сутрин лапвам две лъжици с 4-5 мляко,но скоро съм решила и ленено семе да добавя.А с прегрешенията ми всичко е в рамките на нормалното Embarassed......

# 12
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 418
Охоо аз пък не видях темата и си псах днес в старата  Embarassed
Явявам се за отчет ( то днес май само това правя  Sick ).
вода - много
ядене - млено-тричаво, - омлетче от 2 яйца,нискомаслена извара - 100 гр, 50 гр. пуешки диетичен  , 1/2 домат и 1 връзка магданоз
Уморена съм до смърт ( психически ). Ще отида сега да изпия една  beer  ( знам че не е по режима , но пък вече се стремя за запазване на килцата  )
Тути аз ям трици всяка сутрин по 2-3 с. лъжици ( вече не мога да си предтавя друга закуска  Laughing )
Вечер ям салата от китайско зеле, домат, краставица и през вечер слагам риба тон . Салата винаги е огромна купа, щото май всички минаха на моя режим  hahaha . Само дето тестяното не са оказали

Лека вечер момичета  Hug

# 13
  • Мнения: 3 360
RosiK ,и аз съм от твоята партия  beer2 Аз си позволявам също по чаша бира или вино вечер,защото смятам че това е едно от малкото останали ми приятни навици със съпружеското тяло...Е,свързани с храненето де Embarassed
Ти само запазваш кг или сваляш.И колко всъщност ти беше поставената цел?

# 14
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 418
Тути аз си махнах лентичката скоро . Тръгнах от 66 кг , сега съм 60 , но обиколките са ми  колкото бях на 55 кг - беше мнооого отдавна ( висока съм 170 см). Както беше казала една Дама, която много уважавам - няма да ми пише на челото колко кила съм Simple Smile . Целта ми по принцип е 58 кг. но пък не се вманиячавам толкова . Все ще падна и до тях . И сега уж си карам 3тата фаза на Дюканчо, но май все залитам по 2рата  Heart Eyes .

Общи условия

Активация на акаунт