SOS! Каква спирала да избера?

  • 984
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте! Майка съм на 5 месечно момиченце. Все още се кърмим и мерките за предпазване от забременяване са ограничени. Раждала съм с операция и известно време трябва да се пазим. Мисля да си сложа спирала, но незнам каква. Бихте ли ми помогнали в избора?
Благодаря ви за което!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И двата вида спирали - медната (КоперТ) и хормоналната(Мирена) са съвместими с кърменето. Може би е най-разумно да се консултираш с лекаря си по въпроса коя изглежда по-подходяща за теб. Финансовият фактор също може да играе роля - КоперТ е около 30лв, а Мирена - над 300лв, така че си прецени.

# 2
Чували ли сте нещо за Гина-Т? И какво може да ми кажете?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм я чувала - съдейки по името, звучи да е подобна на КоперТ, т.е. нехормонална. Но е най-добре да прочетеш листовката, за да си създадеш мнение - и след това да се консултираш с гинеколога. Абсолютно задължително е да се направи микробиологично изследване на влагалищен секрет преди поставянето на спирала и да се излекува всеки намек за проблем, преди да се постави спиралата, защото при поставянето й в матката може да попаднат бактерии и да предизвикат вътрематочно възпаление, което е много неприятно. Спиралата се поставя най-добре в последния ден на менструацията, а вагинален секрет е най-добре да се вземе малко преди менструация.

# 4
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
аз съм с Нова Т - нехормонална, 56лв. струва, засега съм доволна, няма от какво да се оплача и аз съм раждала с операция ако това ще ти е от полза, ако имаш въпроси питай!

# 5
  • Мнения: 6 461
От 4 месеца съм с КоперТ.(13,80лв.)
Определено съм доволна Peace

# 6
Малко тъпичък въпрос, но да се възползвам от темата на Мими Смайл.
След като все още не ми е дошла менструацията значи, че не трябва да се притеснявам от забременяване, но то едно шубе ве гони. Няма смисъл от спирала, но дали да не си сложа все пак  newsm78 ?

# 7
  • Мнения: 4 181
Въпросът ти въобще не е тъп.
Това, че нямаш менструация въобще не означава, че не трябва да се пазиш.
Знаеш ли в кой момент ще дойде? Laughing
Ето аз вече една година нямам, но не съм сигурна, че не съм имала овулация, защото на няколко пъти се "опитваше" да ми дойде.
Аз съм с Мирена, доволна съм.
По принцип предимството на хормоналната спирала е за тези, които имат нередовен или болезнен цикъл или и двете.
Ако нямате такива проблеми можете да си вземете и от обикновените.
Майка ми от много години ползва, единственият недостатък е, че й е по-обилна менструацията.

Междудругото, за тези на които им се вижда много скъпа Мирената, ако го разделите на 5 години излиза по 5 лв на месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт