Раждането в Русе

  • 783
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, сега виждам този форум и искам да задам някой въпроси които много ме вълнуват. Как протича нормалното раждане в русенския родилен дом, какви са условията там? Бебетата при майките ли са, колко време след раждането ги дават? Първото им ядене задължително ли е изкуствена храна или може да си го накърмя? Има ли топла вода за жените? Какво е положението с тоалетните? Сестрите и санитарките груби ли са? Има ли възможност при поискване да сложат епидурална упойка? Каква подготовка трябва да има от в къщи преди са се отиде в родилния за раждане - в смисъл клизма или нещо подобно? Скоро ще раждам и ще съм ви задължена, ако споделите подробности.[

# 1
  • Мнения: 4 406
хи хи от въпросите ти съдя, че си се наслушала на истории за родилното в Русе.  няма да получиш еднозначен отговор тук, нито такъв който да те успокои Grinning

# 2
Виждам, че доста русенки посещават форума, нямали някой все пакда сподели как е в родилното Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 111
Здравей! Аз ще раждам в Ескулап, частната клиника, за родилния дом не знам много, но ето ти линкове, от които можеш да разбереш каквото те интересува, знам че търсачката не работи постоянно.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99816.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134639.0

А мамите не ти отговарят може би защото им е писнало да отговарят на този въпрос. Пожелавам ти успех и леко раждане!

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Бас хващам че 2-та постинга са пуснати от един и същ човек! Simple Smile



Здравей!
Аз раждах съвсем скоро там и информацията е все още актуална
1) Условията - всичко е доста западнало, но за сметка на това санитарките всячески опитват да поддържат хигиената на ниво.
2) Храненето - на мен ми дадоха бебка да я кърмя около 6-7 часа след раждането (задължително след като родиш ти оставят още 2 часа в родилна зала да си под тяхно набл'дение, а после още 6 в друга стая,като отново постоянно идват да видят как си). После те качват на горния етаж в Неонатологично отделение,където са и бебенцата (те са в съседната стая,но можеш постоянно да си го гледаш,защото има прозорец)
3) топла вода има нон-стоп (те препоръчват на 2 часа да си правиш тоалет и да сменяш превръзката си)
4) тоалетните - постоянно миришат на разните там препарати за почистване и дезинфекция...)
5) целият персонал беше изключително любезен
6) епидуралната упойка е пожелание (като преди да ти я поставят трябва да заплатиш 100лв)
7) клизма ти правят там,не се притеснявай. От теб се изисква да носиш нещата от списъка,който ти е даден от лекаря,следящ бременноста ти (на мен лично някои неща не ми се наложи да ползвам - напр. самобръсначката(ето това е едно от нещата ,които можеш да направиш предваритело вкъщи), не са ми искали бебешкото олио и мокрите кърпички, но за всеки случаи си вземи, дори и да не ги ползва6 там, като се прибереш с бебчо вкъщи ще са ти от полза)
Аз раждах при д-р Узунова - мн е внимателна! впечтленията ми от всички останали лекари там са също изцяло положителни

 Ами, май това е засега, ако се сетиш друго - питай!
Успех и леко раждане!
и ще чакаме да ни зарадваш с добри новини!!!

# 5
  • Мнения: 25
Здравейте мили мами,
въпросът ми е има ли някои от Вас раждали с уговорка при д-р Стела Минчева в АГ-Русе. И ако е така може ли да ми кажете орентировъчно колко взема за нормално и за секцио. Какво е като цяло мнението Ви за нея като специалист и човек помогнал в най-святия момент за една майка? Благодаря предварително

# 6
  • Мнения: 4 111
Rilieva , здравей, мила. Съветвам те да отидеш в здравния форум и там да потърсиш темите "Добър и лош гинеколог в Русе" и "АГ - Русе" и там да попиташ, ако първо не намериш отговор като прочетеш писаното в темите.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт