бременност и таласемия

  • 590
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 873
здравейте!
бременна съм в края на четвъртия месец и имам бета-таласемия,а и желязото ми е ниско.пия желязо,фолиева киселина и витамини за бременни,опитвам се да ям повече месо,но като отида на изследвания-няма промяна Thinking.последно хемоглобина ми беше 86,а в началото на бременността беше 89.страх ме е,че няма да имам сили да родя нормално накрая Sad.то и сега като се разходя един час и трябва да си полегна,а колко лесно се задъхвам само...ако има мами с подобни тревоги,пишете как е при вас.иска ми се да родя бързо и лесно Praynigа и знам,че бебето е добре,защото правихме изследвания на таткото и той няма таласемия за щастие Simple Smile лека бременност на всички   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 586
Здравей, аз също съм с хетерозиготна бета-таласемия и имам проблем с хемоглобина.Само че за разлика от теб желязото ми е нормално -19,, да же се приближава към горната граница. И аз като теб много се задъхвам още от първите месеци (сега съм в шести). Sad Аз стартирах с хемоглобин 99 и нещо, след което рязко спадна. Декември беше стигнал 74, което е страшно ниско и лекарите ми бяха казали,че ако не се покачи ще се наложи да ми преливат кръв. Изписаха ми фолиева киселина 3х2 на ден и слава богу се покачи.Последния път като се изследвах (началото на януари) беше се качил на 91. Тогава лекарката каза,че като за бременна с таласемия било много добре, но аз пак се притеснявам като теб. Rolling Eyes Сега в началото на февруари пак ще се изследвам и дано да не е нисък. И аз се притеснявам за раждането, но познавам и други жени с таласемия и нисък хемоглобин, които са си родили нормално без проблеми и усложнения.Дай Боже и ние така  Praynig
Имаш ли си добър хематолог? Ако досега не си се консултирала с хематолог, задължително го направи и продължавай да си следиш хемоглобина и желязото редовно.Друго не знам какво да те посъветвам.
Стискам палци всичко да е наред и ти желая лека бременност!  bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 443
dessy encheva,виждам че си нова във форума,затова ще ти кажа че бях пускала наскоро такава тема,по която доста се изписа.А до колкото знам и други мами преди това са имали подобни проблеми.Затова,пробвай с търсачката,ако работи,да ги намериш.Иначе като болна от тази болест,трябва да знаеш,че тя не се повлиява от прием на желязо.Хемоглобинът ти няма да се качи от тези хапчета.Пий фолиева киселина в по-големи дози-примерно по 3 хапчета Неофолик на ден,вместо 1.Почивай си повече и не се претоварвай,нормално е да се измаряш по-бързо,тъй като организмът ти не може да изработва червени кр.телца като при здравите хора.За твое успокоение,ще ти кажа,че ако мъжа ти не е носител на такъв ген,детето има шанс (и то голям) да се роди здраво.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт